Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam,

Kupując używany dysk satowski, proszę o rady jak na szybko zweryfikować jego stan aby się nie naciąć?

 

Z uzyciem CrystalDisk info czy Victorii moge go wstepnie zdiagnozowac, ale czy mozna zresetowac elektronike dysku i przy okazji zresetowac wartości podawane przez te toole (jak np power on count) ?

 

pytanie jak wykryc takie rzeczy aby sie nie naciąć :-/

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

wszystko można zrobić, ale wiem że są programy co pokażą ci czy smart był kasowany ( nie pamiętam jednak jakie ) 
Bo kasowanie smart, to zwykle tworzenie nowego sektora SMART ( tzn można znaleźć śmieci ), komenda N1 przy dyskach seagate 
Musisz tylko podpiąć się pod dysk za pomocą przejściówki USB TTL ( a to są grosze ) 
Jeśli kupujesz dysk serwerowy, lub dysk oznaczony jako refurbished, to prawdopodobnie miał kasowany smart   :D

Link to post
Share on other sites

Sprawdź smart i wykonaj test benchmark w Tune HD wersja 5 i wyżej. Jeżeli wydajność będzie ok to dysk jest w porządku. Uszkodzony dysk będzie miał problemy w benchmarku nawet jeśli był w cudowny sposób ożywiony 

 

14731331_1278361155547569_71197050489964

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

@@jacek_, ale powiedz co do za dysk dokładnie ( lub link do aukcji ) bo zabawa z odczytem danych z service area/system area to wyższa szkoła jazdy ( czyli tego gdzie SMART siedzi ) 
Aby mieć pewny dostęp do SA, zwykle trzeba użyć specjalistycznego sprzętu z oprogramowaniem np PC 3000, a to tysiące euro  

tańszy sposób to dostanie się przez złącza RX i TX, o czym mówiłem wcześniej, ale nie jestem pewien jak dużo można przez nie zrobić ( a zepsuć da się wszystko ) 
@@rolandwally83, prawda, powinno wyjść, co nie znaczy że wyjdzie, 

Link to post
Share on other sites

tylko jeśli jest "zużyty" ( są wolne sektory ), co nie znaczy, że w każdym używanym wyjdzie ( o to mi chodziło ), wysokiej klasy serwerowe dyski, trzymają się czasem zadziwiająco dobrze 

Ale rzeczywiście, prosty i szybki sposób na sprawdzenie w jakim jest stanie ( tzn patrzymy tylko na stan, nie na to czy był używany czy nie ) 

Link to post
Share on other sites

Wolne sektory zawsze występują po ukrytych badach i często są powtarzalne 

 

Sformatowany dysk powinien mieć bardzo solidny wykres jeżeli występują jakieś szarpniecie to szkoda zachodu na taki hdd

 

Testa robisz na dysku nie systemowym lub z mini win xp na hired boot cd 

Link to post
Share on other sites

200ms  to nie problem chyba że jest ich w ..............uj 

 

Takiego bym nie brał 

 

 

Takiego bym brał 

 

 

tylko, ze zakladajac kupno dysku face2face co mam powiedziec gosciowi, poczekaj 2 godzinki az przeskanuje dysk victoria ? :)

a jak zamowie uzywke z neta to juz pozamiatane tylko moge miec nadzieje, ze bedize ok, teoretycznie masz opcje zwrotu ale w praktyce to wiemy jak to wyglada jest to nie jest wieksza firma..

Link to post
Share on other sites

Gość zawsze sam może to zrobić i wysłać ci dowód na to tak ja robię.

 

Jak jestem pewien że jest coś ok to jest ok jak nie jestem pewien to też to piszę. Lepiej nie zarobić i mieć czyste sumienie 

 

Mam dwa radeony 6950 świetnie się kręcą ale są strasznie gorące i głośne dlatego ich nie sprzedaje 

14731176_1279978605385824_66083418076645

14633117_1279978608719157_75390438319122

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...