Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak to nie działa?

Jeśli karta posiada wyjście SPDIF to zarówno w Viście jak i Win7 w panelu sterowania w opcji Dźwięk na liście dostępnych urządzeń powinno być widoczne, i należy jedynie wybrać, by dźwięk był przez niego odtwarzany a nie wyjście analogowe.

Link to post
Share on other sites

tak świeci się wyjście spdif, jak zaznaczam spdif to dzwięk w zwykłych głośnikach zanika, więc generalnie wyglada to ok,

próbowałem po winxp odpalić i to samo

ostatnio zmieniłem płytę, proc, grafe, ram i zasilacz, ale to też nie pomogło

 

a może ja coś źle ustawiam w opcjach?

ogólnie robię tak:

w audio center w zakładce main zaznaczam haczyk pod napisem spdif uot i wybieram PCM

w panelu sterowania/dzwięk w zakładce odtwarzanie ustawiam jako domyśle urządzenie: S/PDIF Pass-trought deviece

nic więcej nie widzę by można było ustawić, chyba że jest coś o czym nie wiem, a Wy wiecie:)

 

dodam że kabel mam na 100% sprawny, bo pod winxp i sb live sygnał leci bezpośrednio do głośników

Link to post
Share on other sites

Po zaznaczeniu PCM zaznacz Virtual 7:1, PCM ustaw na 92KHz analog out ustaw na 7.1 i audio channel na 2 channels, jeżeli to nie dziabie to jest możliwość że coś skopał ci się op amp. Pobierz też najnowsze sterowniki.

 

Weit weit weit, zapomniałem że przy DX nie ma wymiennego op ampa xD! ale też istnieje możliwość ^^

Link to post
Share on other sites

ustawiełem PCM, virtual 7.1, 96kHz, 7.1 i 2 channels

i nic to nie pomogło, nawet w okienku wyżej nie widać po eq że coś tam w duszy gra

 

co to jest ten op amp?

 

kabel mam coaxialny z koncówkami mały jack 3.5 mono (karta) - cinch RCA (amplituner)

- może to ma być inny kabel? z inną końcówką?

Link to post
Share on other sites

bo teraz sobie tak myśle czy na pewno ten kabel pasuje do wejścia na karcie - mój mały jack 3.5 mono ma jedną czarną obwódkę, a zauważyłem że większość kabli na 2 takie czarne obwódki na złotym wtyku

może to to?

 

edit:

ok, chyba zaczynam łapać, ale nie wiem czy dobrze myślę... potrzebuję kabel optyczny, a ten kabel co mam to jest koaxialny

Jozio jaki masz kabel?

Link to post
Share on other sites

ok, temat zamknięty, podłączyłem kabel optyczny toslink i wszystko działa jak należy, prawie 2 lata po zakupie karty! masakra

 

ps. sorry za pisanie postów jeden za drugi ale nie było już możliwości edycji

Sory że nie odpisywałem ale ja wczepiłem tam kabel z ssenków jack ^^ i wszystko dobrze w duszy gra ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...