Skocz do zawartości

Ram do asrock p67 pro3


Recommended Posts

tak jak wyżej, najciekawsze to te i te ( 3 zł dopłacasz za low profile, specyfikacja identyczna 2x4GB 2133MHz cl9-11-10-28 2N 1.65V  ) 
Chyba że coś taniej ? 


ale musisz się określić jaki masz CPU, bo Ivy Bridge mają lepsze kontrolery i niektóre płyty po updacie UEFI wspierają przy nich do 2400MHz, nie wiem niestety czy twoja wspiera, na liście QVL ma jedne kostki 2400MHz, lecz nie wiem czy wspiera na pełnej szybkości, oraz jakiego CPU użyli ( choć domyślam się że Ivy Bridge, bo na SB mnożnik nie idzie ponad 2133MHz ) 

Link to post
Share on other sites

Dla tej platformy szybsze pamieci nie przynosza oczekiwanego (wzgledem doplaty) kopa. Najlepiej kupic 1600MHz i wieksza pojemnosc (np. 16GB) niz 8GB ale 2133MHz. Gdzies na YT widzialem testy wydajnosci na SB na roznych szybkosciach pamieci i powyzej 1600MHz roznice sa doslownie zadne. Za to wieksza ilosc potrafi dac kopa w Wieslawie 3 nawet o 5-8fps - a to juz sporo, jesli ma sie starszy sprzet. W dodatku @Autor nie kreci takiego procka...

 

Podsumowujac - ja bym kupil wieksza pojemnosc i 1600MHz.

Link to post
Share on other sites

@@_Crypt_, nie chciałbym zabrzmieć źle, ale małe to są różnice w grach przy skylake, przy SB te 30zł jeszcze jakoś się broni ( zwłaszcza przy mocniejszych grafikach, przy słabszych już tego nie widać  ) 

tak wiem, mówię to jako posiadacz I7 2600k i 16GB 1600MHz RAM 

i mówimy tu o grach, w których różnice są najmniejsze, lecz autor nic nie mówi do czego będzie używać 

Link to post
Share on other sites

Tak, wiem, ze to nie 15fps, ale piszac o tym mam na mysli to, ze w nieco slabszej konfiguracji te kilka dodatkowych klatek moze zawazyc na plynnosci rozgrywki. Jesli zmiana jest pod gry - bedzie na +. Jesli natomiast do pracy - tutaj zaryzykowalbym wyzej taktowane memki. Jednak w dalszym ciagu nie ma tu kreconego procka, wiec po co isc w wyzej taktowane pamieci. Niby 30zl niewiele, ale po co?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...