Skocz do zawartości

stabilniejsze podkręcenie


Recommended Posts

witam

pomoże mi ktoś stabilniej podkręcić kompa??teraz chodzi na 3,8ghz i po paru h grania pojawia się niebieski ekran i reset...

 

oto mój zestaw

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, mugan 2 rev.b

 

Pamięć RAM:

OCZ 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 Gold Low-Voltage

 

zasilacz

enermax 500w

 

płyta główna

Asus P7P55D PRO

 

karta graficzna

GeForce with CUDA GTX 470 Gigabyte 1280MB 2xDVI&mHDMI (PCI-E) SuperOC

Link to post
Share on other sites

CPU-Z nie wykrywa tutaj profilu XMP, więc trudno powiedzieć jakie powinny byc ustawienia tych pamięci dla 1600MHz. Może na stronie producenta coś jest. Na razie z SPD wynika, że max dla tych pamięci to 1218 przy 1.5V.

 

Może aby je wykluczyc z układanki, to ustaw im najnizszy mnożnik i wtedy bedzie można zając sie CPU.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Mam taki problem.

posiadam ten sam procesor intel core i5 750. Płyta główna to asus P7P55D

W tym momencie mam podkręcony na 3.73ghz a BCLKfrequency to 186mhz i wszystko chodzi dobrze nawet w linxie po 20 cyklach ale jak chciałem podkręcić jeszcze więcej ustawiłem BCLKfrequency na 192mhz (tylko to było przez ten program płyty głównej asus turboV evo) to test stabilności który robi płyta przeszedł dobrze(bo ja podkręcałem przez tą opcję auto tuning) ale potem jak już zapisałem w biosie to wszystko było dobrze. I uruchomiłem linx i niestety po 15-16 sekund( bo próbowałem 3 razy) pojawiało sie niebieskie tło z różnymi napisami przez chwilke i komputer sie resetował.

Ktoś wie dla czego tak jest??

Link to post
Share on other sites

No tego to właśnie niewiem ale chyba nie. Bo mi to automatycznie płyta główna robiła przez ta opcje auto tuning.

na początku myślałem że to może problem temperatury ale ma max 63 stopnie.

i po prostu jak włączam linx to przejdzie z 15 sekund i resetuje sie komputer

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...