Skocz do zawartości

słaba wydajność GTX 460 w grach


Recommended Posts

Witam

Miałem już podobne tematy, ale znowu jest problem z wydajnością, robiłem stabilność karty po O/C zero błędów.

 

Procesor Quad 3.1 GHz

 

GTX 460 850/1700/1900 Core/shader/memory napięcie 1025 mV przy tym napięciu wszystko jest dobrze karta ma normalny tryb 3d i O/C przeszła bez błędów tak jak napisałem u góry. Sterowniki 266.35 beta, nawet na tych WGHL tych rekomendowanych 260.99 to samo wydajność KLAPA w większości gier mój stary GTS 250 był wykorzystywany w 90% prawie we wszystkich grach :/ na tych samych sterownikach

 

zasilacz Chieftec CFT-600-14CS 600w

Nie wiem o co tu chodzi

dysk jest czysty mam dwie partycje jeden system 50 GB tylko na system sterowniki i update oraz 450GB na gry, programy.... itp

Więc tak poddam moją propozycje wydajności po zmianie GTS 250 na GTX 460

Black Ops:

-procesor wykorzystanie 90%+

-karta nigdy nie przekroczyła 50% wykorzystana średnio było 40% FPS 39/89

 

StarCraft II

-procesor nie przekraczał 50%

-wykorzystanie karty maks 55% a teraz gdy pograłem 3vs3 gdy niszczyłem wroga 28% wykorzystania FPS 28

 

Company of Heroes

-procesor 40-70% wykorzystania

-karta ZNOWU maks 47% gdy jest wielka bitwa dużo czołgów moździerzy itp wykorzystanie karty 18% tryb 3D FPS 9

 

Czasami mam ochote wsadzić tego GTS bo wiem, że on przy grach zawsze było 90%+ i wiem naco go było stać, a ten GTX nie zaskoczył mnie żadna wielką wydajnością w porównaniu do GTS

 

 

Niby w 3DMarku jest wszystko ok, robiłem 3DMark11 wynik karty 3464 punkty

Vantage daje link

 

http://3dmark.com/3dmv/2821386?key=HTQK ... rYmYKZRv2M

 

3DMark Score

17541.25 3DMarks

Graphics Score

14963.43

CPU Score

36304.03

Jane Nash

43.63 FPS

New Calico

44.04 FPS

Link to post
Share on other sites

Dziwne, sam chwilowo siedziałem na gtx460, (1, czasem2) ale na 1 wydajność była taka jak powinna być, czułem, że karta jest ciut słabsza niż 5850 w drugim kompie, a wtedy karta chodziła w parze z niepodkręconym jeszcze prockiem i5 760. Miałem z tego co pamiętam jakieś 18500punktów w 3dmarku06 czyli w normie. Co do CoH to powinien fruwać na gtx460, bo u mnie na starym kompie z 8800gt chodził bez problemu. Starcraft2 jest dość kapryśny jeśli chodzi o grafikę (procek mało używany, u mnie temperatura o dziwo rośnie pare stopni w porównaniu do idle), grałem na 1 gtx460, na hd5850 i fps był całkiem niezły, 60-80 na ultra. Jedynie po zmianie monitora na fullhd spadło i widziałem, że nawet 5850 trochę się męczy. Spróbuj wyczyścić sterowniki, zrób czystą instalację. Może nowy windows coś pomoże, nie wiem, wątpie żeby karta była zepsuta. Starcraft2 ma niestety przy dużej zadymie spadki fps, nawet na gtx580 potrafi spaść chwilowo poniżej 30-20, szczególnie przy mothershipie i grze na wielu graczy.

Link to post
Share on other sites

Trzeba było zrobić testy w grach przed i po i porównać wyniki, a teraz to musztarda po obiedzie, też zmieniłem tydzień temu GTX 260 sp 216 po mocnym oc na GTX460 (850/1700/4000) i cóż w niektórych grach przyrost 20-30% w niektórych tych starszych 0%, a Bad Company 2 też 0% ale okazało się że gra przełączyła się z DX10 na 11 i to było przyczyną :) byłem nie pocieszony do póki nie odpaliłem metro 2033, na starej grafie na dx10 na high miałem 25-30 fps i odłożyłem grę na półkę bo musiałem obniżyć na medium bo nie dało się grać, a na nowej grafie na dx11 i wszystko na maksa 30-35 fps a na dx10 i high( tam gdzie miałem wcześniej 25-30 klatek) teraz mam 70-80, więc jest pierd***** :/ , na kompie z sygnatury mam 18400 3dmarków, więc myślę że tylko ci się wydaje że masz mało fps, dla pewności to porównaj ilość fps u siebie z ilością w różnych testach w sieci, jak wyniki będą podobne to wszystko jest OK>

Link to post
Share on other sites

dzieki w 3dmarku 06 wynik to 13 tysiecy iles ale gdy zrobilem vantage czy 3dmark11 to wszystko bylo ok

masz racje odpale jaka gre taka nowsza

Ostrowin wiesz jakiej grze mozna sobie zmienic np z dx 10 na dx 11 bo chyba metro tak moze :/

 

Widziałem na forum kiedyś taki temat, że użytkownik miał 2x HD 5870 i CF mówił, że jest do du*y czy tam też był temat, że HD 5970 (jedna) źle wyświetla obraz :)

 

Czy SLi GTX 460 1024 MB to dobry wybór ?? Porównując nowe HD 68-- i 69--

Link to post
Share on other sites

Tak tylko że w Metro można z poziomu gry zmienić, a w Bad Company 2 jak masz kartę dx11 to masz wymuszany tryb dx11 i nie możesz korzystać z dx10, kompletna głupota ale można to ominąć poprzez modyfikację pliku settings gry.

 

Chłopie 460 w sli = gtx 580 :/ dlatego powoli przymierzam się do zmiany płyty bo 2 takie karty miażdżą, zresztą posznupaj trochę po sieci to sam się przekonasz.

Link to post
Share on other sites

2x460 768 mb = 1200 zl... :)

2x460 1 GB = 1400 zl... :zamykamy:

1x580 = czyjzys chryst.... :)

2x 460 1GB już masz za 1300zł. Dla mnie to jest bomba, właśnie przymierzam się do zakupu płyty na SLI bo pod AMD jest ich tyle co kot napłakał.

Link to post
Share on other sites

Apropo Gtx 460 posiadam wersje Msi Cyclone ,ja u siebie nie mam problemów w 3D Marku przekroczyłem wczoraj bariere 18090 pkt Procek pokrecilem do 3,4 Ghz mysle ze jak na ten konfig to ładnie,w 3D Mark Vantage ponad 17 tyś pkt po OC,ale nie pamietam dokładnie,natomiast przed OC 16 542pkt.karta chodzi u mnie stabilnie na 850/1700/2200,napiecie 1,025V ,odnosnie wartosci ostatniej czyli memory clock.to nie mam zielonego pojecia jak suwak ustawic odnosnie mojego procesora itp,i jedno co mnie denerwuje to brak AA w Bad Comany 2,zmienialem w settings.ini, i bez rezultatów,nie wiem czy to wina gry czy cos,ale gre mam oryginała,Np w Assasins Creed 2 Multisampling na x8,i krawedzie piekne przejrzyste zero schodków czy załaman.Może w panelu Nvidia cos poprzestawiac? albo po prostu optymalizacja jest do d*py ,podobnie jak w Gta4.

Link to post
Share on other sites

Wyniki dobre, co wy pieprzycie, ja na Phenomie II x3 3.2 a więc 1 rdzeniu mniej i GTX 460 z takimi samymi zegarami tylko że 1GB pamięci miałem 18400 PKT, więc kolega mając 1 rdzeń więcej a mniej pamięci na karcie osiąga podobny wynik, to by się akurat zgadzało.Dla mnie wszystko OK.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...