Skocz do zawartości

Windows 10 stanowczo odradzam i przestrzegam


Recommended Posts

Moja przygoda z tym "systemem" zaczęła się od momentu skorzystania z darmowej aktualizacji (w moim przypadku z Windows 8.1). Początki w miarę ok, gry nie chodzą źle, system dość szybko wstaje itp. Wszystko było pięknie do czasu wprowadzenia aktualizacji Anniversary Update. Nie było mi dane jej wtedy przetestować. Instalacja trwała ponad dobę, ale nie została skończona. Gdy wskaźnik postępu pokazywał 9% zrestartowałem na twardo i przez kolejne 10 godzin oglądałem napis "Trwa przywracanie poprzedniej wersji" czy jakoś tak. Owo przywracanie też nie doszło do skutku bo poprostu je przerwałem. Wcisnąłem w napęd płytę z Windowsem 8.1 i zainstalowałem go na czysto. Mogłem w końcu odetchnąć i normalnie korzystać z komputera. Teraz coś mnie podkusiło, żeby spróbować jeszcze raz. Pobrałem ze strony micro$oftu obraz iso już w wersji 1607 (anniversary update), wypaliłem na płycie DVD i odpaliłem bootowanie. Instalacja przebiegła bardzo szybko i tutaj koniec sielanki. Jedyne co dałem radę zrobić to zainstalować sterowniki do grafiki i dźwięku. Oficjalnie, z ręką na sercu stwierdzam, że ta poprawka do W10 to największa porażka M$ od czasu wydania Visty. Po zainstalowaniu driverów do grafiki i dźwięku nie udało mi się zrobić KOMPLETNIE NIC. Zawieszenie powodowało dosłownie wszystko. Próba otwarcia przeglądarki=zawiecha i restart, Mój komputer=zawiecha i restart, Windows update=zawiecha i restart, Kliknięcie PPM na pulpicie=zawiecha i restart, kliknięcie w menu start= zawiecha i restart. Po wielu rozpaczliwych próbach zdziałania czegokolwiek i po kilkudziesieciu restartach oficjalnie dałem sobie siana i wróciłem do super szybkiego, stabilnego i przyjemnego w użyciu Windowsa 8.1. I tu moja prośba do was. Jeśli nie musicie instalować tego badziewia to poprostu go nie instalujcie. Zmarnujecie tylko prąd i masę nerwów. Całe szczęście, że to tylko darmowe iso a nie oryginalny kupiony system bo dopiero wtedy byłoby nieciekawie. Walka o zwrot pieniędzy trwała by i trwała a ja poprostu na coś takiego nie miałbym siły.

Edytowane przez yeti1992
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zdania jak zwykle,są podzielone. Z tego co się orientuję ,trochę tu osób ma win10 i nie mają takich problemów. Dobrze,że opisujesz problem,dla niezdecydowanych może to być przestrogą. Dobrze by było, gdybyś podał chociaż model płyty głównej. Ich producenci nie zawsze nadążają z odpowiednimi sterownikami pod nowy system (ja tak miałem na początku z płytą Gigabyte). Całe szczęście dość szybko stanęli na "wysokości zadania" i od tego czasu (już dość długo) nie mam z nowym systemem żadnych kłopotów.

Link to post
Share on other sites

Ja uważam, że takich osób z takimi problemami jest do policzenia na obu rękach i nogach - palcach. Gdyby to był problem na tysiącach czy milionach odpalonych maszyn PC, laptopów MS by coś z tym zrobił. Pozatym autorze tematu bez podania pełnej konfiguracji PC twój problem można uznac za jednostkowy i temat wątku odradzanie Windows 10 za trolowanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam kolegę, który uważa Windows 7 że nadal jest dobry ( czego nie można powiedzieć że nie ale jak dla gracza już za słaby), ale według niego XP miażdży. To dziwne że wszystko się zawiesza na 10 a na 8.1 nie bardzo dziwne jak nie nawet podejrzane. Ja przesiadłem się na 10 i nie mam większych problemów. Miałem jeden na starym kompie spowodowany rysą na laminacie płyty na ścieżce USB 3.0 i jak podłączałem coś to rożne chce się działy.

Link to post
Share on other sites

Jak ma się jakąś staroć i nie ma wsparcia to tak może być, to samo mieliśmy we firmie z OKI brak wsparcia powyżej 7 i jak poszła po lanie to nie trybiła wcale a na USB to drukowało po 5 minutach, a na Windows 7 bez lipy no i musieliśmy zrobić powrót.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Pozatym autorze tematu bez podania pełnej konfiguracji PC twój problem można uznac za jednostkowy i temat wątku odradzanie Windows 10 za trolowanie.

 

CPU Intel Core i5-4440 / 3.1GHz, 6MB

GPU Sapphire Radeon RX 470 4GB Nitro+ OC

RAM Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz

SSD GOODRAM CX100 120GB

HDD Seagate Barracuda Desktop 2TB

 

Uważasz, że zwiechy przy jakichkolwiek czynnościach na takim PC to coś zupełnie normalnego?

 

 

 

Jak ma się jakąś staroć i nie ma wsparcia to tak może być

 

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Napisałem wyraźnie, że przed anniversary update nie miałem problemów więc sprzęt nie ma tu nic do rzeczy.

Edytowane przez yeti1992
Link to post
Share on other sites

Ze starociem nie tyczyło się że masz stary sprzęt, tylko kolega wyżej o tą kartę

 

TV MSI K-VOX

Co do tego problemu po tym upie też było o tym sporo w necie podobno pomagała czysta instalka z iso gdzie już ten up był wmontowany

Edytowane przez kamil_18_19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fajnie to forum działa ja sie produkuje,a  tu nie zapisało posta.


CPU Intel Core i5-4440 / 3.1GHz, 6MB
GPU Sapphire Radeon RX 470 4GB Nitro+ OC
RAM Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz
SSD GOODRAM CX100 120GB
HDD Seagate Barracuda Desktop 2TB

 

Uważasz, że zwiechy przy jakichkolwiek czynnościach na takim PC to coś zupełnie normalnego?

Uważam, że do Win 10 trzeba po pierwsze w płycie głównej miec najnowszy UEFi/BIOS, po drugie używac najnowszych sterowników, a nie tych starszych mniej dopracowanych pod windows 10 i nie mieszac za wiele w BIOSie. Noi Windows 10 wymaga instalacji w trybie UEFi, a wręcz jest zalecana co przy wersjach pirackich jest nie możliwe bo tryb UEFi uniemożliwia stosowanie wszelkiego rodzaju haków na system. W trybie MBR sektroa na dysku mozna robic co sie chce wogóle.

 

O tym nie mówią przy wielu problemach z win 10 najlepsi fachowcy na forach. Ja kupowałem SSD w M.2 teraz Samsung 961 i mówią mi tylko w UEFi instalowac. Pytam się dlaczego? Bo w MBR Win 10 tego dysku nie obsłuży, a win 8.1 czy 7 moze wogóle nie mieć sterowników do NVMe ;)

 

Ciekawe czy by to info znalazł gdzieś na forum? Na 90% nie bo mało kto takie SSD kupuje. Gdybym wgrał w MBR po swojemu pewnie bym się naklą na 10-tke jak nie jeden z tych anty win 10, a tak poprostu wgrałem, wszystko działa, wgrałem tylko stery do grafiki najnowsze od Nvidi, Realteka i wsio. Nawet sterów do

Link to post
Share on other sites

Mam identyczną płytę, a procesor 4590.

Windows 10 AU 1607 mam od początku jak wyszedł, wczesniej mialem zwykła 10-tkę, 8.1.

Na żadnym nie miałem problemów.

 

Myślałem że może u Ciebie to wina mobo, ale u mnie jest ok.

Dziwna sprawa

 

Edytowane przez dario83
Link to post
Share on other sites

U mnie z Windows 10 też było niezbyt ciekawie. Zaktualizowałem go z Windowsa 7 w przedostatni dzień tej darmowej aktualizacji.

Na początku było nawet ok. Od strony graficznej dziesiątka kompletnie mi się nie podoba - białe okna, których koloru nie da się zmienić (co za głąb nie dał takiej możliwości w personalizacji), do tego nieprzezroczyste nijak mają się z przezroczystym, czarnym paskiem i menu start. Kompletne bezguście. Ikony też jak za czasów windows'a 95. Do tego brak spójności pomiędzy panelem sterowania, a tymi nowymi ustawieniami.

No ale to tylko kwestie graficzne, jeśli chodzi o problemy techniczne to windowsowy zegar przestawiał się co kilka dni o 1-2h, mimo iż było ustawione pobieranie automatycznej godziny. Wiele programów nie działało też poprawnie, a niektóre całkowicie się skrzaczyły i nie dało się ich nawet ponownie zainstalować, lecz to pewnie przez to, że był to update, a nie czysta instalacja.

Korzystałem prawie miesiąc i wróciłem do siódemki, w której jest mi dużo lepiej. Sam proces powrotu trwał jakieś 10 minut i znowu miałem Windows'a 7. Problem ze zmieniającą się godziną ustał.

Win10 zostawił mi jednak prezent na pożegnanie, bo coś mi zrobił ze sterownikami myszki, klawiatury i innych urządzeń wskazujących. Gdy uruchomie jakikilwiek inny system, niż ten Windows 7, to przy kolejnym uruchomieniu kompletnie nie działa mi ani myszka, ani klawiatura. Żeby to naprawić musze podłączyć starą myszkę na PS/2, zalogować się do pulpitu windowsa i kilkukrotnie restartować system, aż do skutku. Naprawdę nie wiem, od czego to zależy, że coś takiego się dzieje, gdy wcześnie odpalę inny system  :?:

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Prawda jest taka że win 10 to loteria na sprzętach nie projektowanych na 100% do tego celu. Ot przykład DFI Lan Party P45, i flaki z minionej epoki przyjmują win 10 w każdej postaci, bez uefi o którym nikt wtedy nawet nie myślał. Wszystko o dziwo działa bez żadnych problemów. Przykład drugi laptop Asus po rozpoczęciu procesu instalacji z płyty, neta lub usb po prostu się wyłącza i lipa. Przykład 3 komp typowo biurowy Dell z jakimś dupianym procesorem E8400 wstaje i działa do dzisiaj, wersja home przetwarza każdą aktualizację i nie ma problemu. 

 

Faktem jest rozpasanie windowsa o niechciane apki, jakiś syf co to niby szpieguje oraz zmiany w wyglądzie lub ustawieniach za każdym update. Zgodzę się z przedmówcami że jak ktoś ma jakiś stuff podłączony do kompa po necie, usb lub pci to może się zdarzyć krzak.

 

Serio zaczyna to przypominać linuxa z lat 90 gdzie 3 dni ktoś siedzi aby mu drukarka na lanie zaskoczyła.

 

Osobiście uważam że takiej lipy jak 10 nie było. Szkoda więcej pisać używam systemów microsofu od windows 3.11. Sam proces aktualizacji to jakieś dziwy i wciskanie tego chłamu na siłę. Masz pod opieką kompy z XP, 7 ,8 , 8.1 i większość problemów zgłaszają ludzie z 10. Dziwne zachowania tego systemu to norma, już samo to ile buildów tego szajsu jest i w każdym podana lista jakiś bugów. Innymi słowy kolejny bug gwarantowany w następnym buildzie.

 

Jak ktoś dał się nabrać i zainstalował sobie to coś jako aktualizacje to gratuluje jak to to mu działa w ogóle. Co innego jak świadomie sobie to kupił, to wtopił parę stów które mógł do proca lub karty dołożyć.

 

Życzę powodzenia tym co to używają, żeby nie było sam z jednym prywatnie się męczę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ponieważ już duża masa ma DX12 a jak ktoś ma grafikę AMD a jeszcze procka AMD to na DX11 czkawka pełną gębą, a przesiadka na DX12 dokłada skrzydeł AMD. Ja mam R9 380 i w Rise of the Tomb Raider po samej zmianie na DX12 dostałem gratis 10 klatek.

Link to post
Share on other sites

OK, to mamy jedną grę. I konfiguracje z kartami AMD (wg ostatniego Steam Survey 23,46% użytkowników). A za rogiem Vulkan. Raczej ciężko na tej podstawie wysuwać tak daleko idące i ogólne wnioski jak "dla gracza już za słaby".

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...