Skocz do zawartości

Jaka karta do mojego komputera


Recommended Posts

Witam posiadam taki komputer

CPU : AMD Phenom X4 965 BE 3,8@

Chłodzenie : Silentium PC Fera 3

Mobo : MSI 970a-g43

Ram :4 Gb kingston

HDD: 500 gb

GPU : GTX 550 Ti

PSU : Silentium PC Vero l1 500w

Obudowa : Silentium PC Regenerum RG1 Pure Black

I potrzebuje do niej lepszej karty graficznej. Mam zamiar grać na niej w nowe gry na rozdzielczości 1680x1050.

Co polecacie?

Mam na to do 800 (900 max) zł.

Link to post
Share on other sites

po pierwsze , jak Marek napisał, zwiększ ram, 8gb to można rzec przy obecnych grach takie minimum, masz identyczny procesor co ja, jak zamierzasz jeszcze trochę na nim posiedzieć to rx470 zdecydowanie za mocny, aczkolwiek jakbyś trafił za 900 to można przeboleć , że będzie się nudził, za 700-740 zł możesz wziąć gtx 1050ti (też karta w grach procesorowych trochę się ponudzi) lub używanego gtx 960 (chodzą tak po 600-700 zł, ale szukaj poniżej tego, w końcu karta już ma swego następcę (gtx1050ti) to po co przepłacać). Możesz jeszcze poszukać rx460 ale wersje 4gb (na YT są filmiki w połączeniu z PII x4 tej karty, nawet to chodzi ładnie) tyle , ze w grach siedzących na gpu będziesz miał wtedy troche niższą wydajność niż na kartach, które podałem wyżej

Link to post
Share on other sites

ten procesor nie jest na tyle podkręcony żeby wykorzystać moc GTX'a 760 / 950

kiedyś ludzie mówili że do tego procesora, po OC, max to 660TI :

http://forum.benchmark.pl/topic/96885-jaka-grafika-do-amd-phenom-ii-x4-965-be/page-1

cytat z tego tematu :

Najlepszym wyborem do Phenoma będzie GTX 660Ti, ale procesor musi być przetaktowany do 3.8-4Ghz wtedy zapewni optymalne osiągi.  "

czasy się zmieniają, ludzie polecają coraz mocniejsze grafiki do starych procesorów,

ale jako że dziś nie warto pchać się w starą generację kart typu 660Ti / 760, myślę, że dobrym wyborem będzie zwykły GTX 1050 2GB o ile pojawi się w dobrej cenie, lub używany 950

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

@Vemorion

PII x4 + gtx 960 4gb

od 1:48 gostek pokazuje ustawienia high, zwróc uwagę na wykorzystanie grafiki - non stop 99%, proponuję tez inne filmy tego gościa przejrzeć z tym zestawieniem - gry, w których GPU gra pierwsze skrzypce, chodzą b.ładnie na tak leciwym cpu, a nawet takie gta5, gdzie bardzo liczy sie cpu, chodzi w miarę przyzwoicie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...