Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam mam problem od wczoraj z cpu chodzil na 4.4 caly czas przez okolo 6 miechow w piatek zmienialem obudowe i paste na cpu prolimatech pk1 i wczoraj sie zaczol wieszac a dzisiaj sie wiesza juz kompletnie nie moge przekroczyc 21x165 bo sie wiesza z napieciem nie ma problemu bo sprawdzalem do 1.45V tylko z fsb cos sie dzieje prosil bym o pomoc z gory dzieki :D:):):):)

Link to post
Share on other sites

Być może ma już zwyczajnie dość? Miałem tak z X2 5600 (2,8GHz, 2MB L2) kręcił się do 3,3GHz aż któregoś dnia przestał i granica OC spadła do 3,2 a parę miesięcy później do 3,125GHz - a wciąż pracował z tym samym chłodzeniem i temperatury były więcej jak znośne.

Link to post
Share on other sites

pierwszym radem to w budize robilem drugim wyjelem plytke a 3 zdjelem calkiem procka nie wiem zaraz chyba zaczne przekladac do starej obudowy daj znac ;)

zmienilem obudowe i to samo ale na cpu plyty glownej na pulpicie mam 50stop gdzie zawsze mialem 30stop ja jeszcze zmienialem chlodzenie na karcie graficznej na arctic xtrem plus moze to przez to ???????? taki wysokie temp sa ??????

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że pasty jest po prostu za dużo. Zdejmij cooler, wytrzyj z niego pastę i zamontuj jeszcze raz zostawiając tylko tą pastę, co została na procu.

Co do past, to osobiście używam jedynie Arctic Ceramique. Temperatury w idle na niej są dość wysokie i trzeba ją rozgrzać przed nałożeniem bo inaczej zachowuje się jak "glut", natomiast doskonale sprawuje się przy wysokich temperaturach.

Link to post
Share on other sites

Hmm.. Płyta ma mocowanie radiatora na zaczepy plastikowe czy przykręcane śrubami? Wybacz, ale olewam platformy intela i nie orientuję się szczegółowo w konstrukcji topowych płyt pod i7.

Plastikowe zaczepy mogą wyskakiwać i docisk jest niewłaściwy. W przypadku ASUSa dochodzi też częste uszkodzenie czujnika i przekłamania, choć przez jakiś czas był w tym temacie spokój.

Osobiście to zrobiłbym to:

-rozebrałbym kompa na części pierwsze

-sprawdziłbym wszystkie mocowania radiatorów, śruby dociskające dokręcił o ile można

-zmontowałbym wszystko raz jeszcze zwracając szczególną uwagę, czy coś podczas składania się nie odczepia czy coś

-jeśli po złożeniu dalej byłoby tak kiepsko, ubiłbym płytę i proca i zażądałbym wymiany gwarancyjnej od sprzedawcy.

To tak z doświadczenia serwisanta/handlowca :/

Link to post
Share on other sites

Przedtem GPU miałeś w puszce? Bo jak tak to nie dziw się, że masz teraz większą teperaturę w budzie. Zamontuj z przodu wentyl wciągający a z tyłu wyciagający powietrze i powinno być dobrze.

Dobrze oczyściłeś z pasty i odtłuściłeś proca i radiator? Co do pasty na proc, są różne metody nakładania jedni nakładają pastę o wielkości połowy ziarnka ryżu na środek heat spreada inni rozsmarowują ją np, starą kartą płatniczą. Za grubo nie może być, pasta ma za zadanie wypełnić nierówności na obudowie procesora i powierzchni radiatora.

 

1,45V masz na procu czy QPI?

 

Nie włączyłeś w biosie czasem jakiegoś oszczędzacza energii?

Link to post
Share on other sites

90 wyswietlen i jedna osoba odpowiada tylko .... :(

browo wygrales termos z kawa :)

Nie dziw się, że nikt nie chce Tobie odpowiadać, cóż ciężko mnie obrazić ale możesz zawsze spróbować.

ale na cpu plyty glownej na pulpicie mam 50stop

Co poeta miał na myśli cpu czy MB? :)

 

Na Vcore 1,2V nie osiągniesz nawet 3,8GHz, to samo jeżeli nie podwyższysz napięcia QPI.

Jeżeli chodzi o temperaturę na chipsecie, to mogłeś zruszyć radiator przy demontażu coolera (ściągnij radiator i nanieś nową warstwę pasty), miałeś obudowaną GPU, która wydmuchiwała gorące powietrze na zewnątrz? jeżeli tak, to zauważ, że teraz gorące powietrze mieli Ci w środku Arctic. Kolejna rzecz, przewodami możesz zaburzać przepływ powietrza w obudowie.

Link to post
Share on other sites

to zart nie biez tego tak do siebie a z cpu nawet i 1.45 nie idzie wiecej niz 21x165 a z arcticim nie ma problemu bo go wylonczylem wentyle i sprawdzalem... jak masz gg to napisz moj numer 13438308 to ci pokaze jak to teraz wyglada ....bo te fotki to sa stare a wczesniej tez dmuchaly wentyle i bylo ok co te 2x noctua zamontowalem na gtx ....

Link to post
Share on other sites

Zajrzałem na oficjalne forum Asusa, gościu ma taki sam problem jak Ty dokładnie z tym samym egzemplarzem płyty i polecono mu oddanie jej na gwarancję. Grzeje się ioh i ich tak jak Tobie. Co prawda ktoś mu polecił nałożenie na nowo pasty na heat sinki, ale lepiej będzie jak oddasz ją na serwis, nie ma co się szarpać.

 

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20100614003229125&board_id=1&model=Rampage+III+Extreme&page=1&SLanguage=en-us

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...