Skocz do zawartości

Znaczny spadek wydajności po formacie


Recommended Posts

Witam

Jako że nie używam programów antywirusowych, postanowiłem jak co około dwa miesiące sformatować komputer. Wcześniej wszystko było w jak najlepszym porządku, ok 16,5k w 3dmarku 06 przy ustawieniach stockowych i 18,2k po podkręceniu procesora do 3,8 ghz

Sprzęt:

i5 750 z reguły działający na 2.66 ghz

Gigabyte P55A-UD3

4gb ramu kingston ddr3 2x2 gb ( jeśli to bedzie potrzebne podam dokladny model )

Radeon 4870 1gb

OCZ GameXStream 600w

Natomiast po sformatowaniu patrycji systemowej i jednej z dwóch dodatkowych odczułem znaczny spadek wydajności ( około 20-30 fps mniej w niektórych grach ) i 1000 pkt mniej w 3dmarku przy procesorze ustawionym na stałą wartość 3.8 ghz( 18,2 > 17,1 ) i 900 pkt na stocku ( 16.5>15.6 )

Jako że miałem dość wysokie napięcia na lini v12 ( niestety nie mam miernika więc sprawdzane niedokładnym programem everest ) i wahały się około 12.45-12.50 podskoczyły do około uwaga !! 12.70 !!. Gdybym wiedział że zasilacz za ponad 300 zł trzyma takie napięcia to kupił bym modecoma ^^

Co może być spowodowane takim spadkiem wydajności?

Link to post
Share on other sites

Brudne radiatory - przy przegrzaniu obniża się taktowanie w celu zachowania stabilności - są jedną z możliwości.

Możliwe też, że któryś sterownik w nowszej wersji powoduje zmniejszenie wydajności, przy czym najprawdopodobniej rozchodzi się o sterownik karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

Dla pewności formatowałem komputer drugi raz i zainstalowałem starsze sterowniki do karty ( te, na których wszystko było ok ), jednak z tym samym skutkiem

Przelece go jeszcze jakimś driver cleanerem.

Aha, zapomnialem napisać że system to windows 7 x64 oczywiście oryginalny

Moge wkleić log z HijackThis jeśli to potrzebne

Z radiatorami i wentylatorami wszystko jest ok - na procesorze mam chłodzenie wodne, a karte graficzną i wentyle chłodnicy dokładnie oczyściłem - temperatury są ok

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...