Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze konsoli


Recommended Posts

Witam.

Prosił bym was o pomoc w wyborze konsoli.

Mam trzy propozycję:

XBOX ONE S

lub

Xbox One + Kinect

albo

Sony PlayStation 4 1TB 

Konsola będzie dla syna i oczywiście dla całej rodziny.

Mniej więcej jakie koszta gier do wyżej wymienionych konsol, pady oraz kinect.

Jeśli zajdzie potrzeba dokupienia.

Dzięki za pomoc!!

 

Link to post
Share on other sites

Jak masz dzieci to xbox z Kinect to dobra opcja , chociaż dzieciaki się poruszają trochę;). Ceny gier i akcesorii jest podobny. Ja np wolę xboxa ze względu na pada i gry jakie są, Halo, Forza i Gears of War. Rynek gier z drugiej ręki jest większy na ps4 ale na xbox one też nie jest źle. Więc tutaj w kwestii wyboru powinno zaważyć w jakie gry będziesz, będą dzieci grać, trzeba by przyjrzeć się biblioteką gier dostępnych na obie platformy. Xbox ma też od jakiegoś czasu fajna możliwość czyli możliwość grania w gry z Xo , co prawda nie jest tych gier jeszcze za wiele ale... kupujesz cyfrową grę na Xo np Forza Horizon 3 i grasz w nią i na Xo i na Pc ;) komputer musi mieć system Windows 10.

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Sam mam podobny dylemat, chce kupić konsole dla dzieci interesuje mnie tzw. sterowanie ruchowe i Kinect jest świetnym wyborem

(z punktu widzenia rodzinnej zabawy nie spraw technicznych). Temat wydaje się prosty ale ....Kinect praktycznie już nie istnieje.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Kinect_games_for_Xbox_One  lista gier na Kinecta 2.0 na konsole XONE

 

Do Xone S potrzebny nawet jest jakiś adapter by podpiąć Kinecta gdyż nawet gniazda już na niego nie przewidzieli.

http://support.xbox.com/pl-PL/xbox-one/accessories/kinect-adapter

 

Wybór w moim przypadku prawdopodobnie padnie na X360 :-) 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Kinect_games_for_Xbox_360    gier trochę jest

Chociaż mam świadomość że kupowanie x360 (10 letniej konsoli) wydaje się nieco dziwne:-)

Link to post
Share on other sites

Na xbox one jest kompatybilność wsteczna , czyli dużo gier z x360 działa na xbox one i ta liczba gier się powiększa, kto wie czy gry z x360 na Kinect nie działają na xone. Trzeba by sprawdzić, bo mnie puki co Kinect nie interesował. A co do wgrywania gier na hdd to jest wymagane inaczej gra nie zadziała.

Aha i jeszcze jedna sprawa jak będziecie chcieli grać online to trzeba wykupić subskrypcje , na xone jest trochę tańsza i bez porównania lepsza. Dodatkowo na xone jest coś takiego jak EA access gdzie za opłatą bodajże 80/90 zł za rok mamy sporo fajnych gier i cały czas ta biblioteka się powiększa, fajna to opcja bo dość szybko tam trafiają hity od EA ;)

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Nie, obie konsole wymagają oryginałów, do XO są tańsze i można użyć tych od x360 jeśli streamujesz obraz na pc. Kinekt jest martwy dlatego nie dodali juz wtyczki. Lepiej kup XO starego bez kinekta i stare Wii za różnice ceny, to jedyna słuszna konsole jeśli chodzi o gry na ruch ;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...