Skocz do zawartości

Huawei P9 Lite vs Samsung A5 (2016)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez NoMercPL,

Recommended Posts

  • mój budżet : 1000-1200
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : zakupu chciałbym dokonać w Polsce ( cobym nie miał problemów z gwarancją ), najlepiej na raty.
  • nówka czy używka : nówka
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : rozmiar wyświetlacza w obu modelach mi odpowiada
  • preferowany system mobilny : android
  • do czego będę używać urządzenia : internet, snapchat, zdjęcia, nie przepadam za grami
  • moje najważniejsze wymagania : robię masę zdjęć - moimi najważniejszymi wymaganiami są APARAT i WYŚWIETLACZ, a także dobre działanie telefonu.

 

Czytałem dużo na ten temat i mój wybór zawęził się do P9 lite i A5 ( 2016 ). Opinie w internecie są rozbieżne i skrajne różne - ja mam już mętlik w głowie. Który z tych telefonów będzie lepszym wyborem?
(różnica w cenie to prawie 200-300 zł :/ ) Pozdrawiam!


 

@Edit  A co myślicie o zakupie xperii z2 w obecnym czasie? Jak wygląda na tle wyżej wymienionych telefonów?

 

Dostałem też propozycję kupna xperii z3 ( po wymianie ekranu i aparatu ) za 800 zł, ale boję się różnych powikłań związanych z naprawą tego telefonu ( nie znam się na tym, ale jestem nieufny takim naprawianym sprzętom )

Edytowane przez NoMercPL
Link to post
Share on other sites
robię masę zdjęć - moimi najważniejszymi wymaganiami są APARAT

 

 

xperii z2

 

 

xperii z3

Xperie sobie odpuść. Nigdy nie miały jakichś super aparatów, były przeciętne.

 

A5 2016 ma lepszy ekran, jest lepiej wykonany

P9 Lite jest wydajniejszy, ma lepszy czytnik linii papilarnych

 

Aparat porównaj tutaj

 

Istnieje też P9 Lite z 3 GB RAM, można dostać go na allegro za ok 980 zł.

 

 

 

1000-1200

Jeżeli poświęcisz trochę czasu na szukanie okazji, to powiem Ci tak, jakiś tydzień temu widziałem P9 (nie Lite) za 1300 zł, więc jeśli możesz dołożyć i masz czas to szukaj. (na olx)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Xperie sobie odpuść. Nigdy nie miały jakichś super aparatów, były przeciętne.

 

łoo, zawsze spotykałem się z opiniami, że xperie miały właśnie świetne aparaty - jak wyglądają na tle P9 lite czy A5 ? ( porównywarka nic mi nie dała :/ )

Link to post
Share on other sites

Z Sony i aparatami to było tak. Większość ludzi w tym sporo moich znajomych właśnie twierdziło że są najlepsze bo mają 21 czy tam 23 mpx i sobie nie dało przegadać bo gdzie telefon z aparatem 13, albo 16mpx może w ogóle robić porównywalne zdjęcia do 21, a co dopiero lepsze nie wiedząc, że w tym podstawowym automatycznym trybie zdjęcia robiły w 8mpx :) No ale ilość mpx to nie wszystko

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Czyli w cenie do 1200 zł proponujecie :

 

- P9 lite

- A5 2016

- ?

 

Myślałem jeszcze nad

-Samsung S5

-Xperia Z2

-?

 

Aparat to mój główny priorytet, będzie w tej cenie coś lepszego niż w.w smartfony?

Edytowane przez NoMercPL
Link to post
Share on other sites

Są lepsze smartfony z aparatem niż Z2.

 

Zobacz Nexus 5X. Ma lepszy aparat niż P9L i A5 2016. Jest też G4 z bdb aparatem, ale w wielu sztukach pada płyta główna. Jeśli nie przeszkadza Ci słaba bateria to S6.

 

Lub szukaj używek P9 ew. dopłać ponad 100 zł.

Link to post
Share on other sites

Okej, wyszło tak, że do wyboru mam tylko P9 lite albo A5 2016. Obejrzałem i przeczytałem już mnóstwo recenzji na temat tych telefonów i nadal nie potrafię zdecydować ( chociaż bardziej skłaniam się ku P9 lite ).

 

Jak jedną z największych zalet A5 podawano jej wygląd, jakość wykonania i baterię. Powiem tyle - mi podoba się średnio ( Huawei bardziej przypadł mi do gustu ) i jakoś nieszczególnie zwracam uwagę na baterię.

 

Większość recenzji A5 jest sprzed aktualizacji do Marshalla - nie mam pojęcia jak wygląda płynność smartfona po upgradzie ( lepsza/gorsza? ) Podobno smartfon przed aktualizacją  potrafił ciut przymulić..

 

Jako największe zalety P9 lite wskazywano lepszą wydajność i lepszy czytnik linii papilarnych - raczej nie gram w gry na telefonie, używam go do youtuba, muzyki i aplikacji społecznościowych. Czytałem, że telefon już po krótkim czasie może znacząco zwalniać - to prawda?

 

Opinie o aparatach też są różne - a to dla mnie najważniejszy czynnik..

 

Podsumowawszy - jeśli miałbym kupić A5 2016 ze względu na wygląd, jakość wykonania i baterię to dla mnie odpada. Wiem tyle, że ma lepszy wyświetlacz od P9 lite, jednak nadal nie wiem jak z aparatem..

 

Jeśli P9 lite nie zwalnia po jakimś czasie (wersja 2gb ram) i ma lepszy aparat od A5 to będzie dla mnie raczej oczywisty wybór.

 

Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli P9 lite nie zwalnia po jakimś czasie (wersja 2gb ram)

Jeżeli boisz się, że zwolni to uwzględnij wersję 3 GB RAM.

 

Spieszy Ci się z zakupem? Bo jeśli nie, to pod koniec stycznia będzie można kupić P8 Lite 2017 z Android 7 na pokładzie (czyli dostanie Android 8). Ma od razu 3 GB RAM, nie trzeba szukać na aukcjach. Koszt to ponad 1100 zł, może i mniej.

Link to post
Share on other sites

to ostatnie pytanie, moje kochane, wymęczone pytanie - który z tych telefonów posiada lepszy aparat? W jednej recenzji piszą, że P9 lite, w drugiej, że A5 pełną gębą.. tak samo opinie chociażby na ceneo.

 

Da się to jakoś jednoznacznie stwierdzić? Może ktoś korzystał z obu telefonów i mógłby napisać jakieś mini porównanie?

 

Dodam, że mój brat prawdopodobnie weźmie A5, a nie darowałbym sobie gdyby mój telefon miał robić gorsze zdjęcia niż jego :))

Edytowane przez NoMercPL
Link to post
Share on other sites

za 1300zł masz Xiaomi mi 5 3/32 ktory według recenzji i testów ma aparat porównywalny z iphnem 6 z OIS

na dodatek jest na snapie 820 więc jest moc

tylko nie wiem jak z gwarancja

Niekompetencja /jutjub

Edytowane przez jutjub
Link to post
Share on other sites

 

 

Bardziej podoba mi się nakładka Huawei

Jest naprawdę elegancka. Podobają mi się detale w niej zawarte. Wskaźniki, grafiki itp.

 

btw. mam P9 Lite od niedawna, więc autorze pytaj jak chcesz coś wiedzieć. W miarę możliwości odpowiem.

Link to post
Share on other sites

Jest naprawdę elegancka. Podobają mi się detale w niej zawarte. Wskaźniki, grafiki itp.

 

btw. mam P9 Lite od niedawna, więc autorze pytaj jak chcesz coś wiedzieć. W miarę możliwości odpowiem.

 

nie specjalnie interesuje mnie wygląd ikonek czy innych takich.. Jak z jakością zdjęć? Niektórzy piszą, że są średnie a niektórzy, że bardzo dobre i już sam nie wiem.

 

Po za tym w tej samej cenie mogę kupić Moto X Style - qhd, 5,7cala, snapdragon 808, 3 gb ram, lepszy aparat (?)

Edytowane przez NoMercPL
Link to post
Share on other sites
Jak z jakością zdjęć?

Różnie. Wszystko zależy oczywiście od różnych czynników. Zawsze można pomarudzić, ale dla mnie są w porządku.

 

Tutaj możesz obejrzeć jakieś przykładowe, wykonane przez innych.

Mogę ewentualnie zrobić jakieś specjalne, jeśli chcesz.

Link to post
Share on other sites
nie specjalnie interesuje mnie wygląd ikonek czy innych takich.. Jak z jakością zdjęć? Niektórzy piszą, że są średnie a niektórzy, że bardzo dobre i już sam nie wiem.

 

Po za tym w tej samej cenie mogę kupić Moto X Style - qhd, 5,7cala, snapdragon 808, 3 gb ram, lepszy aparat (?)

Lepszy. Można było pomarudzic jak był w cenie 1300-1500 ale za 1k to aparat bardziej niż ok.

 

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...