Skocz do zawartości

ROUTER POD Sieć UPC 120/250 Mbit/s


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Chciałbym dokupić jakiś router do 300 zł, aby polepszyć zasięg i sygnał WiFi w mieszkaniu 70m2.

Na dzień dzisiejszy posiadam router UBEE od dostawcy UPC, niestety routery w UPC są kiepskiej jakości, zresztą internet też nie jest najwyższych lotów.

Szybkość łącza to 120 Mbit z możliwością zwiększenia do 250 Mbit.

 

Router max do 300 zł i w tej cenie udało mi się znaleźć kilka routerów :

 

LINKSYS E1700 WiFi N300 MIMO

Linksys Smart Wi-Fi Router EA6400 UK/EU

NETGEAR N600 WIRLESS DUAL BAND GIGABIIT

TP-LINK TL-WR1043ND USB 300 Mbps 2.4 Ghz

 

Bardzo ważne są wyjścia gigabitowe oczywiście.

 

Będę wdzięczny za opinie w tym temacie. Router chcę kupić w przyszły poniedziałek.

Edytowane przez elkomendante
Link to post
Share on other sites

Ta sama klasa.

Sprzętowo mozliwe, ale firmware TP-Linka przegrywa zawsze z firmwarem Asusa, chodzby dlatego, ze u Asusa mamy firmware na Linuksie tzw. Asus WRT, a TP-Link jakiś prosty firmware, który małpują inne najtansze firmy robiące routery i najczęściej zmienia tylko logo swoje w firmwarze i tyle. Każdy kto chodź raz używał jakiegokolwiek Asusa w sieci domowej powie z reką na sercu, że WiFi nokautuje TP-Linki pod każdym względem i to własnie dzieki firmwareowi.

Link to post
Share on other sites

W wielu tplinkach interfejs jest również na bazie linuxa i często jest też możliwe wgranie openwrt. Porównujac urządzenia w tej samej cenie w tplinku często masz sprzęt polke wyżej niż w asusie. A jeśli chodzi o ten konkretny model to jak zagooglasz to zobaczysz że szału nie ma.

Link to post
Share on other sites

W wielu tplinkach interfejs jest również na bazie linuxa i często jest też możliwe wgranie openwrt. Porównujac urządzenia w tej samej cenie w tplinku często masz sprzęt polke wyżej niż w asusie. A jeśli chodzi o ten konkretny model to jak zagooglasz to zobaczysz że szału nie ma.

 

Wiem, że sząłu nie ma ;) Jeśli chodzi o środek Asusów to trochę wiem, że do 300 zł Asus nie szokuje :)

 

Zabawa w OpenWRT dla kogoś kto nigdy się w to nie bawił może się okazac zbyt zaawansowana, a czesto wrócenie do oryginalnego firmware dla laika tez przerasta ;)

 

PAmiętam ile się namęczyłem w Asus RT-N18U, żebyz  Tomato wrócić do AsusWRT bo się router psół i chciałem oddac na gwarancji. Juz myślałem, że wyzione ducha, aż wkońcu sie udało ;)

Masz rację w tym przedziale cenowym nie ma sensu Asus. W cenie 500-600 zł to już Asus ma większy sens bo są to Asusy czesto an dwu, a nawet 4 rdzeniowym ARM od Artheosa i mnóstwem pamięci RAM.

Link to post
Share on other sites

Ok Panowie. Dzieki za pomoc. Tp link kupiony w morelach. Czekam na paczuche. Temat mozna zamknac.

Jeszcze jedno pytanie. Czy do tego tp linka jest jakies alternatywne oprogramowanie? Jezeli tak to bardzo poprosze o link.

Dzieki

Router juz podłączony. I tutaj pojawił sie problem.

Internet jest z UPC, łącze teoretycznie 120 Mbit\s. Taka prędkość jest o 3 nad ranem niestety, normalnie 50/60 Mbit/s, wieczorem od 20 do 22 około 3Mbit/s.

 

Wracając do routera, po kabelku idzie z pełną prędkością jaka jest w danej chwili. Natomiast po wifi, jest duzo gorzej. Np nad ranem kiedy łącze działa z prędkością 120 Mbit/s , wifi na 2.4 ghz oraz na 5 ghz smiga od 15Mbit/s do 20 Mbit/s. To samo na routerze z UPC.

Gdzie leży problem?

Link to post
Share on other sites

Te wyniki pomiaru w ciągu dnia podajesz na kablu? Jeśli tak to masz problem z łączem od dostawcy - zgłoś do nich.

 

Jeśli chodzi natomiast o wydajność po WiFi

 

1. Jakimi kartami dysponują urządzenia klienckie?

2. Jakiej prędkości linki nawiązujesz?

3. Jak mierzysz prędkość?

Link to post
Share on other sites

Tak na kablu. Upc o tym juz wie. Ponoc jest problem z wezlem na moim osiedlu. 9 grudnia maja naprawiac bo to grubsza sprawa jest.

 

Co do kart :

 

Zona w laptopie ma zewnetrzna karte pod usb z dwoma antenkami. N 300. 8level WUSB 300A.

 

Telefony to lg g3 3/32gb oraz samsung s5.

Link to post
Share on other sites

Jaką prędkość połączenie router-karta uzyskujesz? Jeśli to W10 to prawym na ikonkę połaczenia, Otwórz centrum sieci i udostępniania i klikasz na nazwę połączenia sieciowego. Pojawi się okienko a w nim m.in. Szybkość. Ja teraz widzę na ten przykład 240Mbps łącząc się do 8level WRT-300. Jeśli uda Ci się tam wycisnąć 300Mbps to masz szansę zbliżyć się do 100Mbps w speedteście (pewnie bliżej 80). Masz kartę w N-ce więc z dobrodziejstw AC nie skorzystasz. Jeśli chodzi o telefony to upewnij się, że łączą się na 5GHz a nie 2,4GHz.

Link to post
Share on other sites

Karta nawiązuje połączenie 75mbit/s i nie wiem dlaczego. Kupiłem wczoraj karte usb tplink wn725n i tez jest tak samo. Bez znaczenia czy łącze się bezposrednio z routerem ubee czy z tplinkiem.

 

Wygląda na to, że łączy się tylko na 20MHz, sprawdź czy szerokość pasma dla 2.4 jest ustawiona na 40MHz. Zakup 725n to bezsens - trzeba było iść minimum w 300Mbps.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...