Skocz do zawartości

Restarty komputera


Recommended Posts

Dzień dobry

Mam duży problem z komputerem. Podczas pracy PC występują niestety resety, które mi uniemożliwiają zabawę. Przeglądając internet, czy wykonując inne nie wymagające zadania  wszystko jest OK. Resety występują pod większym obciążeniem komputera. Po ponownym włączeniu działa wszystko normalnie, bez błędów, dopóki znów go nie obciążę. Ściągnąłem MSIAfterburner, żeby sprawdzić temperatury podczas gry. Jednak to nie to, ponieważ są one niskie. Najczęściej reset występuje np. gdy po filmiku ma zacząć się gra. Czasami jednak uda się chwilę pograć. Np.  Far Cry 3 nie dało się odpalić, dopiero po obniżeniu detali chwilę idzie pograć. Myślę że te problemy stwarza zasilacz, ale nie jestem pewien i nie wiem czy go odsyłać na gwarancję.  Jest szansa że może to być cos innego? Jeżeli tak, to proszę napisać. Windows jest czysty, dzisiaj przeinstalowany. Parametry mojego komputera: CPU 6600k:  CHłODZENIE Fortis3;   GPU GTX970;   PSU CM G550m;   MOBO Asus z170-a;   Ram G-skill 2x4GB 3000Mhz;   SSD EVO500GB; 3x wentylator Enermax  UCTB12P

 

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam takiej możliwości, pewnie zostanie mi diagnostyka w serwisie, albo wysyłka zasilacza w ciemno na gwarancje. Dodam tylko że właśnie przestałem grać po 6 godzinach w Dying Light i nie było żadnych problemów, komp się nie zrestartował. Odpaliłem Far Cry na próbę i standardowo reset... Jakieś inne pomysły co może być tego przyczyną i mógłbym to sprawdzić?

Edytowane przez barpiw
Link to post
Share on other sites

dzięki, za odpowiedź zaraz to sprawdzę

 

OCCT nie mogę odpalić bo potrzebuje on do działania NET Framework 2.0,  ja mam 4.6.2 lub nowszy, ale i tak program tego nie ogarnia. Furmarka odpaliłem i działał on przez około 7 minut do czasu aż nacisnąłem żeby zminimalizować okienko, bo chciałem sprawdzić coś na necie i wtedy nastąpił restart. Odpaliłem też Dying Light i działał on aż do momentu gdy chciałem wejść w menadżer zadań - znowu restart. Co do dziennika zdarzeń to występują różne błedy, nie koniecznie powtarzające się takie jak volmgr, distributedcom, capi2, Service Control Manager i inne...

Edytowane przez barpiw
Link to post
Share on other sites

Co się dzieje po wciśnięciu ON w OCCT? Program może mieć problem jedynie z biblioteką DirectX 11. Przestaw Wersja DirectX na 9 i powinno zadziałać.

 

Furmarka odpaliłem i działał on przez około 7 minut do czasu aż nacisnąłem żeby zminimalizować
To zachowanie kierunkuje podejrzenie na zasilacz, a konkretnie na jakąś awarię w systemie przeciążeniowym zabezpieczeń.   
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem nie mogę właśnie odpalić OCCT bo wyskakuje mi, że potrzebuje on do działania .NET Framework-a, którego mam i to w nowszej wersji. A gdy klikam żeby program pobrał go sobie automatycznie następuje pobieranie wymaganych plików, które jednak się nie ściągają. Odpaliłem jeszcze 2 razy FurMarka tylko, że w 4k i z 8xMSAA i komp od razu się resetuje. Właśnie też sprawdziłem że komp od razu się resetuje gdy w grze wyłączę synchronizację. Czyli jest to raczej zasilacz. Zastanawiam się czy może to być też wina karty graficznej, czy raczej gdyby coś było z nią nie tak to by kompa nie resertowała?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Odkopię swój temat. No więc zgodnie z radą lonialomax wymieniłem zasilacz i wszystko jest teraz ok. Ale mam problem z tym poprzednim CM G550M, który według emag.pl jest sprawny. Przesłali  mi wiadomość że nie wykryli w nim wady i mi go odesłali. Co mogę teraz zrobić? Odsyłać jeszcze raz?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...