Skocz do zawartości

Problem z Napieciem


Recommended Posts

Witam. Jestem posiadaczem plyty m2n-e i procesora 7750 BE teraz na 2.9 GHZ i otoz mam taki problem ze nie moge zmienic napiecie. A Dokladnie zrobilem Przesiadke z biosa 3001 na 1703 bo 3001 byla Beta i myslalem ze cos zmieni Lecz nici. A teraz do rzeczy mam taki problem otoz nie moge zmienic napiecia. Mam 1.150-1.200 a mam ustawione w biosie 1.300 na poczatku ustawilem 1.250 potem 1.300 i nic nie pomoglo caly czas jest to samo gdy podkrecam do 3.0GHZ to Wyskakuje mi Blue Screen bo jest problem.

Zasilacz FSP 400-60GHN spokojnie starcza chlodzenie mam na 2.9 w spoczynku niecale 19*C i jak mam rozwiac problem z tym Napieciem bardzo prosze o pomoc. I czy to sa zworki od napiecia bo kolega mi mowil ze moge miec zle zworku ustawione od napiecia http://img31.imageshack.us/img31/8019/921163455430.jpg na zdjeciu w czerwonym Kole. I slyszalem tez ze jest ajak metoda zeby laczyc Linie olowkiem na procesorze. Gdy ustawiam napiecie 1.375-1.400 system startuje all ok ale nie moge nic zrobic na pulpicie a niekiedy nawet nie chce sie wczytac pulpit tylko jest Witamy.

Link to post
Share on other sites

A jak masz postawiane w BIOS pamięci i szynę HyperTransport? Być może przez to się wywala, bo jeśli wstaje na 2,9 i po zmianie napięcia na więcej i wykręceniu do 3,0GHz zaczyna się wywalać, to być może przekracza zbyt mocno taktowanie pamięci albo HT.

Poza tym, m2n-e to płyta już dość wiekowa i do tego na średnio udanym (powiedzmy sobie szczerze) NF570 (grzało się to niemiłosiernie!). Pierwsze płyty AM2 zostały dość po macoszemu potraktowane jeśli chodzi o obsługę procesorów opartych o architekturę K10, więc też mogą niechętnie je podkręcać :P

Link to post
Share on other sites

HT link 1004.6 pokazuje mi w CPU-z a teraz mam 3.1 i mam w biosie na napieciu 1.465 a w CPU-z i HWMONITOR pokazuje 1.312 a w biose jesli chodzi o to:

 

Chipset:

 

Cpu <-> MCP55 HT Speed [x5]

Cpu <-> MCP55 HT Width [strzalka w dol16 i strzalka w gore16]

 

Gdy ustawiam mnoznik 15.5 i napiecie wysze o 1 szczebel to komp sie wlacza jakos tak dluzej Wchodze zeby napisac posta zacina sie za chwile kursorem pomacham po ekranie i kurssor zaraz tez sie zacina. Napiecie powyzej 1.4500 i mam sciny. A w CPU-z i HWMONITOR pokazuje tak jak wyzej napisane. A temperatura chipsetu wynosci 35 w spoczynku max 51*C w Stresie

Link to post
Share on other sites

Ups, moje niedopatrzenie.

Co Cię podkusiło brać 7750BE? Przecież ten procek to porażka totalna! Grzeje się, żre prądu a wydajność na poziomie starego X2 6000..

Problemem jest to, że ten procek generalnie jest niechętny do OC. Do tego masz za słabą płytę do kręcenia procesora z TDP 89W.

http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2 ... -review/13

Twoja płyta da radę w OC procka z TDP 65W albo niżej, więc pozbądź się tego cudaka i zakup choćby Athlona II 240, który kręci się bez bólu do 3,5GHz.

Link to post
Share on other sites

Mam AMD 7750 BE wiec moge samym mnoznikiem narazie samym mnoznikiem mam na x15 i to jest 3.0GHZ a czemu tak wysoko bo mam co s nie tak jakby oszczedzanie energi Ustawiam na 1.300 to w systemie pokazuje 1.108-1.168 jakos tak jak mam ustawione w biosie na 1.300 a gdy ustawie w biosie np 1.450 jak ma mteraz t opokazuje mi w systemie 1.296-1312V wiec WTF? nie wiem co sie dzieje moze biosa zrestartowac albo Zworki inaczej wlozyc? nie wiem pomoz nie widzialem innych zworek jak te co sa na zdjeciu

Link to post
Share on other sites

MAM WYLACZONE [DISABLE] nie wiem co to moze byc ze tak trzyma napiecie i nie chce zmienic nie mam pojecia. Plyte i Procesor mam juz 2 lata gdy 7750 wychodzil to byl to nowy procesor. a pozatym nei mam teraz funduszy.... POzatym mogl bym spokojnie podkrecic tego proca do 3.2 a tyle mi wystarczy a ludzie podkrecali na tej plycie inny procesor do 3.5 wiec mi sie zdaje ze cos jest nie tak i trzyma te napiecie pozatym jak zmieniam te napiecie to powinoo sie zmienic a tak sie nei dizeje

Link to post
Share on other sites

Cóż, powiedzmy sobie szczerze: ta płyta pamięta, jak AM2 wchodziło na rynek i zanim pojawił się Twój procesor, została wycofana z produkcji, więc pewnie nie jest w stanie w 100% współpracować z nim.

ASUS niestety zapomniał o wielu dobrych płytach, chociażby M2R32-MVP, i obsługa procesorów K10 i K10.5 jest tam wrzucona od tak, żeby było, ale nikt przecież nie będzie się specjalnie skupiał nad dokładnym przetestowaniem nieprodukowanej płyty z nowym prockiem, prawda?

Jak dla mnie, nie ma sensu się bawić tym, najlepiej zmień procka i płytę na coś nowszego, albo pozbądź się tego 7750 i poszukaj jakiegoś X2 4600 czy 5000, które spokojnie na niej wykręcisz do 3,2 - 3,4GHz.

Link to post
Share on other sites

mozliwe ze gdzies kolo 3 jak bym mogl to naprawic bo nawet jak ustawie w biosie 1.350 albo jakos tak to i tak nie moge wykrecic 3.2 mam teraz 3.0 na 1.450. A wez mi powiedz jeszcze jedno czy jak zmienie Na samsunga 250gb 7200 8mb SATA II sp2504c i zainstaluje na nim system i inne pierdoly GRY !! z Seagate 40GB 7200 2mb ATA 7 letnia czy mial bym jakis przyrost FPS bo mam tak ze musza jakby doczytac mi sie tekstury na poczatku gry mowie o BO. zaladowala sie mapa wybieram klase i musze poczekac az z 25-35 fps bedzie 40-50 fps czy jak zmienie dysk moze to znikac? na 40 mam tylko system

Link to post
Share on other sites

Tylko jest jeden problem wszystko strace Wszystko oprocz muzyki ktora jest na 40 ;D Wszystko mmm i odnowa l2,BO LOL ;D ALe to nie o tym temat. Sciagnielem probram Asus c&q i mam cpu frequenycy 3000 a cpu voltage 1.3250v a w biosie jest ustawione 1.450 hmmmm

Link to post
Share on other sites

No bardzo dziwne. Może po prostu kontroler napięcia na płycie padł i nie jest w stanie ustawić żądanego napięcia?

Co do zmiany dysku: jeśli masz na tej 250-ce miejsca wolnego ze 40gb, to możesz zrobić z hirensbootcd resize partycji. Sam do tego celu wykorzystywałem Acronis Disk Director, wtedy dane same były przemieszczane przy zmniejszaniu rozmiaru. Wtedy możesz na te zwolnione 40gb przerzucić cały dysk 40gb przy pomocy ghosta, który też tam jest na płycie. Zajmie to do 3 godzin, ale nie stracisz danych i nie będziesz musiał przeinstalowywać systemu.

Link to post
Share on other sites

Mam 3.1 teraz nie zmienilem napiecie i jeszcze mnie nie wywalilo hmmmm.cofam co pwoeidzlem zwiesilo mnie przed chwila.I pisze jak na gorze ze jak zrobie partycje 40GB zrzuce cala zawartosc systemu na to to bede miec system juz na 250 ? ale jest jedno ALE 250 jest dyskiem Dynamicznym

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...