Skocz do zawartości

GTX G980TI G1 i chłodzenie wodne


Recommended Posts

Witam

Posiadam kartę graficzną GTX 980 TI w wersji od Gigabyte G1.

Chciałbym założyć na niego jakieś chłodzenie wodne.

Karta po OC ma około 82 stopni i no słychać ją :)

Karta ma podbity rdzeń o 120 mhz osiąga w trybie boost 1512 mhz. (pamięci nie dotykałem)

Karta ma ASCI 81 %

 

Pozdrawiam

 

PS. Chciałbym wydać do 500 zł.

Edytowane przez AfgFire
Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

tylko YT to jest made in china ale wypada zacnie. Grafikę chłodzi na poziomie 50 stopni bez dużego hałasu ale w tych produktach to zawsze pompa gada

 

każde all in one zamontujesz na gpu trzeba tylko mocowanie zrobić lub kupić gotowca. Jedna chłodnica 120 mm daje rade dobrze schłodzić gpu masz przykłady zestawów AMD

 

ID Cooling robi zestawy które możesz przebudować (rozebrać)

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

za 500 to może sobie pomarzyć.

 

Ja bym grafe zwodował tylko na AIO koszt ok 300 zł

 

A i używki teraz to kpina o pewniaka bez przecieków trudno

 

Nagrzewnica zamiast chłodnicy i ma troche kasy w kieszeni po 40 zł chodzą fajne od VW na 2x 120 fan

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to każdy blok na gpu jest miedziany, z tym że nie które są niklowane a inne mają gołą miedź

 

Po drugie, idź do sklepu i poproś o blok "full cooper"

 

Po trzecie miedź po angielsku pisze się copper jak by co

 

A teraz Ci wytłumaczę: full cover bo zakrywa wszystkie newralgiczne punkty gpu który wymagają chłodzenia jedną powierzchnią. Stąd nazwa full cover z ang - pełne zakrycie 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie każdy, miałem alu bloki nawet na referencie 4850 air jest alu nie miedzi, miedz się nie ściera stosując alkochol (czyli anodowane aluminium)

 

znajdź mi full cover który wszystko zakrywa bo takiego nie ma

 

Google się nie myli 

 

14601086_1291055440944807_64418393896488

14883653_1291058530944498_4664422105785314956603_1291055447611473_18059029572682

 

Do tematu 

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=28495083

 

Full Cooper (copper :P)

Chłodnica pompa i wentyle dostępne 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Google się nie myli, ale Ty nawet nie masz zielonego pojęcia czego szukać. Także z czym do ludzi ?  Bo jak już korzystasz z wyszukiwarki to precyzuj, a nie udajesz mądrego  :sciana:

 

 

bloki fullcover (zaznaczyłem Ci w czerwonym kółku abyś nie miał problemów z odnalezieniem istotnych informacji)

 

 

 

fc3qjss9.jpg

 

 

 

fc2kms0j.jpg

 

 

fcs5sr7.jpg

 

 

 

 

 

I na koniec to Twoje full copper. W skrócie są to bloki wykonane w całości z czystej miedzi, mowa tu zarówno o podstawach bloków jak i ich topach

 

 

 

fc4qgszb.jpg

 

 

 

 

p.s. nie porównuj chłodzenia AC do LC bo to inne zupełnie światy

Edytowane przez PatrykT
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ale ile się na pisałeś w google by to znaleść

 

całkiem przypomina blok wodny od strony pcb 

 

http://www.ixbt.com/video3/images/rv770/hd4850-cooler2.jpg

 

Backplate często są z alu z dopiskiem full cooper (copper całość z miedzi)

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Na pewno mniej jak ty myślałeś

 

 

Wracając do tematu

 

To na początek zamiast bawić się w aio itp zmieniłbym pastę termoprzewodzącą pod chłodzeniem na np CLU. Pytanie też jak wygląda w środku pecet, bo może wystarczy zadbać o odpowiedni cabel management i przepływ powietrza

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

kable nic nie dają, nawiew cyrkulacja powietrza daje 

 

dziesięciu taśm ata raczej w kompie nie ma (w obudowie)

 

PS więcej wpisałeś by coś znaleźć 

 

sorry kable dają efekt wizualny

 

PS 2 czerwony kolor zastrzeżony jest dla moderatorów !!!

 

Kable poukładane a tu dalej gorąco multi gpu no referent in action

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/1162087/7253967.jpg?1478011283

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

@@rolandwally83, chciałbym zobaczyć te bloki z alu. Spotkałem się z kombinacją alu/miedź gdzie rdzeń był miedziany, reszta aluminiowa, ale czysty blok z aluminium-poroniony pomysł. 

 

 

 

PS 2 czerwony kolor zastrzeżony jest dla moderatorów !!!
 

:facepalm:

 

Nie wiem czego spodziewałeś się po 2 niereferentach (z tego co kojarzę coś pokroju r9 270/280?) bez odpowiedniego czyli bezpośredniego nawiewu świeżego i wywiewu gorącego powietrza. 

 

@@AfgFire, może tak jak wcześniej doradzono dozbierasz parę zł i zbudujesz układ na używanych częściach? Trochę cierpliwości i można złożyć za połowę nowych. Uniwersalny blok+solidny radiator na sekcje i pamięci powinien obniżyć koszty. 

Link to post
Share on other sites

Poroniony pomysł to blok z dwóch materiałów korozja murowana po 6 miesiącach . 6950 w cf nawiew jest do wyboru od przodu do tyłu lub nawiew wywiew z boku

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/ef180b34351e8ecab206c388c99ce20b.jpg

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Ale ile się na pisałeś w google by to znaleść

 

Dokładnie to jedną spację i literę więcej jak ty, reszta z autopodpowiedzi wyskoczyła

 

p.s.  pisze się znaleźć ;)

 

całkiem przypomina blok wodny od strony pcb 

 

Maluch całkiem przypomina porsche a jednak jeździ zupełnie inaczej. Pomyśl bo podobnie będzie się miało w przypadku który przedstawiłeś

 

 

 

Backplate często są z alu z dopiskiem full cooper (copper całość z miedzi)

 

A ty zdajesz sobie sprawę, że głównym zadaniem bp jest usztywnienie karty a nie stricte jej chłodzenie ??

 

p.s. pokaż mi te bp

 

Kable poukładane a tu dalej gorąco multi gpu no referent in action

 

 

Tak się składa, że miałem taką jedną 6950 jak ty. I tak karta w solo sama z siebie jest gorąca. Niestety jednoslotowa wersja tego chłodzenia się nie nadaję do tej karty. Zresztą układ inverted nie sprzyja multigpu przy ac

 

 

Poroniony pomysł to blok z dwóch materiałów korozja murowana po 6 miesiącach . 6950 w cf nawiew jest do wyboru od przodu do tyłu lub nawiew wywiew z boku Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

 

Przecież większość coolerów cpu jest wykonana z dwóch materiałów  :co:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Karta ma dwa sloty nie jeden żadna różnica czy wenty do dołu czy w górę a ac nie ma kontaktu z wodą dlatego korozja nie postępuje B)

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Jeżeli backplate nie jest mocowany do śledzia to nawet nie spełnia usztywnienia pcb

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/115ee3d3976a5db723c353458af54a24.jpg

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Wiesz co, chciałem jeszcze z tobą podyskutować ale już mi się odechciało. Na każdy normalny argument wyciągasz 10 totalnie bez sensu, do tego kilka razy edytujesz posty, wrzucasz totalnie randomowe wyniki i obrazki z googla  przez co robi się śmietnik w temacie. Ja juz nie mam siły, trzymaj się 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...