Skocz do zawartości

Cooler Master V700, komp nie odpala się po podpięciu GPU


Recommended Posts

Mam mały problem, kupiłem używany zasilacz Cooler Master V700 na allegro, jednak po podpięciu wszystkich kabli komputer nie chce się odpalić. Po odpięciu kabla GPU od zasilacza (są modularne) komputer się odpala. Po podmiance zasilacza i podpięciu wszystko śmiga łącznie z GPU więc można wykluczyć uszkodzenie czegokolwiek poza zasilaczem.

 

I tutaj pojawia się moje pytania co do sposobu podłączenia. Mam GPU HD7970 od Sapphire, która do zasilania wymaga podpięcia 2 wtyczek 8 pin. W zestawie z zasilaczem dostałem przewód 6 pin, który rozgałęzia się na końcu na 2x8pin i podpinam do GPU obie końcówki jednak nic się nie dzieje. Ten sam sposób zasilania jest pokazany na filmiku od Cooler Master: https://youtu.be/PwZa5PqxrBk?t=6m20s

 

Próbowałem też podpiąć jedną z tych dwóch wtyczek, a w drugie wejście w GPU podpiąłem przejściówkę z 2x Molex (działała na obecnym zasilaczu) jednak nadal nic.

 

Próbowałem też wpięcia tego przewodu w różne wyjścia z zasilacza, dalej to samo, komputer odpala się bez GPU, po podpięciu dowolnym sposobem GPU komputer nie reaguje.

Jakieś pomysły co to może być?

PS. Z tego co wiem zasilacz ma jedną linię 12V, na której może dostarczyć do 696W więc nie powinno być kłopotu z użyciem tego kabla.


Jest ktoś w stanie pomóc? Robię coś nie tak i da się coś zrobić żeby działał czy jest uszkodzony i odesłać na podmianę?

Edytowane przez skapskiadi
Link to post
Share on other sites
kupiłem używany zasilacz Cooler Master V700 na allegro, jednak po podpięciu wszystkich kabli komputer nie chce się odpalić.

  :ups: 

 

 

Robię coś nie tak i da się coś zrobić żeby działał czy jest uszkodzony i odesłać na podmianę?

Jeśli podpinasz i nie działa, to raczej jest uszkodzony ( a ciężko uszkodzić ten zasilacz bo to oem KM3 ) 

 

Najlepiej zwrot kasy i kupno nowego zasilacza nie z allegro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...