Skocz do zawartości

Kolor podzespołów, widok przez szybkę.


Recommended Posts

Witajcie.
Obudowa, w jakiej będzie mój nowy komputer będzie miała okno.
Chciałbym, żeby kolorystycznie dobrze w środku wszystko wyglądało.
Części jakie będzie widać przez szybkę to:
Cooler:
Phanteks tc14pe
GPU:
GTX 1070 Jetstream
RAM:
Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB
MOBO:
ASrock Z170 Extreme 4 lub ASRock Gaming K4, Intel Z170
Obudowa:
Phanteks evolv atx
Kable.

Pomyślałem żeby dać takie kolory:
Cooler czarno biały lub czerwono biały.
GPU jest czarne/szare więc zostaje ten kolor.
Ram może być czarny lub czerwony.
MOBO może być czarne (Extreme), lub czarno czerwone (Gaming K4).
Obudowa czarna lub antracyt.
Kable... mogą być czarne, czerwone, czarno-czerwone itp.

Jaki zestaw kolorów możecie polecić, żeby to wszystko dobrze wyglądało?

Link to post
Share on other sites

Cooler najbardziej mi odpowiada czarny lub czerwony, choć niebieski też wygląda ok, ale raczej ku czerni się skłaniam.

Dark Rock... ma niezbyt uniwersalny rozmiar wentylatora, dlatego chciałbym go omijać.

Może kiedyś w przyszłość zmieniłbym wentylatory dlatego fajnie by było, gdyby był stand. ich rozmiar, a w Phanteksie chyba takie są.

Link to post
Share on other sites

Drogi autorze. Tak sobie myślę,że to co złożysz ma się podobać przede wszystkim (a może jedynie) tobie. Na wystawę składasz ten komputer ? Pamiętaj również,że gusta bywają różne i to nawet bardzo.Jeżeli nie masz wykształconych upodobań kolorystycznych,to poczytaj w necie o pewnych zasadach w łączeniu kolorów... :)

 

https://www.google.pl/search?q=podstawowe+zasady+%C5%82%C4%85czenia+kolor%C3%B3w&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=ZS3uV8L_AvSv8wfk84DAAg

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Akurat do mnie prywatnie nie przemawia kolorowe wnętrze obudowy. Okno jest mi potrzebne do monitorowania stanu pracy syfilisa jakim jest mój stary komp stacjonarny. Nie neguję takiej idei gdyż naoglądałem się ciekawych projektów na necie "Nvidia Garage", oraz "Overclock.net". Kompy prezentują się przepięknie choć w niektórych wypadkach przyprawiają mnie o mdłości. Nie piszę abyś się wzorował na konstrukcjach już zbudowanych ale tak jak wspomniał jarrino musisz znaleźć coś co tobie będzie odpowiadało.

Link to post
Share on other sites

Czarno czerwony to jeden z najczęściej występujących tematów kolorystycznych jeżeli chodzi o  modding. Z jednej strony trochę oklepane, z drugiej łatwo dostać  części takie jak chociażby kable, a z trzeciej przeważnie wygląda to ładnie. Ja poszedłem w tematykę biało czarną z ledami które dają kolor jaki chcesz, lub nie - wystarczy wyłączyć :P

Link to post
Share on other sites

Ja zrobię tak:

Cooler czarno biały.

Reszta czarna lub ciemna.

Kable białe lub czerwone, jeszcze się zastanowię.

Co do LEDów możliwe, że je zastosuję.

Jakich pasków użyłeś, lub jakiego zestawu?

 

Ja użyłem zestawu RGB z pilotem z marketu za niecałe 40 złotych. Zostało mi tyle taśmy, że starczy mi jeszcze na 3 kompy albo na wymianę jakby coś się stało. Dla mnie była to najtańsza opcja.

Link to post
Share on other sites
Ok a powiedzcie mi jeszcze, jakich kabli w oplocie używacie?

Mi się rzucił w oczy zestaw Bitfenix Alchemy 2.0

 

Ja zamówiłem przedłużki z bit-tech, i jestem zadowolony, multum kolorów i dowolnych ich układ, no i jakość wykonania bardzo dobra.

 

http://www.modding.bit-tech.pl/sklep/pl/

Edytowane przez sebos80
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...