Skocz do zawartości

Wymiana pompy, ciśnienie czy prędkość przepływu...


Recommended Posts

Witam, używam Magicool dcp-450 z trzema chłodnicami (420 slim, 360slim, 240fat) oraz blokiem cpu (heatkiller IV) a efektem jest temperatura podczas obciążenia max 67stopni przy 5.0Ghz. Jednak planuję rozbudowę układu o blok gpu full cover i pompa będzie do wymiany. Czy przy tej konfiguracji lepiej kierować się wysokim przepływem czy ciśnieniem jakie wytwarza pompa, a może trzeba znaleść zloty środek? Jaką pompę polecacie? Miło by było zeby była tak samo cicha jak dcp450 lub cichsza.

Link to post
Share on other sites

Każda pompa będzie przepychać ciecz ale nie każdy blok lubi być nie dolany. Miałem taki przypadek że na skręconej pompie na 5V blok cpu się przegrzewał wystarczyło przekręcić pompę na 7V i układ zaczął pracować tak jak trzeba

 

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

Ale to że D5 ma większe ciśnienie na drugim biegu niż ten magicool przy12V to już osobna kwestia. Ponadto D5 do 3-4 biegu również pozostaje bezgłośna i jest obecnie zdecydowanie najlepszą pompą jaką miałem u siebie. Miałem prawdziwe DCP 4.0, nawet ostatnio montowałem kumplowi dwie DDC do dual loopa ale D5 nadal pozostaje jedynym słusznym wyborem. Pamiętaj tylko o dobraniu rozsądnego topu bo podobnie jak w przypadku DDC ma on tutaj spory wpływ na głośność a nawet wydajność pompy.

Link to post
Share on other sites

Elektronika wygląda fajnie spory mikrokontroler i 2 podwójne mosfety ale te łożysko mi się nie podoba Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

Usuń proszę ten podpis z tapatalka. 

 

Ta nowa wersja D5 od alphacoola jest faktycznie ciekawa. Ja mam u siebie wersję od aquacomputer sterowaną po USB. Wygodne i przyjemne. Z topami od EK ciężko wdepnąć na minę. Osobiście mam top (z możliwością montażu reza) od koolance ale ten polecam tylko jeśli masz ładnie wyeksponowaną pompę bo jest śliczny i dość drogi (mimo że u mnie upchnięty jest za tacką  :D ).

 

 

http://i.imgur.com/n03UDeo.jpg

 

Link to post
Share on other sites

No jeśli decydowałbyś się na zmienioną i unowocześnioną konstrukcję od alphacoola to faktycznie brałbym top od tego samego producenta. Jeśli chodzi o klasyczne modele D5 to można stosować topy różnych producentów. W popularnym obiegu są 3 typy pompy- sterowana pokrętłem (ustawiasz bieg i zapominasz), sterowana PWM i sterowana po USB (od aquacomputer- ustawienia pompy można wtedy zmieniać z poziomu windowsa prze aquasuite).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...