Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

gdzieś około 31października skończyła mi się umowa na 2lata/1mb ,3dni później przyszedł Pan z umową wszystko ladnie,pięknie sprawdzał czy możemy mieć 20mb[mowil tak oczywiscie] tralala 120zł razem z telefonem .

Zwiekszali nam prędkość sukcesywnie i na nastepny miesiac czyli 31listopad podwiekszyli nam na 2mb,ok ale gdy zadzwoniłem do netii okazało sie ,że po 5miesiacach mamy płacić 120zł wiecej gdzie ani pan z umowa nic nie mowil[czyli razem 240zł/miech]...próbowałem dzwonić do tego pana[mowil jakby byly jakies pytania prosze dzwonic]przez tyg dzwoniłem nonstop w neti powiedzieli ze niewiedza kto to jest...złożyłem reklamacje gdzieś w środku grudnia.Zadzwoniłem do netii zeby podpisac umowe jeszcze raz[telefonicznie] wszystko ladnie sratata Pani mówi ,że w sylwester odłaczą iterent i na nast dzien juz bd 20mb, ok czekam... nic dopiero po zadzwonieniu do netii 3grudnia pani powiedziała ,że w piatek na 100% bd internet[odłanczajac go]..jest piatek dzwonie kolejna pani mowi ze nic nie zostało zrobione i w poiedziałek bd[dalej nie ma enta]...Jest poniedziałek nic wtorek nic bodajze w srodek dostaliśmy nowe passy do routera...

wpisujemy nowe pasy i jest dalej 2mb..dzwoniac po 2dniach pan powiedział linia czy tam lącze jest źle skonfigurowane i trzeba czekać 10dni....czekam czekem [z telefonu ie mozna dzwonic od 1stycz]jest 21 dzwonie i się pytam czy zostało coś zrobione w tym kierunku pan odpiowiada ze niestety na tej lini nie moze byc 20mb....i najlepsze ze pan powiedział ze za 10dni skontatuje sie z nami w celu czy zostajemy przy tych 2 mb czy zmieniamy na 6,10....

mamy linie TP,3sąsiadów ma to samo i mają 20mb..na zmiane predkosci czekam juz

2miesiące......Nie da sie tego jakoś przyspieszyc..bo mnie cos trafia......

Link to post
Share on other sites

Nie masz w umowie nic o obowiązkach Netii jako dostawcy?

Nie daj się. Mów im, że zbywają Cię od takiego czasu a masz prawo aby Twoją sprawę rozwiązali w odpowiednim terminie. Kurcze..a spróbuj się spóźnić z płatnością tydzień, od razu dzwonią i straszą używając przy tym rynsztokowego języka :D

Masz swoje prawa więc z nich skorzystaj. To oni nie wywiązują się z umowy. W najgorszym przypadku zerwij ją, właśnie na podstawie niewywiązania się z umowy.

Jeśli to nie pomoże - UOKiK.

Link to post
Share on other sites

Współczucia man, na Twoim miejscu ja bym poszedł do punktu i powiedział, że puki tego nie załatwią to nie wyjdziesz ;) w końcu Ty za to płacisz i mają to załatwić jak należy.

hahaha :D moja matka kiedyś tak zrobiła, bo użerała się, tym razem z orange, przez pół roku. Rozwiązali problem na miejscu. W jej przypadku było to skuteczne :P Pozdrawiam i życze sukcesu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Niestety nadal nie zmieniono prędkości ,telefon podłaczyli tyg temu i przyszedł rachunek za 20mb i telefon za 2miechy gdzie nie bylo ANI telefonu ANI 20mb....do tego dzwonie co 3dni i co chwile odpowiadają ,że zadzwonią za 2-3dni..mowiłem ze nie moge czekać to odpowiadają jedynie co mogą zrobić to zgłośić bla bla bla....

Moje pytanie jest takie:

Czy jak zrezygnuje z netii i wezme neostrade to ile czasu zajmię przełączenie na neo>>?[linia TP]

Link to post
Share on other sites

Powinieneś sobie odliczyć ten czas w którym nie było w/w usługi, tak jak masz internet od providera

i przez jakiś czas mają awarię to powinni uwzględnić w rachunku te dni.

Złóż reklamację albo postrasz ich rzecznikiem praw konsumenta czy coś takiego.

Jak będziesz to olewał to oni Ciebie też niestety.

Link to post
Share on other sites

Niestety Netia to te samo ku******o co TP.SA . Przerabiałem obydwie firmy, każda z nich ściemnia jak może, co to jest normalne w tym kraju.

Teraz mam Netia nie dość że transfer zrywa to jeszcze są awarie co kilka tygodni. Do dziś po 3 latach umowy nie widzieliśmy mimo wielokrotnych próśb o wysłanie. A wszystko przez to, że w Polsce na wielu obszarach nie ma konkurencji.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Netię prawie 5,5 roku. Internet nie działał w tym czasie 3 razy. Tylko raz trwało to około 3 h 2 x około 1h. Także jestem zadowolony. Co nie znaczy że inni nie mogą mieć problemów ale nie wszędzie jest tak źle.

 

Dodam że dużej konkurencji u mnie nie ma albo TPSA która jet droga lub UPC które u każdego chodzi inaczej. Lub lokalny dostawca bezprzewodowa droga ale to totalny badziew - bo netu regularnie nie am od około 16.00 -22.00 zbyt duża liczba użytkowników.

Link to post
Share on other sites

Właśnie zadzwoniłem do netii i zostałem poinformowany ,że niestety na tej lini nie moge mieć wiecej niż 2mb....bo daleko jest centrala..

Teraz chce podpisać umowe z neostradą ale nie wiem ile potrwa przełączenie i czy neostrada bd mogła zwiększyć transfer.[linia tp sa]

 

 

 

edit:

Dzwoniłem do neostrady powiedzieli ,że zmiana potrwa do 7dni a transfer może być nawet 20mb ponieważ centala od mojego domu jest oddalona o 1.3km.

W neti moge mieć max 2mb a w neostradzie 20mb???

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie bo w poniedziałek zrywam umowę z netią lecz z 5 osób z neostrady ma straszne pingi i mały transfer w godzinach popołudniowych i trwa to juz od dawna.

Nie chcę przepiąć sie na neo i miec to samo co z netia.....

Co proponujecie.?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...