Skocz do zawartości

windows 7 jakie aktualizacje zainstalować?


Recommended Posts

Witam, mam win 7 sp1, po instalacji sp1 nigdy go nie aktualizowałem. Teraz wyszukało mi 219 ważnych aktualizacji.
7ATM5kB.png
 
Więc pytam , czy warto w ogóle je instalować? Jeśli tak to które odznaczyć? Tak żeby nie było jakiś powiadomień do win 10, szpiegowania itp. Na necie znalazłem żeby nie instalować takich:

 

 

KB2952664 - Przygotowanie systemu do upgrade-u(Nie instaluj jeśli nie zamierzasz aktualizować do Windows 10)

 
KB3021917 - Narzędzie telemetryczne(Telemetria to inaczej szpiegowanie)
 
KB3035583 - Przygotowanie systemu do upgrade-u / GWX.exe(Nie instaluj jeśli nie zamierzasz aktualizować do Windows 10)
 
KB3068708 - Narzędzie telemetryczne
 
KB3075249 - Narzędzie telemetryczne
 
KB3080149 - Narzędzie telemetryczne
 
KB3123862 - Przygotowanie systemu do upgrade-u(Nie instaluj jeśli nie zamierzasz aktualizować do Windows 10)
 

 

 

 
 
Swoją drogą myślę czy warto bawić się w te aktualizacje czy nie.
Edytowane przez qwerty1991
Link to post
Share on other sites

W aktualizacje zawsze się warto bawić. Zainstaluj wszystko jak leci i co wyszuka. A jak chcesz pozbyć się telemetrii to później odinstaluj sobie po kolei poprawki z tym związane.

Niestety może to być już niemożliwe bo M$ zmienił sposób dystrybucji łatek. Po zainstalowaniu tzw cumulative update możliwość odinstalowywania poszczególnych KB może się nie udać.

Link to post
Share on other sites

Jak się tak bardzo boisz "szpiegowania" ,to możesz nie aktualizować. Pomyśl o tym dopiero,jak pojawią się jakieś kłopoty z systemem.

Proponuję również nie używać telefonów,bo nowa władza,ma prawo posłuchać bez nakazu....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Instaluj wszystkie aktualizacje zabezpieczeń, trwa to dziwacznie długo, u mnie prawie 30 godzin (pobieranie, instalacja, restarty itd...)

 

po zainstalowaniu aktualizacji, odpal ponownie Windows Update, jak coś znajdzie to instaluj, powtarzaj tą czynność do skutku, aż wkońcu nie będzie nic do pobrania.

 

Ogólnie patolagia ze strony Microsoftu że proces aktualizacji Windows 7 trwa nawet do 48 godzin oraz pomimo tyle łatek w dalszym ciągu nie wydali Service Packa 2

 

A gdy pojawi się natarczywy komunikat z Windows 10 to masz poradnik w sieci jak to usunąć

Link to post
Share on other sites

oj tam oj tam, zawsze od czasu xp, przez vistę, 7-kę, 8-kę, 8.1 instalowałem wszystkie aktualizacje jak leci i tak jest do dzisiaj na 10-tce, i może dlatego nigdy nie miałem problemu z systemem ; a co do podsłuchiwania zwisa mi to, niech podsłuchują, oglądają i co tam jeszcze chcą

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ogólnie patolagia ze strony Microsoftu że proces aktualizacji Windows 7 trwa nawet do 48 godzin oraz pomimo tyle łatek w dalszym ciągu nie wydali Service Packa 2

 

Masz coś takiego jak Convenience Rollup z wszystkimi ważnymi poprawkami (bez telemetrii) do kwietnia 2016:

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3125574

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...