Skocz do zawartości

Jaka grafika do AMD Phenom II X4 965 BE


Recommended Posts

Chciałem zmienić sobie karte graficzną na coś nowszego a do wydania mam do 900zł.
Jakieś propozycje? Proszę o pomoc.


dodam również że moj obecny sprzęt to:

 

Procesor - AMD Phenom II X4 Black Edition 965  3,40GHz
Karta graficzna - Ati Radeon  VAPOR-X HD4850 1GB GDDR3
Płyta główna - GA-770T-USB3
Pamięć RAM - GOODRAM DDR3 2x2GB 1333MHz CL9 DIMM
Zasilacz - Seasonic 520W ATX 12V (80 Plus Bronze)   /   Model-M12II-520Bronze
Dysk twardy - SAMSUNG 750GB (HD754JJ)
Monitor - Samsung 22"

Link to post
Share on other sites

Najlepsza moim zdaniem będzie wersja OC...ewentualnie zwykła, którą możesz podkręcić do wartości wersji TOP ;)

ok. dzięki za pomoc, tylko jeszcze jedno pytanko, czy wersje OC i ewentualnie TOP można jeszcze kręcić czy są one już fabrycznie wzmocnione przez producentów i nie można się nimi już bawić ?

Link to post
Share on other sites

 

 

czy wersje OC i ewentualnie TOP można jeszcze kręcić czy są one już fabrycznie wzmocnione przez producentów i nie można się nimi już bawić
Są one "wzmocnione" ale i tak na pewno jeszcze troche z nich wyciśniesz ;)

 

BTW za ok. 900 zł. najlepszą kartą graficzna jest GTX 760.

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-381026-MSI-GeForce-GTX-760-OC-2GB-DDR5-256-Bit-HDMI-DVI-DP.html

 

Dla podglądu: http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-760-oc-twin-frozr-iv-gaming-2gb-ddr5-pci-e-box-84-864826.html?utm_content=864826&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

trochę poczytałem i się popytałem i jeżeli kupiłbym gtx 660 ti to będę chciał ją jeszcze podkręcić a procesor ustawić na około 4.00Ghz . Z tego co się dowiedziałem zasilacz spokojnie sobie z tym poradzi a przy zwiększeniu taktowania procka karta pokaże na co ją stać. Przyznaję, że moja obecna platforma nie należy do najmocniejszej ale do najsłabszej też nie  :) .Więc sądzę, że GTX 660 Ti to dobry wybór i mam nadzieję, że pozwoli mi to grać w najnowsze tytuły na FHD.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry wybór, Phenom nie jest wcale taki słaby i stary jak @Kondzio21 brednie wypisuje, w niektórych grach w połączeniu z dobrym GPU (660Ti będzie idealna) pokazuje na co go stać...Dobrze by było jednak jeszcze tego Phenoma podkręcić ;)

Link to post
Share on other sites

Tam gdzie gra posiedzi na cepie to ten 660 ti nic nie zdziała więcej przez niedomagania procesora, ale w reszcie gier opartych typowo o moc GPU będzie dobrze, aczkolwiek też nie idealnie. Karta pójdzie na jakieś 85-90% wtedy max.

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry wybór, Phenom nie jest wcale taki słaby i stary jak @Kondzio21 brednie wypisuje, w niektórych grach w połączeniu z dobrym GPU (660Ti będzie idealna) pokazuje na co go stać...Dobrze by było jednak jeszcze tego Phenoma podkręcić ;)

Dzięki Darius, poprawiłeś mi humor :) i teraz jestem już pewny żeby wziąć GTX 660 Ti od Asusa. A jak w powyższych postach doradzali mi GTX 760 to stwierdzam, że nie ma sensu ładować dodatkowej gotówki w tego typu kartę, zwłaszcza że nie jestona aż tak bardzo lepsza od 660 ti i sądzę iż 660 ti to najlepszy wybór dla mnie. Co o tym myślisz?

Link to post
Share on other sites

Tak, dokładnie tak jak myślisz ;) Różnica między 660Ti a 760'tką jest stosunkowo niewielka, cenowo natomiast trochę jest no i przy 760'tce można by było mieć większe obawy co do wykorzystania przez tego Phenoma...jednym słowem byłaby to stara kasy.

Link to post
Share on other sites

Kupuj najszybszą kartę na jaką Cię stać, i nie słuchaj że Phenom II za słaby bo obecne gry które wychodzą bardziej siedzą na GPU niż na CPU. Często się zdarza że u mnie gra lepiej działa niż na jakimś i7 4770K@ 4,5 GHz  ze słabszą kartą, oczywiście są wyjątki ale coraz rzadziej się to zdarza. 

Na początku tego roku też się przesiadłem z HD6850 na HD7970GHz i nie żałuję ani złotówki, jedyna gra w której nie widzę za dużej różnicy między grafikami to Metro 2033.

Link to post
Share on other sites

No i faktem jest to, że zasilacze firmy Seasonic to jedne z najlepszych/najbardziej niezawodnych zasilaczy na świecie ;) Tak więc twój zasilacz nie będzie miał żadnych oporów przy tego typu sprzęcie.

 

Spec od marketingu?

 

Spec wie, że im mocniejsza karta tym większa wydajność bez względu na proca?

 

Spec wie, że ten Phenom jest jednym z lepszych procesorów do gier?

 

Dołączam się więc do propozycji z GTX 760.

http://pclab.pl/art54599-4.html

Słabiutki jest ten phenom.

 

Spec wie, że testy na PClabie są na korzyść intela? Może by tak też spec spojrzał na wyraz "Beta" (a najpierw optymalizacja jest pod Intela)?

Edytowane przez Gornik Steve
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...