Skocz do zawartości

Zestaw ITX


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez FanboysDestroyer,

Recommended Posts

Moje zakupy przekładają się na środę, miły komputronik nie przelał od piątku mojego zwrotu. Niby się nie dziwię, na ich miejscu też nie śpieszyłbym się, ale jestem dzień w plecy.

 

W każdym razie wielkie dzięki za pomoc.

Edytowane przez FanboysDestroyer
Link to post
Share on other sites

Dobra, podsumowując. Taki oto zestaw skleiłem w koszyku, wszystko pasuje (Wyskrobałem z cs'go na i5 6500)?

 

http://iv.pl/images/23972429605076118913.png



RAM zamówiłem od firmy Corsair, gdyż Goodramów już nie mieli na magazynie.
Dodatkowo, po rozmowie z konsultantem postawiłem na dysk 128gb od Patriota, uzasadniał to lepszą prędkością zapisu, podobnymi odczytu oraz mniejszą awaryjnością, gdyż podobno dostają sporo dysków od adaty na zwrot. Edytowane przez FanboysDestroyer
Link to post
Share on other sites

 

 

(Wyskrobałem z cs'go na i5 6500)?

Miałeś wyskrobać na lepszy zasilacz, a nie nieopłacalne CPU...

 

 

 

RAM zamówiłem od firmy Corsair, gdyż Goodramów już nie mieli na magazynie.

Jeżeli cena podobna to ok.

 

 

 

Dodatkowo, po rozmowie z konsultantem postawiłem na dysk 128gb od Patriota, uzasadniał to lepszą prędkością zapisu, podobnymi odczytu oraz mniejszą awaryjnością, gdyż podobno dostają sporo dysków od adaty na zwrot.

Adata różni się w modelach - ten jaki ja podałem jest akurat bardzo dobry z pięcioletnią gwarancją. Ciekawe czy ten patriot może się pochwalić kościami mlc, pięcioletnią gwarancją i wysokimi realnymi transferami. 

Jeżeli już jakąś adatę mają na zwrot to tą padakę sp550, a nie sp920 dlatego jeżeli chcesz dobre ssd to zamień z powrotem na to jakie podałem.

Link to post
Share on other sites

Miałeś wyskrobać na lepszy zasilacz, a nie nieopłacalne CPU...

 

Jeżeli cena podobna to ok.

 

Adata różni się w modelach - ten jaki ja podałem jest akurat bardzo dobry z pięcioletnią gwarancją. Ciekawe czy ten patriot może się pochwalić kościami mlc, pięcioletnią gwarancją i wysokimi realnymi transferami.

Jeżeli już jakąś adatę mają na zwrot to tą padakę sp550, a nie sp920 dlatego jeżeli chcesz dobre ssd to zamień z powrotem na to jakie podałem.

Tylko że to CPU jest mi bardzo potrzebne te 100-300mhz robi mi wielką różnice, a w niektórych momentach ratuje du**ę z utrzymaniem tych 30fpsow na armie i dayz

 

Zasilacz miał być fractal, nie było ani jego ani cxa więc za waszą radą wziąłem XFXa, przecież mogłem wziąć coś w cenie fractala, miałem na to budżet.

 

RAM w tej samej cenie.

 

Odnośnie tej adaty to właśnie o tym modelu mówił konsultant, chyba że to był marketing, ale jaki miałby w tym cel skoro polecił mi dysk w tej samej cenie? Gwarancja 3 lata.

Edytowane przez FanboysDestroyer
Link to post
Share on other sites

 

 

robi mi wielką różnice, a w niektórych momentach ratuje du**ę z utrzymaniem tych 30fpsow na armie i dayz

Nie zrobi.

http://pclab.pl/art66130-10.html

 

 

 

Odnośnie tej adaty to właśnie o tym modelu mówił konsultant, chyba że to był marketing, ale jaki miałby w tym cel skoro polecił mi dysk w tej samej cenie? Gwarancja 3 lata.
 

Chce Ci opchnąć cieniasa, który zalega na magazynie i tyle. 5 lat gwarancji vs 3 lata to też chyba dobry argument żeby nie brać Patriota ? 


Poza tym poddaję szczerej wątpliwości jakąkolwiek wiedzę konsultantów jeżeli nie wiedzą nawet jaka jest maksymalna wysokość coolera w obudowie - osobiste doświadczenie.

Link to post
Share on other sites

Ale nie podawaj mi fpsów z lotniska na singlu, arma czy dayz to gra na multi, a multi od Bohemii ma to do siebie że całkowicie różni się wydajnością.

 

 

Dysk od Patriota ma kości tlc, raczej nie zalega gdyż premierę miał na wakacje. Ma dużo większy zapis od adaty. Aż tak warto zmieniać ten ssd? Ta sama cena, więc jeżeli nie zaczęli składać kompa to mi zmienią.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dysk od Patriota ma kości tlc, raczej nie zalega gdyż premierę miał na wakacje. Ma dużo większy zapis od adaty. Aż tak warto zmieniać ten ssd?

Tak z racji tego właśnie, że ma kości TLC, a adata ma MLC (wytrzymalsze).

 

 

 

Ale nie podawaj mi fpsów z lotniska na singlu, arma czy dayz to gra na multi, a multi od Bohemii ma to do siebie że całkowicie różni się wydajnością.

Jest to punkt odniesienia jak mały jest zysk w wydajności pomiędzy tymi prockami - co z tą wiedzą zrobisz to już Twoja sprawa. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Ma dużo większy zapis od adaty.

Chyba w benchmarkach, wrzuć mu większy plik to zobaczysz spadki prędkości do 50-70mb/s. Dodaj do tego większe opóźnienia przy TLC i recepta na wolny SSD gotowa.


Zresztą, nikt tu się nie będzie z Tobą przekomarzał, słuchaj sklepowych januszy to daleko zajdziesz.

Link to post
Share on other sites

Chyba w benchmarkach, wrzuć mu większy plik to zobaczysz spadki prędkości do 50-70mb/s. Dodaj do tego większe opóźnienia przy TLC i recepta na wolny SSD gotowa.

 

Zresztą, nikt tu się nie będzie z Tobą przekomarzał, słuchaj sklepowych januszy to daleko zajdziesz.

To zostałem zrobiony przez marketing. Kilka godzin przed moim telefonem części pojechały na montaż. Nie miałem jeszcze ssd, więc różnicy nie odczuje. Następnym razem będę mądrzejszy. Mimo wszystko póki co sklep na plus, udało mi się rabacik wyciągnąć.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc w doborze komponentów, jestem bardzo zadowolony.

 

Wszystko elegancko pasuje, jedyne czego mogę się przyczepić to delikatny śmierdzący zapach plastiku z wywiewu od tylniego wentylatora, nie jest to zapach spalenizny, od po prostu zapach plastiku dość specyficzny.

 

Jeszcze jedno, co oznacza na afterburnerze zakładka Power na której mam max odnotowane 110%? Czy ten program robi auto OC, czy wynika to z OC karty? Nie chciałbym przypadkiem czegoś uszkodzić, jest jakaś blokada na 100%, czy nie przejmować się?

 

Edit: Po ściągnieciu kilku programów, znalazłem sympatyczną koparkę na komputerze, vnlgp miner, który żarł mi 80% karty i procesora. Format leci.

http://iv.pl/images/14018119706945199789.png

Edytowane przez FanboysDestroyer
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...