Skocz do zawartości

Chłodzenie MSI 1060 Armor vs MSI 1060 Gaming (kultura pracy)


Recommended Posts

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/gigabyte-geforce-gtx1060xtreme-test.html

 

 

to wszystyko co na ten moment jest.

 

Z mojej strony mogę dodać, że jest bardzo cicha. Dziś grając w CIV 5 przyz 3 godziny, wentylator nie włączył się ani razu. W Wiedźminie wentyl chodzi na 45% (1300 rpm) i dźwięk nie jest odczuwalny (a przynajmniej u mnie wszystko zagłusza chłodzenie procesora).

 

 

Link to post
Share on other sites

Z takim solidnym coolerem szczerze wątpię, aby Xtreme Gaming była głośna. Chyba że Gigabyte ma jakieś kiepskie wentylatory. Temperatury ma 10 stopni niższe niż Palit Super JetStream... wiec widać, że ma dość agresywnie ustawioną domyślną krzywą pracy wentylatorów. Tak więc nawet jesli halas by ci przeszkadzał, to możesz spokojnie ustawić sobie własną krzywą, mniej agresywną, ale cichszą.

Link to post
Share on other sites

A ja polecam Armory :)

Sam od zawsze kupuję wersję Armor ze względu na biało-czarny kolor.

W idlu jest cichutko, pod obciążeniem kartę słychać, ale z reguły gram po nocach i nigdy mi ten szum nie przeszkadzał

Nigdy żadne cewki mi nie piszczały, nigdy nie reklamowałem karty i nigdy nie miałem kłopotu z odsprzedażą :)

 

Na pewno nie jest to jednak karta dla osób które muszą mieć najcichszą kartę z największym taktowaniem i z najmniejszym poborem prądu :)

Link to post
Share on other sites

O tyle o ile lekutki szum podczas grania mi nie przeszkadza o tyle zdarza mi się pracować z takimi narzędziami jak

Blender do grafiki 3d,

photoshop (ale tu raczej nie sądzę by karta ruszyła). 

 

Armory są piękne ze względu na swoją prostotę żadnych ledów... 

Co do Gigabyte mocno się nad nim zacząłem zastanawiać ale brak testów troszkę powstrzymuje. 

 

Dla mnie osobiście taktowanie może być niższe nawet o 200 byle karta nie żłopała tyle prądu i była cicha :)

Link to post
Share on other sites

1060 itak już jest bardzo energooszczędną kartą, te parę W względem kilku MHz nic nie zmienia.
Przy programach wątpię, aby coś tego Xtreme Gaming ruszyło przy takim solidnym chłodzeniu...
Zresztą, jak już pisałem - własna krzywa wentylatorów twoim przyjacielem.

Link to post
Share on other sites

Armor kusząca propozycja zwłaszcza że na morele za 1200zl, tylko ciężko jakieś wiarygodne testy znaleźć, ale i tak chyba się skuszę.

 

Powiem Ci, że kupiłem tą wersje - http://www.komputronik.pl/product/328836/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/MSI_GeForce_%C2%AE_GTX_1060_6GB_GDDR5.html?gclid=CMXhofDhwM8CFcJJcgodk4cA_w&gclsrc=aw.ds

 

I głośniej pracują wentylatory z obudowy PC aniżeli karta. Na tą chwile nie podkręcona. Temperatury w stresie to 56-58c w obudowie Corsair 500r. Wcześniej miałem 7970 sapphire'a to była znacznie bardziej słyszalna.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej włącz jakąś wymagającą grę na DSR 4.00x i zostaw na ok 10 minut. Potem sprawdź temperatury i szybkość RPM wentylatorów.

Albo zamiast gry np. Unigine Valley czy FireStrike Extreme stress test.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Na Unigine Valley ogranicza cię i5-2500K przy tej rozdzielczości, stąd mniejsze temperatury karty i 1700 RPM przy 62 C. Musiałbyś zwiększyć rozdzielczość do 3840x2160 przy pomocy DSR.
Wiedźmin już chyba bardziej przycisnął kartę przy tym CPU, bo mamy już 65 C przy niemal 1800 RPM. Nie wiadomo jednak czy karta była wykorzystana przez caly czas w 100%.
Te RPMy są dość wysokie i sugerują że karta jest dość głośna przy obciążeniu.
Także zdecydowanie nie jest to wersja karty dla miłośników ciszy.
Można ewentualnie przesunąć nieco krzywą wentylatorów bardziej w stronę 70 C.

EDIT: co mnie jednak zaskoczyło, to że CPUID chyba nieprawidłowo pokazuje zegary GPU, bo mamy tam pomiędzy 608 a 645 MHz, co nie jest prawidłowymi wartościami. Powinno tam być conajmniej 1759 MHz. Może ta wersja programu nie obsługuje jeszcze dobrze Pascali? Chyba że zegary ci się zablokowały... jakimś cudem

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Unigine Valley może sobie pokazywać do chce ;) nie są to aktualne taktowania karty.
Aktualne taktowania karty i % użycie GPU w danym momencie pokazuje MSI Afterburner (najlepiej dla Pascali najnowsza wersja beta).

Link to post
Share on other sites

Mam złe nowiny :(

Byłem w k!@#$%^&*()_ zdać kartę, reklamacje przyjeli zamienili na inny egzemplarz, po rozpakowaniu widzę że na boku radiatora (blaszka wgięta) myślę zły znak... włączam i zgadnijcie co? Oczywiście skwierczy... 

 

Nie wiem czy walnęli w kartę (w radiator) i oddali mi tą samą? Czy inną ze zwrotu ale opakowanie tak jak i poprzednie nie było zafoliowane. 

Ogólnie jestem mega wkuty. 

Reasumując tym razem oddaje im kartę i chce zwrotu pieniedzy... Nigdy wiecej k!@#$%^&*()_, nigdy wiecej MSI. 

Edytowane przez KotWButach2
Link to post
Share on other sites

Mam złe nowiny :(

Byłem w k!@#$%^&*()_ zdać kartę, reklamacje przyjeli zamienili na inny egzemplarz, po rozpakowaniu widzę że na boku radiatora (blaszka wgięta) myślę zły znak... włączam i zgadnijcie co? Oczywiście skwierczy... 

 

Nie wiem czy walnęli w kartę (w radiator) i oddali mi tą samą? Czy inną ze zwrotu ale opakowanie tak jak i poprzednie nie było zafoliowane. 

Ogólnie jestem mega wkuty. 

Reasumując tym razem oddaje im kartę i chce zwrotu pieniedzy... Nigdy wiecej k!@#$%^&*()_, nigdy wiecej MSI. 

 

Niefajnie. Zarzuć zdjęcie tej wady, o której piszesz.

 

Co do opakowań, wydaje mi się, że teraz nie foliują zewnętrznych kartonów (prawdopodobnie z niecnych celów), a jedynie masz plombę/naklejkę na woreczku antystatycznym, w którym jest karta (pewnie dużo łatwiej odnowić jest zwrot w takim przypadku). W gral.pl, gdzie kupowałem swoją kartę zapytałem o to i koleżko pokazał mi stertę kart i żadna nie była ofoliowana (wszystkie Gigabyte, więc nie wiem jak inne firmy).

 

Generalnie jestem i tak zaskoczony, że tak bezproblemowo wymienili Ci tę kartę.. zakładałbym, a priori, że czeka Cię cała batalia, a tu proszę.

 

Powodzenia

Link to post
Share on other sites

Jak zamawiałem Palita GTX 1080 JetStream z morele.net, to opakowanie (karton) było zaklejone z obu stron okrągłą naklejką (ale nieofoliowane) - i na woreczku karty była papierowa plomba.

Myślę, że to nie ma co narzekać na konkretnego producenta, bo problem z cewkami może być zawsze. Jesteś chyba jedyną osobą którą tu widziałem, która narzeka na MSI Gaming.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...