Skocz do zawartości

PS4 Slim vs Xbox One S


Recommended Posts

cześć tak jak w temacie muszę wybrać między tymi dwiema konsolami, ogólnie exclusivy skłaniają mnie bardziej ku playstation, ale wyszła ta ps4 pro i zastanawiam się czy warto kupować jeszcze slim jak xbox one s jest już zupgrejdowaną wersją poprzedniego przy cenie slima.

 

moglibyście mi przedstawic kilka argumentów za i przeciw obu konsol?

Edytowane przez Alpen
Link to post
Share on other sites

dziękuje, większość tych tematów przejrzałem prócz jednego, ale jest jeszcze pytanie czy wydajność xbox one s jest lepsza od ps4 slim?

Nie xbox jest mniej wydajny lecz na tyle że raczej bym się tym nie przejmował. Kupujesz konsole do grania czy do benchmarków?

Link to post
Share on other sites

Ja bym był za ps4 slim, większość gier przy porównaniu grafiki wygląda sporo lepiej na PS4, ładniejsze cienie, lepsze tekstury i mniej widoczne poszarpania krawędzi. Na XBOX wszystko miga jak szalone przez te latające schody.

 

XBOX = jakość GTX 950

PS4 = jakość GTX 960

PS4 pro = jakość GTX 970/980 w zależności od gry

Link to post
Share on other sites
Ja bym był za ps4 slim, większość gier przy porównaniu grafiki wygląda sporo lepiej na PS4, ładniejsze cienie, lepsze tekstury i mniej widoczne poszarpania krawędzi. Na XBOX wszystko miga jak szalone przez te latające schody.

 

XBOX = jakość GTX 950

PS4 = jakość GTX 960

PS4 pro = jakość GTX 970/980 w zależności od gry

Mam xbox one i nic mi nie miga więc nie opowiadaj bzdur. Grafika jak porównasz xboxa i ps4 to szczerze różnice są marginalne. A żeby było śmieszniej to na tej teoretycznie gorszej konsoli niektóre gry multiplatformy jak Fallout 4 czy Wiedzmin 3 działają lepiej ;). Dodatkowo plusem Xbox jest Ea access gdzie za 78 zeta na rok masz 33 gry i cały czas trafiają nowe. A biblioteka nie są to jakieś starocie bo już jest Miror Edge Catalist, czy nowy NFS, Ufc2 itd. Kolejny plus to mniej wciąga watów i jest cichsza. Kolejny plus One S ma napęd blue ray UHD. Kolejny to możliwość grania w niektóre gry z PC .. np gears of war4 czy Forza Horizon 3. Kolejny plus usługa xbox live działa zdecydowanie lepiej od Ps Plus. Więc zassysanue Patchy czy Dlc nie trwa wieki. Ale kup to co dla Ciebie lepsze ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam xbox one i nic mi nie miga więc nie opowiadaj bzdur. Grafika jak porównasz xboxa i ps4 to szczerze różnice są marginalne. A żeby było śmieszniej to na tej teoretycznie gorszej konsoli niektóre gry multiplatformy jak Fallout 4 czy Wiedzmin 3 działają lepiej ;). Dodatkowo plusem Xbox jest Ea access gdzie za 78 zeta na rok masz 33 gry i cały czas trafiają nowe. A biblioteka nie są to jakieś starocie bo już jest Miror Edge Catalist, czy nowy NFS, Ufc2 itd. Kolejny plus to mniej wciąga watów i jest cichsza. Kolejny plus One S ma napęd blue ray UHD. Kolejny to możliwość grania w niektóre gry z PC .. np gears of war4 czy Forza Horizon 3. Kolejny plus usługa xbox live działa zdecydowanie lepiej od Ps Plus. Więc zassysanue Patchy czy Dlc nie trwa wieki. Ale kup to co dla Ciebie lepsze ;).

Niektórym to "miganie" nie przeszkadza, ale dziw mnie bierze kiedy ktoś mówi, że tego nie widzi, chyba coś nie halo z oczami albo to wyparcie aby nie czuć się zawiedzionym, że kupiło się złom. Nie mówię, że sam xbox to złom, bo obie konsole dla mnie mają słabą jakość i są złomami. Przy PS4PRO dopiero widać w miarę przyzwoitą jakość rozgrywki.

 

o tu masz przykład XO

https://www.youtube.com/watch?v=cKGQYLZNewE

 

Oczywiście jest to jeden z najtragiczniejszy przypadków, to raczej demonstracja problemu obu konsol, prawie wszystkie tytuły XO na to cierpią, mniej lub bardziej. Z PS4 jest podobnie, jednak jest to mniej widoczne. Nie wiem jak inni, ale ja był bym zawiedziony gdybym wydał 1200zł na pudło, które przeznaczone jest tylko do grania i ujrzałbym taką poszarpaną kaszane na TV.

Link to post
Share on other sites

Uwielbiam jak ktoś naogląda się na youtube a potem jest ekspertem nie mając nawet sprzętu. Xone służy mi do okazyjnego grania w Exy jak Forza, Halo, gearsy itd do codziennego grania mam mocny Pc. Ze wzrokiem nic nie mam i żadnego migotania również na ekranie nie mam więc skończ pier...ć głupoty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

panowie nie potrzebujemy tutaj wojny konsol i tak sam zadecyduję nad konsolą, ale jednak skłaniam się ku ps4 teraz moje ostatnie pytanie to tylko takie, czy ps4 slim wystarczy żeby grać w te wszystkie gry(mam na myśli bardziej exclusivy typu ratchet & clank, uncharted, fifa[na konsoli to jednak całkiem inna gra], bloodborn itd, bo mam dobry komputer i on mi będzie służył do gier typu battlefield czy mafia, bo w takie gry lepiej po prostu się gra na klawiaturze), czy jednak może trzeba, należy dołozyć do ps4 pro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...