Skocz do zawartości

Sterowniki Realtek High Definition Audio MSI


Recommended Posts

Witam, niedawno zakupiłem laptopa marki MSI, niestety mam pewien problem gdy instaluje załączone sterowniki do karty dźwiękowej słychać mnie na wbudowanym mikrofonie, zaś gdy podłączam mikrofon zewnętrzny od słuchawek - testowałem 2 pary, które dobrze działają na stacjonarnym PC, mikrofon nie zbiera dźwięku praktycznie muszę krzyczeć, żeby ikonka na Teamspeak3 się zapaliła a nawet wtedy mnie przerywa, próbowałem z ustawionym boostem na 10/20, zmieniałem ustawienia ts3 i mikrofonu na wszelakie sposoby i zawsze mnie przerywa i nie można zrozumieć tego co mówię, dodam, że problem występuje tylko na teamspeak3 inne komunikatory jak skype nie stwarzają problemu tak samo rejestrator dźwięków windows, wtedy głos jest czysty i łatwy w zrozumieniu. Przejściówka - zew. karta dźwiękowa od Sound Blasterów niby rozwiązuje problem ale zabiera jedno gniazdo USB i w nowym laptopie nie chciałbym z niej korzystać, moją drugą opcją jest odinstalowanie sterowników wtedy normalnie mnie słychać na każdym komunikatorze, zaś musiałbym wyłączyć automatyczne aktualizacje ponieważ system sam przy wyłączaniu aktualizuje mi sterowniki i problem znów występuje, a wyłączenie aktualizacji nie jest mi na ręke i nie mogę wtedy korzystać z wbudowanego głosnika w laptopie.

Edytowane przez Final_countdown
Link to post
Share on other sites

 

 

problem występuje tylko na teamspeak3 inne komunikatory jak skype nie stwarzają problemu tak samo rejestrator dźwięków windows, wtedy głos jest czysty i łatwy w zrozumieniu
Szukałbym problemu w samej aplikacji teamspeak3. Spróbuj ją przeinstalować. Po odinstalowaniu przeczyść rejestr systemowy np. CCleaner. 
Link to post
Share on other sites

Szukałbym problemu w samej aplikacji teamspeak3. Spróbuj ją przeinstalować. Po odinstalowaniu przeczyść rejestr systemowy np. CCleaner. 

Wcześniej próbowałem już reinstalacji - próbowałem na jednym i drugim dysku z ustawieniami tylko dla jednego użytkownika jak i dla wielu + z ustawieniami w %appdata% jak i w folderze teamspeaka. Naprawiałem rejestr ccleanerem przed jak i po instalacji.

Link to post
Share on other sites

 

 

moją drugą opcją jest odinstalowanie sterowników wtedy normalnie mnie słychać na każdym komunikatorze, zaś musiałbym wyłączyć automatyczne aktualizacje
Myślę, że nie zrozumiałem źle, bo napisałeś jak wyżej. Czy masz w systemie zainstalowaną jakąś paczkę kodeków np. K-lite Codec Pack, jeżeli nie to spróbuj może pomoże. W systemie powinieneś mieć narzędzia producenta do analizy sprzętowej, załącz skanowanie może wyszuka jakieś nieprawidłowości.  
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...