Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

od jakiegos czasu zauważyłem że mój dysk twardy ciągle cyka jakby się usypiał i wzbudzał (co nie ma miejsca, wymuszone uśpienie powoduje zupełnie inny hałas). Wygląda to tak jakby głowica parkowała ale dysk dalej się obraca. Wina systemu czy raczej dysk umiera ?

 

Poniżej screeny z Victorii, wszystko wygląda jak najbardziej w porządku :(

 

image.jpg
 
image.jpg
 
 
Link to post
Share on other sites

U mnie w green-ach głowica parkuje, a dyski się dalej kręcą ( raczej nikt nie ma parkowania z zatrzymaniem dysków, bo to już uśpienie jest ) 


Nie wiem czy ten samsung ma coś podobnego do WD green ( ale tam jest właśnie to co mówisz ) 

Link to post
Share on other sites

z smart wynika że miałeś jedną próbę rekalibracji/pozycjonowania ( to może być powodem cykania ) i dość sporo błędów zapisu ( które mogły powstać przed kalibracją  ) 

Może to wskazywać na początek problemów mechanicznych ( czyli dość źle, na tyle że nie trzymałbym tam ważnych danych bez backup-u ) 

nie wiem jak wygląda rekalibracja w samsungach i ile trwa, ten dźwięk to może być to, ale nie robił by tego znowu tak długo, bo smart nie rośnie. 

Puść skan sektorów, jak zrobisz kopię ważnych plików 

Link to post
Share on other sites

Zobacz na pierwszy screen, jest skan sektorów :) Wygląda ładnie. Po prawej od wykresu predkosci masz zaznaczone ile jakich sektorów jest, tylko 10 z czasem powyżej 600ms.

 

Ale dzieki za nakierowanie, danych tam nie mam tylko gry steam więc przeboleję :)

Link to post
Share on other sites

 

 

tylko 10 z czasem powyżej 600ms.

powyżej 600ms to już bardzo dużo, prawdopodobnie przez nie masz nabite te błędy zapisu  
 

Co do rekalibracji, to uszkodzenia mechaniczne rozwijają się z czasem, jeśli będzie się stan pogarszał to zobaczysz to w odgłosach dysku, jak i smart ( małe prawdopodobieństwo, że nagle siądzie dysk, bez ostrzeżenia z tego powodu ) 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...