Skocz do zawartości

Jaka drukarka laserowa do domu


Recommended Posts

Witam

 

Potrzebuje zakupić drukarkę laserową do użytku domowego - kilkanaście stron na miesiąc. Przeglądałem oferty na portalach aukcyjnych, ale z uwagi na bardzo duży wybór nie wiem na co się zdecydować. Zależy mi na niskiej cenie urządzenia jak i eksploatacji ( może być używana) Na jakie modele warto zwrócić uwagę ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz zamiar drukować tak małe ilości stron, to nie ma żadnego uzasadnienia w kupowaniu laserówki. Dobry atrament da radę a przy takiej eksploatacji będzie tańszy niż laserówka. Oczywiście nie mówię tu o wszelakich małych drukareczkach, z tuszami po 5ml, co nawet na 100stron nie wystarczą.

http://allegro.pl/drukarka-hp-dj6122-tu ... 79912.html

Mój teść zajmuje się drukarkami. Ta akurat bazuje na modelu 970c, która jest niemalże niezawodna. Tusze są duże i łatwe w napełnianiu, więc doskonale nadają się do dużej ilości wydruków a przy tym eksploatacja jest tania. Miałem dłuższy czas HP Photosmart 1115 i jednym tuszu nr.45 potrafiłem wydrukować 2,5tys stron w niskiej jakości (książki). Wyjdzie Cię sporo taniej niż nowa o takich parametrach a nawet, jakbyś chciał drukować zdjęcia, to koszty Cię nie powalą :)

Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia sprzedawcy i serwisanta powiem Ci: nie kupuj Epsona albo Canona do zastosowań domowych! (drukarki profesjonalne za kilka tys. zł owszem) Z paru ważnych powodów:

1. Koszt druku przy zastosowaniu oryginalnych wkładów (drogich nieadekwatnie) jest kosmicznie wysoki.

2. Stosowanie zamienników często kończy się zapchaniem głowic i utratą gwarancji.

3. Nowe drukarki w większości są tak konstruowane, że mechanizmy podawania papieru potrafią "paść" przy pierwszym zacięciu papieru (wyjątkiem jest Brother)

Laser już nie jest tak przed atramentówkami jeśli chodzi o tekst. Nie raz w niższej jakości to atrament lepiej wygląda. Poza tym, jeśli interesuje Cię też kolor, to zakup taniej kolorowej laserówki jest wywalaniem pieniędzy w błoto przy małej ilości wydruków, takie drukarki trafiają w miejsca, gdzie na siebie zarabiają.

Serio, jeśli chcesz sobie od czasu do czasu podrukować i nie chcesz, żeby kosztowało Cię to krocie, to poszukaj starego HP serii 9xx (930,940,970) czy takiego modelu jak podesłałem Ci w linku, to zdążysz kila razy kompa zmienić, zanim ta drukarka padnie :)

Link to post
Share on other sites

Faktycznie jak mało drukuje to laserówka się na zda. Kupiłem tego Epsona.. spodobała mi się funkcja kopiowania i tego, że nie trzeba włączać komputera do jej funkcjonowania. Jak się nie sprawdzi to pójdzie na śmietnik i tyle w temacie za te $.

Wiesz może jak z zamiennikami do tego modelu ? Znalazłem do innych ale do tego konkretnego nie (piszą ,że za dosłownie kilka zł można kupić zamiennik)

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem za te pieniądze nie ma wielkich oczekiwań. Najwyżej będzie za skaner służyć :) Wracając do zamienników - na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie ?

 

np takich:

http://www.dodrukarki.pl/p/pl/jw-t0711/zamiennik+epson+t0711+tusz+czarny+do+epson+d78+d92+dx4000+dx4400+dx5000+dx5050+dx6000+dx6050+dx7400+dx8400.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...