Skocz do zawartości

r9 fury nitro vs r9 fury Tri-x


Recommended Posts

Hej, słuchajcie przegladam sobie tak karty z ciekawosci i trafily mi sie dwa modele:

1:https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-fury-nitro-4gb-hbm-4096-bit-dvi-hdmi-3x-dp-11247-03-40g-839170/

2:https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-fury-tri-x-4gb-hbm-4096-bit-hdmi-3x-dp-box-hb-11247-00-40g-760215/

 

I mam pytanko, to jest ta sama karta tylko że podkręcona? A jeśli nie to o co chodzi? I która z nich jest mimo wszystko mocniejsza? Z góry dziekuje :)

Link to post
Share on other sites

Zasilacz XFX TS 550W 120mm 80+ Bronze (P1-550S-XXB9) Monitor iiyama X2483HSU-B2 Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240) Procesor Intel Core i5-6402P, 2.8GHz, 6MB, BOX (BX80662I56402P) Płyta główna ASRock Fatal1ty B150 GAMING K4/HYPER, B150, DualDDR4-2133, SATA3, HDMI, DVI, ATX Pamięć GoodRam PLAY DDR4, 4GB, 2133MHz, CL15 (GY2133D464L15S/4G)       x2 Obudowa SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black (SPC143)

 

do tego dokupiłbym chłodzenie powiedzmy to  Thermalright Macho 120 Rev.A (TR145) podkrecil procka do 4 Ghz i wrzuciłbym którąś z tych kart, co myslicie? 

Edytowane przez phiszek7
Link to post
Share on other sites

W przypadku Fury, weź tę tańszą. Obie wersje są bardzo ciche i chłodne. Fury w obecnej cenie to całkiem łakomy kąsek. Czasami jednak dużo oszczędniejszy GTX1060 6GB lub RX480 potrafi być blisko tego Fiji.

Posiadałem 1060tkę 6GB, RX480 8GB, teraz korzystam z Fury i najbardziej do gustu przypadła mi ta ostatnia. Jeśli nie straszne Ci granie na teksturach o oczko mniej w tytułach typu RoTR, to Fury będzie przyjaznym wyborem. Zależy jeszcze kiedy zamierzasz zmienić kartę, więc najlepiej podaj taką informację. Z trójki tych kart najwydajniejszy jest Furiat.

Link to post
Share on other sites

Różnicą jest to, że zwykłe Nitro posiada złączę DVI-D, Tri-X nie ma owego wyjścia obrazu. Niemożliwym jest, aby Fury posiadało gdziekolwiek zegar 2000MHz, częstotliwość pamięci wynosi 500MHz. Różnicę możesz w zasadzie zniwelować w 5 sekund przestawiając zegary w Afterburnerze(w przypadku zegara rdzenia). 

Poprzez oczko mniej, mam na myśli zmianę tekstur z Very High na High(gdzie na monitorze FHD często nie zauważysz różnicy). 

Jestem posiadaczem Fury Nitro na zegarach 1070/560MHz z wykonanym undervoltem(warto ;)).

Link to post
Share on other sites

undervolt czyli zmniejszenie napiecia aby mniej pradu zarła tak? to ciekawe, a te zegary to sam podkreciles? I to jest ten model Tri-x? Bo jak to jest tylko ta jedna roznica to juz chyba wiem co kupie ^^ Aha i myslisz ze na tej płytce fatal1ty od Asrocka nie bedzie z tym problemu?

Edytowane przez phiszek7
Link to post
Share on other sites

Fury potrafi w wyższych rozdzielczościach konkurować z kartami pokroju gtx 980ti/ 1070.

Niebywałą zaletą tej karty jest jej pamięć. Do fhd posiada wystarczają ilość vramu. Mocny rdzeń i olbrzymia przepustowość pozwoli nam grać praktycznie w wszystkie gry na maksymalnych detalach.

 

Minusem jest praktycznie marginalny potencjał OC. 50-100mhz to takie maksimum na które pozwala większość kart z rdzeniem Fiji.

 

Mimo wszystko jest szybsza od gtx 1060 i rx 480.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...