Skocz do zawartości

gtx 1080 + asus rog swift pg278q g sync problem?


Recommended Posts

witam jak w temacie mam problem tego typu: odswiezanie w pulpicie mam ustawione 144hz gdy wlacze gre byle co np division, ustawienia 1440p + odswiezanie 144hz wyskakuje mi czasami po 300-400 fps tak samo w bf ustawione na 144hz w grze a wyswietla ponad 200, kiedys z gtx 980ti i tym samym monitorem tego problemu nei bylo nie wazne co bym ustawil maxymalnie wyswietlalo 144hz... 

 

 

edit

dopiero jak w grach wlacze (synchronizacje pionowa) to jest stale 144 fps, ale z tego co pamietam kiedys nie musialem wlaczac vsynca zeby tak bylo. mial ktos problem z tym?

Edytowane przez t0md3long3
Link to post
Share on other sites

Nie ma to czasem związku z nowo wprowadzonym w jednym z ostatnich sterowników Fast Sync?
Z tego co czytam, teraz G-sync i Fast Sync mogą działać w tandemie, jeszcze zmniejszając input lag. Być może to jest teraz standardowe ustawienie NVidii (i chyba w sumie najlepsze).
http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4161/~/if-i-have-a-g-sync-monitor,-should-i-enable-fast-sync-as-well%3F

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Coś w tym musi być, ja tak sobie tumaczłem tak właśnie gdy jest wliczony V-sync to karta staje na 144hz i dla przykładu użycie spada do 70% procesora graficznego. W pewnym monecie jest potrzeba więcej procesor idzie na 90% żeby utrzymać te 144hz i tu się może zrobić mały lag dlatego teraz jest to odblokowane i nie ma ograniczenia V-sync tylko ewentualnie juz limit w samej grze.

 

 

 

 

Czy dobrze myśle?

Link to post
Share on other sites

i tu się może zrobić mały lag dlatego teraz jest to odblokowane

Obciążenie karty graficznej chyba nie ma wpływu na input lag, jesli potrafi utrzymać tak wysoki FPS...

 

To mam rozumieć że jak wylacze gdzieś w sferach ten fast sync to wszystkp wróci do normy? Bo po co ma mi w bfie sypać po 200 fps jak mi 144 trzeba..

Wystarczy że będziesz włączał VSync w grach, jeśli chcesz utrzymać ograniczenie klatek i zmniejszyć obciążenie GPU, ale nie chcesz korzystać z dobrodziejstwa nowego typu synchronizacji.

Link to post
Share on other sites

Obciążenie karty graficznej chyba nie ma wpływu na input lag, jesli potrafi utrzymać tak wysoki FPS...

 

Wystarczy że będziesz włączał VSync w grach, jeśli chcesz utrzymać ograniczenie klatek i zmniejszyć obciążenie GPU, ale nie chcesz korzystać z dobrodziejstwa nowego typu synchronizacji.

A włączony vsync nie daje jakiegoś input laga itp?

I jescze dodatkowe pytanie czy jest rozwiązanie na mruganie ekranu w Windows 10 przy odśnieżaniu 144hz? Chodzi o to że gdy odpale Windowsa to ekran co kilka sekund mruga jak by się zmienialo odswiezanie, muszę wtedy zmienić np na 120hz albo 60 i spowrotem przestawić na 144 i działa normalnie, dzieje się tak tylko przy 1 włączeniu pc.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja już pojąłem dziękuje za pomoc :).

 

 

 

Próbowałeś czystej instalacji sterownika?

 

nic nie pomaga chodzi dokladnie o ten problem  link yt https://www.youtube.com/watch?v=GupyvzrhwZI   i tylko to pomaga.For me changing the refresh rate to 120 Hz and then back to 144 Hz seems to fix the problem (haven't tried restarting yet)

ale nie na stale, po kazdym ponownym uruchomieniu pc trzeba zmieniac odswiezanie... porazka

 

a tu glowny temat, i jescze rozwiazania nikt nie wynalazl nawet  nvidia... :D https://forums.geforce.com/default/topic/939358/geforce-1000-series/gtx-1080-flickering-issue/43/

Edytowane przez t0md3long3
Link to post
Share on other sites

Ja mam tak samo czasem przy uruchomieniu, poprostu uruchamiam ponownie PC-ta i jest OK.

Ten problem pojawia mi się tylko na stacjonarnym czyli z gtx1070 na laptopie tego nie mam.

Gdy pojawi Ci się to jeszcze raz to odpal sobie MSI afrerburner i zwróć uwagę na taktowanie pamięci video karty , gdy taktowanie podszkoczy do góry pojawi się w to w tym samym czasie. Mi to wyglada na sterownik. Zdarza się co jakiś czas i u mnie nie mogę wtedy pasek narzędzi nie reaguje. Alt-Ctr-Delete uruchom ponownie i jest wszystko Ok. Irytujące jest, nie powiem.

Link to post
Share on other sites

A włączony vsync nie daje jakiegoś input laga itp?

Daje. Najlepiej samemu sprawdzić sobie czy widzi się różnicę pomiędzy on i off czy nie. Im więcej Hz tym mniejszy lag ;)

 

Co do tego problemu z flickering - sprawdzaliście może, czy zmiana w NVidia Control Panel -> Manage 3D settings -> Power management mode z "Optimal power" na "Adaptive" pomaga?

Albo "enable G-sync for Fullscreen only"?

 

Jest też widzę opcja "Vertical sync" i "ULMB" do sprawdzenia.

 

Tutaj więcej info: http://www.geforce.com/whats-new/articles/g-sync-gets-even-better

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Daje. Najlepiej samemu sprawdzić sobie czy widzi się różnicę pomiędzy on i off czy nie. Im więcej Hz tym mniejszy lag ;)

 

Co do tego problemu z flickering - sprawdzaliście może, czy zmiana w NVidia Control Panel -> Manage 3D settings -> Power management mode z "Optimal power" na "Adaptive" pomaga?

Albo "enable G-sync for Fullscreen only"?

 

Jest też widzę opcja "Vertical sync" i "ULMB" do sprawdzenia.

 

Tutaj więcej info: http://www.geforce.com/whats-new/articles/g-sync-gets-even-better

zmiana w power managment na performance mode pomogla, przy uruchomnieniu pc mrugnie 2x  i juz dziala normlanie, ale chyba taktow nie zbija w windows.

Link to post
Share on other sites

A na Adaptive?

nie daje nic. hmmm gram teraz w bf4 i testuje gra ustawiona rozdzielczosc w grze 1440+144hz  i vsync off,w opcjach nvidi g sync wlaczony, pokazuje 150-200fps i chodzi dziwnie jak by szarpalo cos. a jak wlacze v sync automatycznie spada do 144fps i jest duzo płynniej... co on kur.... porobili z tymi kartami czy to wina sterow, kiedys nie trzeba bylo zadnych vsync wlaczac zeby bylo stale 144hz.  i nie wuczuwam zadnego input laga czy cos.

 

edit// ok poczytlaem troche forum nvidii, i znalazlem rozwiazanie bo cos pozmieniali gsync od tego czasu co mialem gtx 980ti^_^ trzeba v sync off w panelu nvidii, g sync on (global), i w nv inspector ustawic limit 139 fps. i hula wszystko jak kiedys.

Edytowane przez t0md3long3
Link to post
Share on other sites

Albo "enable G-sync for Fullscreen only"?

 

Jest też widzę opcja "Vertical sync" i "ULMB" do sprawdzenia.

 

Tutaj więcej info: http://www.geforce.com/whats-new/articles/g-sync-gets-even-better

Przesyłałem też we wcześniejszym poście parę opcji do potestowania z oficjalnego info NVidii. Sprawdzałeś je?

  • enable G-sync for Fullscreen only
  • Vertical sync On
  • Monitor technology: G-sync only

Ustawianie tego limitu FPS nie ma sensu...! Wystarczy włączyć Vertical Sync na On w panelu NVidii i w grach też Vsync na On i powinno działać tak jak przedtem.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Przesyłałem też we wcześniejszym poście parę opcji do potestowania z oficjalnego info NVidii. Sprawdzałeś je?

  • enable G-sync for Fullscreen only
  • Vertical sync On
  • Monitor technology: G-sync only

Ustawianie tego limitu FPS nie ma sensu...! Wystarczy włączyć Vertical Sync na On w panelu NVidii i w grach też Vsync na On i powinno działać tak jak przedtem.

tak, sprawdzalem, ale czy wlaczenie v sync nie powoduje laga?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...