Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Fanbooj,

Recommended Posts

Witam.

Zamierzam wymienić kartę graficzną na GTX 1060. Problem zaczyna się w wyborze wersji. Czy mógłby ktoś mi doradzić, którą wybrać. Z góry dziękuje za pomoc ;)

 

http://www.komputronik.pl/product/329457/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_GeForce_%C2%AE_GTX_1060_SuperClocked_6GB_GDDR5.html

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1060-amp-6gb-gddr5-192-bit-3xdp-hdmi-dvi-box-zt-p10600b-10m-1003488/

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx1060-6gb-dual-6gb-gddr5-192-bit-dvi-2xhdmi-2xdp-box-90yv09x4-m0na00-1022577/

 

P.S. EVGA zbiera bardzo dobre opinie tylko martwi mnie to, że ma mniejszy układ chłodzenia.

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Asus - samo się tłumaczy, na forum już grono ludzi na nie marudziło. Głośny, gorący, wypada strasznie na tle konkurencji.

Zotac - jest ok, ale nie ma backplate, Palit ma.

EVGA - chłodzenie oparte na jednym wentylatorze będzie zawsze gorsze od chłodzenia z dwoma wentylatorami.

 

Kumpel kupił tego Palita ostatnio i mogę sam powiedzieć, że jest niesłyszalny pod obciążeniem, a temperatury są również bardzo dobre.

Edytowane przez Fanbooj
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dual- najtańsze zwyczajne chłodzenie bez backplate, JetStream- topowa wersja, z backplate (nawet z led'ami :D) IMO nie opłaca się brać Super JetStream, płacisz więcej za OC które możesz sam wykonać.

 

A co do morele.net to zapraszam do lektury

Edytowane przez AreoMaxx
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, u mnie na 1070 chłodzenie palita działa cicho i efektywnie, słychać tylko moment włączenia się wentylatorów a później cisza. Minusem może być grubość radiatora, ale to raczej tylko dla kogoś chcącego sli. Jeśli nie masz przekonania do palita, to msi gaming x równie dobry, i gigabyte xtreme, niestety oba droższe, a oferują praktycznie to samo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to ja dla odmiany wyrażę inną opinię. Ceny może i bywają dobre, ale nie są lepsze od konkurencji (np. X-Kom). Konkurencji, która jest przy tym bardziej profesjonalna.

Oddałem jakiś czas temu GPU na gwarancję. Byłem drugim właścicielem. Kartę po naprawie oddano pierwotnemu właścicielowi, pomimo zupełnie innych danych na zgłoszeniu. Przez kilka tygodni czekałem na produkt, a przy każdym kontakcie ze sklepem musiałem na nowo tłumaczyć problem, gdyż nikt nie wiedział o jego istnieniu (jakby nie zostało napisane żadne zgłoszenie). Podsumowując: jeżeli nie mówimy o żadnej okazji i za podobne pieniądze możesz dostać towary gdzie indziej, to tak zrób.

Link to post
Share on other sites

Z morelami nie jest tak źle, co jakiś czas wysypują się podobne historie, ale słyszałem też o x-komie który przetrzymywał kartę do reklamacji i zwalał winę na opieszałość producenta. Wszędzie pracują tylko ludzie i mam wrażenie, że każdy większy sklep będzie zaliczał takie wpadki.

Co do opinii, że Asus się grzeje z tego widziałem nie wypada najgorzej https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/4tqwax/aftermarket_gtx_1060_comparison_table_lets/

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, u mnie na 1070 chłodzenie palita działa cicho i efektywnie, słychać tylko moment włączenia się wentylatorów a później cisza. Minusem może być grubość radiatora, ale to raczej tylko dla kogoś chcącego sli. Jeśli nie masz przekonania do palita, to msi gaming x równie dobry, i gigabyte xtreme, niestety oba droższe, a oferują praktycznie to samo.

Palit 1060 js/sjs ma uboższą wersje chłodzenia w porównaniu do Palit js/sjs 1070 i 1080, czego efektem są temperatury w okolicach referenta w stresie. W ktoryms z wątków przewijały sie zdjecia porównujące oba radiatory.

Co do Palita js/sjs w odniesieniu do MSI Gaming X i Gigabyte Xtreme Gaming, to owszem oferują to samo w kwestii wydajność/fps, jednak charakteryzują sie lepszą kulturą pracy... Gaming X w stresie 65 stopni, Xtreme Gaming 60 stopni, Palit 72 stopnie. Gigabyte ma dodatkowo 4 lata gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Szkoda że nie ma Palita JetStream przy tym teście.
Calkiem udane? Nie do konca. Może lepsze niż konkurencja w niektórych przypadkach, ale do MSI Gaming X mu naprawdę bardzo daleko, zwłaszcza przy 60 C. Przy takich testach bardzo wyraźnie widać, który producent zastosował najbardziej wydajny system chłodzenia, a im bardziej wydajny system chłodzenia, tym cichsza karta.
Już wolałbym wybrać tego G1 niż Asusa. Taniej i lepiej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...