Skocz do zawartości

jakie zużycie w ciągu roku macie dysku ssd TB?


Recommended Posts

 

 

jakie zużycie w ciągu roku macie dysku ssd ?

 

Zależy którego, ten (smart na obrazie poniżej) jest np jako temp, swap, kolejka wydruku, bufor db i generalnie wszystko. Za jakieś 3 tygodnie skończy 10 miesięcy.

 

http://files.tinypic.pl/i/00851/emc5tlziyjke.jpg

 

Ciężko mi zatem obliczyć ile wyjdzie na rok. To plextor na komórkach MLC. W systemowym mam o wiele niższe wartości (jakieś 3x).

Link to post
Share on other sites

5 TB, kilka folderów typu cache browsera, Softwaredistribution mam przeniesione na drugi dysk SSD. U znajomej na 2-letnim laptopie z Win 7 widziałem 2 TB. U innego zanjomego 26 TB, tyle, że on dość intensywnie korzysta z dysku. Naprawia pliki PST, stawia maszyny na Virtualbox, robi Cobianem jakieś backupy

Link to post
Share on other sites

Ja SSD kupiłem w grudniu 2 lata temu. Obecnie 10,20TB nand writes pokazuje w Crystal Disk Info. Dysk oczywiście systemowy, większość zapisów to sprawka Windowsa.

Kiedyś nawet zrobiłem taki eksperyment; włączyłem rano komputer, rozłączyłem z siecią, wyłączyłem monitor i zostawiłem tak na kilka godzin. Po tym czasie sprawdziłem zapis, przybyło kilka GB.

Link to post
Share on other sites

U mnie w niecałe 5 miesięcy mam lekko ponad 1TB, więc tym tempem będę miał pewnie niecałe 3 po roku. Komputer używam głównie do zastosowań o których piszesz. Używam raczej normalnie, nie staram się jakoś specjalnie go oszczędzać jak niektórzy się chwalą. Jedynie jak pobieram większe pliki, takie jak filmy czy muzykę to zapisuję od razu na HDD, bo nie ma sensu tego trzymać na SSD. Poza tym i tak by się nie zmieściło.  

 

Prawdopodobnie szybciej wymienimy dyski nie dlatego że się zużyją, tylko na szybsze, większe, czy po prostu nowsze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...