Skocz do zawartości

Jaki kupić najlepszy procesor socket am2+ ?


Recommended Posts

Tak jest obsługa Zambezi i Vishera (starsa wersja vs nowsza) w obu rewizjach płyty ale producent od razu szczerze napisał że jest wymagany cooler z nawiewem w kierunku sekcji zasilania (obie płyty nie posiadają chłodzenia w postaci radiatora na sekcji zasilania)

 

* For cooling the CPU and its surrounding components, please install a CPU cooler with a top-down blowing design.

 

 

To nie problem radiator można samemu zamontować ale przy obecnej cenie FX 8xxx jest to nie opłacalny procesor pod gry gdzie wydajność grafiki wymaga szybkiego Cpu. Po za tym tego procka jak i każdego AMD trzeba kręcić by zwiększyć jego wydajność.

 

W podobnej cenie można kupić intela szkoda że często nawet i3 potrafi dogonić topowe procki AMD a topowe procki AMD po oc dopiero doganiają średnią półkę intela czytaj I5.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od AMD żadnego na upartego 960T to są cztery rdzenie ale jest możliwość odblokowania dodatkowych dwóch lub x6 jezeli cena jest porównywalna do x4

 

W każdym procku od AMD najlepiej podkręcić je ile się da by nie dławiła grafiki 

Edytowane przez rolandwally83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem po co tak uparcie dążysz do amd? Skoro uważasz, że wiesz w tej kwestii lepiej to po co ten temat?

Temat założyłem po to by dowiedzieć się co i jak z kupnem nowego procka a także płyty głównej co oznacza Panie Expercie że nie jestem Bogiem i nie wiem odrazu wszystkiego, dlatego istnieje ten temat, druga sprawa to powodem mojego "hejtu" do intela jest to że: http://www.dobreprogramy.pl/Komputery-z-procesorami-Intela-sa-kontrolowane-przez-Intela,News,60132.html a no właśnie, tak więc jako że marka Intel ma większe zainteresowanie i budżet, fakty stwierdzone na stronie powyżej to prawda, chyba nikt nie chce by twój komputer został w danym momencie przejęty przez agencję rządową czy samą firmę Intel, tak więc wole AMD. Wracając do tematu, czy możecie mi polecić najlepszy procek do płyty z linku: http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x6-1055t-asrock-970-pro3-4gb-i6591290974.html ? tak na przyszłość bym mógł już z góry wiedzieć który kupić. Na czasy obecne (następne 3 góra 4 miesiące) procek zawarty w aukcji może mi wystarczyć.

Link to post
Share on other sites

FX jest za drogi i za mało wydajny więc pozostaje tylko Phenom x6

 

No chyba że trafisz super cenę na FX 8xxx (max 300 zł)

 

PS każdy może przejąć kontrolę na twoim kompem smartfonem wystarczy mieć robaka a i na 99% komputer są zainfekowane złośliwym kodem który jeszcze nie został uruchomiony lub oprogramowanie go nie wykrywa. 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

@2x up

Skoro tak boisz się o bezpieczeństwo to domyślam się że smartfona z co najmniej dwiema kamerami i mikrofonem używasz bez problemu?

nie, znam się na blokowaniu takich funkcji w androidzie, wystarczy root i pogrzebać trochę w sofcie xP ale odbiega to od tematu, nie wiem czemu nie potrafisz zrozumieć czemu wybieram taką a nie inną firmę, wole AMD bo intele szpiegują i tyle :) a poza tym każdy ma swój gust, ja ci nie powiedziałbym że jest to złe że ty deklarujesz że wolisz intela z takich czy innych powodów i chwalisz go, twój wybór, twoja sprawa i tyle :)

Link to post
Share on other sites

Nie powiedziałem że źle że wybierasz AMD, po prostu mówię że wszędzie teraz szpiegują. Nie wiem na ile skuteczne jest twoje wyłączanie fukcji w androidzie, ale tych funkcji ludziom wokół ciebie nie wyłączyłeś. oni też mają smartfona z mikrofonem i kamerą i z telefonem nie świadomie wycelowanym w twoim kierunku w trakcie pisania przez kogoś smsa już jesteś śledzony przez telefon kogoś innego.

Link to post
Share on other sites

 

 

powodem mojego "hejtu" do intela jest to że: http://www.dobreprog...News,60132.html

 

Zwróć uwagę że żeby IMEI działało to musi być zainstalowane. No ale podobno Win 10 instaluje to bez pytania użytkownika... W każdym razie na win7 jak nie zainstalujesz to jest ok. Ale i tak podczas głupiego przeglądania stron szpiegują nas na lewo i prawo, jedyny sposób na to całe dziadostwo to odłączyć się od sieci.

Link to post
Share on other sites

Nie powiedziałem że źle że wybierasz AMD, po prostu mówię że wszędzie teraz szpiegują. Nie wiem na ile skuteczne jest twoje wyłączanie fukcji w androidzie, ale tych funkcji ludziom wokół ciebie nie wyłączyłeś. oni też mają smartfona z mikrofonem i kamerą i z telefonem nie świadomie wycelowanym w twoim kierunku w trakcie pisania przez kogoś smsa już jesteś śledzony przez telefon kogoś innego.

Jestem tego świadom, pozostaje jeszcze kwestia zasilacza, nie wiem jaki wybrać dla tego procka http://allegro.pl/phenom-ii-x6-1100t-be-3-3ghz-am3-warszawa-sklep-i6477492042.html i tego https://www.morele.net/procesor-amd-fx-8320e-3-2ghz-8mb-box-fd832ewmhkbox-667874/ za pomoc dam plusa :)

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz kupić tego x6 za 770 zł to sory za stwierdzenie poprzewracało się w du**e zamieniasz kijek na drogi kijek

 

Na AMD platformę max co można dać to 500 zł za x6 a w cenie 770 zł już dobijasz do mocnych procków intela z odblokowanym mnożnikiem i sporym zapasem na oc

 

I tak jak nie szpieguje ciebie system operacyjny to szpieguje ciebie usługodawca internetowy czy stwierdzenie kolegi było trafne klatka faradaja i zero netu plus czapka nie widka i jesteś bezpieczny w 95 %

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz kupić tego x6 za 770 zł to sory za stwierdzenie poprzewracało się w du**e zamieniasz kijek na drogi kijek

 

Na AMD platformę max co można dać to 500 zł za x6 a w cenie 770 zł już dobijasz do mocnych procków intela z odblokowanym mnożnikiem i sporym zapasem na oc

 

I tak jak nie szpieguje ciebie system operacyjny to szpieguje ciebie usługodawca internetowy czy stwierdzenie kolegi było trafne klatka faradaja i zero netu plus czapka nie widka i jesteś bezpieczny w 95 %

Nie powiedziałem od razu że chce go kupić tak więc wypada bardziej ten za 560pln FX 8320, sprawdziłem go i on jest najwyżej na liście obsługiwanych przez płytę no to dobra kupie ale te chłodzenie pozostaje pytaniem czy zawarty w aukcji Cooler jest dobry do tego procka? czy będę musiał kupić inny a jak już to jaki? i co z tym zasilaczem? chodzi mi o to by nie spalił mi on kompa podczas OC procka/karty  :)

Edytowane przez AdvPCSkill
Link to post
Share on other sites

Phenomy i FX to dobre grzałki co do zasilacza to takie 550 to na styk grafika weźmie w stresie ponad 150 w do tego procek i oc.

 

Zasilacz na pewno w takich warunkach nie będzie cichy bo spokojnie dojdzie do 400 w z gniazdka a i jest szansa że je przekroczy 

 

Mój zestaw z oc procka na 4 ghz wcina ponad 320 w stresie sam proc

Link to post
Share on other sites

Phenomy i FX to dobre grzałki co do zasilacza to takie 550 to na styk grafika weźmie w stresie ponad 150 w do tego procek i oc.

 

Zasilacz na pewno w takich warunkach nie będzie cichy bo spokojnie dojdzie do 400 w z gniazdka a i jest szansa że je przekroczy 

 

Mój zestaw z oc procka na 4 ghz wcina ponad 320 w stresie sam proc

Rozumiem, w takim razie jaki zasilacz polecasz?

Link to post
Share on other sites

okej, czyli ten zasilacz z twojej firmy może być? Jeśli nie to poleć jakiś dobry i plusik leci :) (650W w moim przypadku). No i jeszcze pytanie jakie muszę mieć chłodzenie do procka pod AM3+ tak jak w czerwonej gwiazdce napisane jest iż trzeba z góry w dół chłodzić procek... (za dobre chłodzenie dla procka AM3+ plusik także)

Link to post
Share on other sites

GX 750 jest za głośny w stresie i tam mam trzy grzałki w kompie PII i 2x 6950 w CF. Wydajne chłodzenie na cpu jest wieżowe czyli każdy w kwocie 150 zł z 5 lub więcej heatpipe. Sekcje zasilania to sobie załatw do mobo radiator na nią i po sprawie lub szukaj płyty która już ja posiada np asus 890gx z linku niebieskie radiatory. Z tego co widzę to sam nie wierz czego chcesz to można sklecić to z procka i płyty osobno nie musi być combo 

 

http://images.anandtech.com/reviews/chipsets/AMD/890GX/6.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Markowy zasilacz nie spali niczego w kompie ma zabezpieczenia co do głośności to nie wypowiem się zam szukałem zasilaczy i skończyło się na dwóch 650 be quiett 

 

https://www.morele.net/zasilacz-xfx-ts-single-rail-650w-p1-650g-ts3x-635873/

 

https://www.morele.net/zasilacz-evga-bq-650w-110-bq-0650-v2-1070531/

 

https://www.morele.net/zasilacz-ravcore-rock-750w-ravzas45256-835853/ głośny wentyl

Edytowane przez rolandwally83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Te mogłem sobie pożyczyć do testu i mi pasują ale pojedynczy był też głośny przy mojej konfiguracji 

 

Grafiki pobierają ok 200 w sztuka to mamy 400 w na samej grafie, proc bez oc podczas surfowanie 220 w

14906829_1295207287196289_10209031366157

 

14939999_1295204663863218_32715096293836

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...