Skocz do zawartości

Nowy monitor - brak identyfikacji i możliwości kalibracji


Recommended Posts

Witam

Dotarł do mnie nowy monitor Samsung S24F350FHUX i niestety już na starcie pojawiają się problemy.

Ogólnie monitor po podłączeniu kablem HDMI działa świetnie, obraz wyświetla się w miarę poprawnie ale w menadżerze urządzeń widnieje jako "Generic Monitor", a nie samsung.

 

Próbowałem zainstalować sterowniki z płyty i  ze strony Samsunga do tego monitora i niestety nie działają , poniżej wrzucę wszystkie zdjęcia.

 

Dodatkowo nie można ustawić kalibracji systemowej Windows jasności/kontrastu itp. przez co nie mogę wypośrodkować tych parametrów z poziomu monitora oraz karty graficznej.

Gdy w grach ustawie odpowiednie parametry to w internecie biel wypala oczy, zaś gdy w internecie ustawie znośną biel to w grze nic nie widać.

Z poziomu win7 zarządzanie kolorami też nic nie działą, w ogóle nie pokazuję tego moniotra, natomiast w Nvidii normalnie go wykrywa.

 

Kontaktowałem się z Samsungiem ale oni twierdzą, że monitor to urządzenie plug&play i nie muszę instalować sterowników, a brak kalibracji to błąd windows...

 

Windows 7 64bit Ultimate

EVGA GeForce ® GTX 960 4GB SuperSC GAMING ACX 2.0+

 

Wszystkie zdjęcia:

http://imgur.com/a/6U373

Edytowane przez Dagome90
Link to post
Share on other sites

Udało mi się w inny sposób już opisuję co i jak to może ktoś kiedyś użyje :)

 

1.W menadżerze urządzeń zaznaczyłem "Generic Monitor" a następnie "Aktualizuj oprogramowanie" później "Przeglądaj komputer w poszukiwaniu sterownika".

2.W kolejnym oknie "Pozwól mi wybrać z listy sterowników moich urządzeń na moim komputerze

3. Wybrałem "monitory"

4. Opcja "Z dysku" i tam wszedłem na płytkę i wybrałem plik 24F350FH

5. Następnie kliknałem dalej i  wszystko zaczęło działać łącznie z kalibracją ekranu Win7.

 

Najwidoczniej automatyczne przeczesywanie kompa nawalało ew. sama płyta jest walnięta i nie chciało z automatu załapać.

 

Dzięki Chrislbw! :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...