Skocz do zawartości

Problem z NAT


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez cooger,

Recommended Posts

Witam

 

Od około miesiąca mam problem z NAT.Oczywiscie chodzi o to że mam rodzaj zamknięty.Przekopałem cały internet i przerobiłem wszystkie porady.A więc:eek:tworzyłem ręcznie porty, włączyłem dmz, upnp(nie na raz oczywiście) , dałem statyczne IP konsoli cuda na kiju dosłownie. Zawsze kończyło się na radzie "to zadzwoń do usługodawcy".Więc tego też spróbowałem mówiąc że potrzebuję zewnętrznego adresu IP.Ten odparł iż oczywiście taki posiadam i że nie wie o co chodzi z tym NAT i że nic nie blokują...Doradźcie co jeszcze można zrobić bo tragedia...Raz się zrobi otwarty raz nie, mimo że ustawienia te same ciągle...Ewentualnie jak samemu sprawdzić czy mam publiczne czy nie? I jak wytłumaczyć co jest problemem usługodawcy?

Link to post
Share on other sites

Żeby uzyskać jakakolwiek poradę musisz podać więcej szczegółów takich jak nazwa usługodawcy, typ łącza, modele podłączonych urządzeń od łącza do komputera, system operacyjny, adresy WAN i lan i sposób ich konfiguracji. Do tego co już robiłeś i z jakim skutkiem.

 

Oczywiście powyższe nie gwarantuje otrzymania rozwiązania, szczególnie że jak piszesz pytales juz w kilku miejscach.

 

A jeśli to inea to ja poddaje się już na starcie :)

Link to post
Share on other sites

IP przydzielone przez serwer DHCP.Zaczyna się od 192.168 czyli chyba wewnętrzne?

 

EDIT:Chętnie bym odpowiedział na wszystkie pytania ale nie bardzo mogę podać system operacyjny i urządzenia od łącza do komputera, bo komputera nie posiadam :)

Edytowane przez panprezes3
Link to post
Share on other sites

IP przydzielone przez serwer DHCP.Zaczyna się od 192.168 czyli chyba wewnętrzne?

 

EDIT:Chętnie bym odpowiedział na wszystkie pytania ale nie bardzo mogę podać system operacyjny i urządzenia od łącza do komputera, bo komputera nie posiadam :)

 

Jaja sobie robisz? Jak nie masz komputera to chyba logiczne, że chodzi o urządzenia od dostawcy do urządzenia końcowego czymkolwiek ono jest. IP które podajesz to na WAN czy LAN? Na którym urządzeniu? Jak masz radiówkę to na 100% 841N nie jest podłączony radiowo do dostawcy tylko po drodze istnieje jakieś urządzenie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz taki adres na WAN to znaczy, że masz adres lokalny. Czego nie zrobisz to przekierowanie działać nie będzie. Zapewne na dachu masz urządzenie od dostawcy i to urządzenie robi za pierwszy router i ono robi pierwszy NAT. I to na nim należy przekierować porty a drugi router należy użyć jako AP lub powtórnie przekierować porty. Oczywiście może się też zdarzyć, że na tym urządzeniu od dostawcy też na WANie jest adres lokalny choć nie powinien, ale czasami tacy mali ISP nie maja wystarczającej puli adresów IP i zamiast do internetu to jesteś podłączonych do ich sieci i oni robią NAT gdzieś po drodze..

Link to post
Share on other sites

Mhm no faktycznie jest to możliwe że na dachu coś mam szczerze powiem że nie pamiętam jak to było robione bo zakładali mi to dosyć dawno a taki problem mi doskwiera od około miesiąca.Czyli zakładając że posiadam urządzenie od dostawcy na dachu to mój W841 jest tym drugim urządzeniem AP i to się raczej zgadza.To w jaki sposób otworzyć porty na urządzeniu pierwszym z dachu? Poprosić o to usługodawce? Załóżmy że na pierwszym urządzeniu jest IP publiczne skoro usługodawca tak twierdzi.

 

EDIT:Wygląda na to że jest tak jak mówisz.Z ciekawości wszedłem na stronę dostawcy, żeby sprawdzić co ma napisane w opisie usługi i faktycznie jest cytuję "klient w ramach opłaty instalacyjnej otrzymuje urządzenie odbiorcze wraz z anteną (...) ma możliwość podłączenia routera WiFi".Czyli to by się zgadzało, teraz tylko jak otworzyć porty dla urządzenia na dachu?

Edytowane przez panprezes3
Link to post
Share on other sites

Trzeba się do niego zalogować i to skonfigurować. Zapewne może to zrobić tylko dostawca. Jeśli masz kabel z dachu podłączony na WAN to twój 841 pracuje jako router a nie AP.

No dobra to wychodzi na to, że jako router.To co zadzwonić i powiedzieć, że potrzebowałbym otworzyć porty dla tego odbiornika od nich tak? Przygotować sobie jakie potrzebuje otworzyć, czy można to odblokować (tak jak na routerze kiedy jest on pierwszym urządzeniem) włączając Upnp bądź dmz? 

Link to post
Share on other sites

Zależy, jeśli dostawca daje każdemu własne IP to niech ich urządzenie ustawią jako "przeźroczyste" i wtedy drugi router powinien dostać IP zew. Ale osobiście wydaje mi się że dzielisz IP między kilka osób bo dostawca powinien wiedzieć o co Ci chodzi a wygląda na to jakby kombinowal

Link to post
Share on other sites

Witam.

Informuję, że my jako Operator nie blokujemy dostępu do usługi Xbox Live, nie blokujemy również wymienionych portów.

W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy, że PSN/Xbox nie rozpoznaje adresów IP jako PL co skutkuje blokadą. Obecnie adres IP na Państwa łączu to xxx.xx.x.xxx. (CELOWO ZMIENIŁEM, ALE ADRES WYGLĄDA NA PUBLICZNY)  Czy problem występował w dniu dzisiejszym?

Jeśli sytuacja się powtórzy proszę w tym czasie sprawdzić jaki posiadają Państwo publiczny adres IP na łączu i przesłać w odpowiedzi.
W tym celu można się posłużyć stroną speedtest.net lub moje-ip.eu

Będziemy listę blokowanych IP zgłaszać do PSN/Xbox Live.


Taką informację otrzymałem od administratora...Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście nic się nie zmieniło NAT zamknięty w najlepsze. Kompletny absurd administrator każe mi sprawdzać adres publiczny mimo, że dzwoniłem i mówiłem mu, że nie mogę tego zrobić bo używam routera a bezpośrednio do odbiornika nie jest podłączone nic poza routerem...

EDIT:Ja ten test o którym mówi oczywiście zrobiłem i pojawia mi się nie moje IP tylko IP operatora...

 

Edytowane przez panprezes3
Link to post
Share on other sites

Po użyciu takiego poradnika:http://www.tp-link.com.pl/faq-417.html

Pozbyłem się internetu na wszystkich urządzeniach, ponieważ DHCP było wyłączone to nie pobierało żadnego IP.Użyłem opcji szukaj i przeszukałem forum jednak nie mogę znaleźć tego poradnika na benchmarku do tego routera.To przełączenie na tryb AP mogłoby pomóc tylko nie wiem jak dokładnie to zrobić ,żeby nie stracić ponownie dostępu do internetu.

Link to post
Share on other sites

Firmware w twoim TP-Linku masz najnowszy do twojej wersji sprzetowej?? Po aktualizacji przywracamy ustawienia fabryczne chodzby przez strone konfiguracyjna inaczej nie wczyta prawidłowo aktualizacji.

 

Ja kiedys na TP-Linku to próbowałem bez przestawiania czego kolwiek. Wyłączyłem DHCP i podłączyłem kabel z WAN do LAN podpisanego cyferką nr 1 i działało jako AP.

Link to post
Share on other sites

Ja kiedys na TP-Linku to próbowałem bez przestawiania czego kolwiek. Wyłączyłem DHCP i podłączyłem kabel z WAN do LAN podpisanego cyferką nr 1 i działało jako AP.

 

Jeśli ten TP-Link miałby adres IP z innej podsieci to nie mógłbyś się na niego zalogować. Przekazywanie pakietów by działało bo pomiędzy LAN a WLAN jest zasadniczo mostek bez analizy co tam leci.

Adres IP WAN routera:192.168.88.251

 

Adres IP LAN routera:192.168.0.1

 

Teraz podpięty jestem na WAN.Co zmienić i na co? Z góry przepraszam za te tysiące pytań, ale w tym momencie  wykazujesz się większą wiedzą niż mój dostawca.

 

Na LANie TP-Link ustaw 192.168.88.10 i licz na to, że nie trafisz w pulę DHCP urządzenia od dostawcy :) Sprawdź też jaki adres bramy dostajesz na WANie TP-Linka - też go nie ustawiaj bo to adres LAN routera dostawcy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...