Skocz do zawartości

Chłodzenie MSI 1060 Armor vs MSI 1060 Gaming (kultura pracy)


Recommended Posts

Różnice w pomiarach głośności między portalami wynikają z różnych metod testowania. Na techpowerup zapewne mierzą bliżej karty, przez co głośność mniej zlewa się z tłem. Zawsze się opierałem na ich testach i w praktyce się to sprawdzało - z doświadczenia mogę napisać, że karty które mają w ich testach poniżej 30dB, są praktycznie bezgłośne :) Mam Gaminga i nawet nie wiem kiedy się wentylatory załączają %-) Nawet przy mojej badziewnej, zamkniętej obudowie karta jest chłodna i niesłyszalna.

Link to post
Share on other sites

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1060_vs_radeon_rx_480_test_kart_graficznych?page=0,23

Tutaj mają 24 stopnie a karta siedziała w obudowie z kompletem wentylatorów, i temperatura karty w spoczynku to 39 stopni.
Jeśli Techpowerup testowali ją na testbenchu bez zadnych wentylatorów w wysokiej temperaturze pomieszczenia (test z 19 lipca przypominam) to taki wynik jest przecież zupełnie normalny. Przy okazji warto zauważyć, że w teście na techpowerup nie podawali aktualnych temperatur pomieszczenia, czyli od razu wiadomo, że nie należy tego brać poważnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Śpieszę poinformować że właśnie z zamkniętymi oczyma i klikając czym szybciej zakupiłem 

 

MSI 1060 Gaming X 6gb

 

Co przeważyło.

Mimo wszystko najcichsza praca układu ze wszystkich.

Lepsze wykonanie (wykończenie) od palita czy to płytka czy to ścieżki itd. (oglądałem filmik)

6gb bo liczę że następną kartę kupię około roku 2020 o jak ten czas leci...

Lepsze sterowniki od AMD. 

 

Dziękuje wam wszystkim za tyle chęci oraz pomocnej dłoni. Naprawdę przerzucaliście się opiniami oraz testami. Szkoda że nie da się tutaj stawiać piwa :). Dziękuje jeszcze raz za pomoc w tym trudnym dla każdego użytkownika momencie życia jakim jest kupno karty graficznej po kursie dolara wynoszącym prawie 4 zeta. 

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za potwierdzenie wyboru jednak moja kieszeń już tak dobrze się nie ma :D O jakieś 200 zł za drogo ale trudno. 

 

 

http://www.komputronik.pl/product/327818/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/MSI_GeForce_%C2%AE_GTX_1060_GAMING_X_6GB_GDDR5.html

 

1 439 zł

 

Komputronik miał najtaniej i blisko mam ich magazyn wiec zawsze moge skoczyć i im powiedzieć że mi cewki piszczą :)

Link to post
Share on other sites

cyberix ja z chęcią brałbym Palita ale jednak pewniejsze chłodzenie, mam tu na myśli ciszę ma MSI. Gdybym nie był maniakiem ciszy brałbym Palita dlaczego? Bo MSI to przecież nie jest cud świata, gdyby odjąć wszystkie te świecidła czy ładnie pomalowane elementy karta była by niebotycznie tańsza, szkoda że nie można kupić MSI w wersji brzydka. 

Link to post
Share on other sites

Jak już wywalać tyle pieniędzy na GTX 1060 (co jest głupotą) bo Palit to ten sam poziom głośności i gwarancję jak MSI to trzeba było sobie wybrać:

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/gigabyte-geforce-gtx1060xtreme-test/strona/26828.html

 

Właśnie powstał pierwszy test. Karta, którą nie słusznie zhejtowałem okazała się bardzo dobrym produktem... gdyby tylko nie ta wygórowana cena. 

Link to post
Share on other sites
ja z chęcią brałbym Palita ale jednak pewniejsze chłodzenie, mam tu na myśli ciszę ma MSI.

 

 

 

Jak już wywalać tyle pieniędzy na GTX 1060 (co jest głupotą) bo Palit to ten sam poziom głośności i gwarancję jak MSI

 

Wczoraj właśnie zakupiłem SJS i Pankracy ma tu w zupełności rację odnośnie ciszy,nie słyszę karty to jaki sens jest płacić więcej za msi (wygląd)?  Jak ktoś zapyta o cewki,nie piszczą ! jestem mega zadowolony z Palita.Temperatury jak już było wcześniej napisane,będzie u każdego różnie acz podobnie.

 

http://obrazki.elektroda.pl/3722382200_1475161405.jpg

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

 

 

to trzeba było sobie wybrać: http://www.benchmark...rona/26828.html Właśnie powstał pierwszy test. Karta, którą nie słusznie zhejtowałem okazała się bardzo dobrym produktem... gdyby tylko nie ta wygórowana cena.

 

ano, polecałem kolegom kilka postów wyżej. Dobra karta ;)

 

 

 

szkoda że nie można kupić MSI w wersji brzydka.

 

 

to jaki sens jest płacić więcej za msi (wygląd)?

 

co kto lubi, dla mnie wygląd wszystkiego praktycznie co robi msi jest straszny, ten smok to jakiś dramat z jarmarku w chińskiej dzielnicy, ale technicznie to super sprzęt.

 

 

 

Wczoraj właśnie zakupiłem SJS i Pankracy ma tu w zupełności rację odnośnie ciszy,nie słyszę karty to jaki sens jest płacić więcej za msi (wygląd)?

 

Za techpowerup:

 

"Temperatures are good, slightly better than with the reference design. Compared to the dual-slot MSI GTX 1060 Gaming X, the triple-slot Palit card again exhibits worse noise and temperatures." - MSI 28 dB, Palit 32 dB. 4 decybele różnicy. 3 decybele różnicy powodują, że dzwięk jest 2 razy bardziej odczuwalny. Można więc powiedzieć, że Palit w stresie jest przeszło 2 razy głośniejszy niż MSI.

 

i dalej piszą: "Gaming noise is good, clearly better than with the NVIDIA Founders Edition and pretty quiet, but nowhere near the 28 dBA we saw on the MSI GTX 1060 Gaming X, which only uses a dual-slot cooler. To be honest, I expected better from Palit's triple-slot cooler."

 

Ktoś po prostu może sobie cenić cisze maksymalna i chcieć zapłacić te astronomiczne 100 pln więcej w zamian za to. Plus dobre samopoczucie, że ma najcichszą kartę.

 

https://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_1060_Super_JetStream/22.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam obudowę wygłuszaną więc nie zobaczę nawet kawałka karty na szczęście, nie jara mnie wygląd komputera a jego aspekty użytkowe :)

 

Co do karty Gigabyte po prostu nie przepadam za tą firmą :). Ale też nic do niej nie mam, sprzęt od nich nigdy mi nie padł ale nie byłem zadowolony, czułem że komputer zwolnił zamiast przyspieszyć (zaznaczę że od tego czasu dużo się zmieniło bo było to około 10 lat temu, wiec historia). 

 

różnica między palitem a msi to jest około 100 zł, nie zabije nie pomoże. :) Smutek przejdzie z kolejnym klientem, a jednak MSI ma wyższe taktowanie, tak wiem i tak to da może 3-5 fps-ów. 

 

Ale co bym nie wybrał i tak byłoby dobrze, więc nie ma co łamać się o to :).


 

Ktoś po prostu może sobie cenić cisze maksymalna i chcieć zapłacić te astronomiczne 100 pln więcej w zamian za to. Plus dobre samopoczucie, że ma najcichszą kartę.

 

https://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_1060_Super_JetStream/22.html

 

Dokładnie :)

Link to post
Share on other sites

Aktualnie po wygrzaniu, zaczęła terkotać i nie jest to wentylator, więc pewnie dalej cewki... Wiem że loteria ale coś często im sie to zdarza... napisałem z prośba o wymianę na nową ale chyba zmienię na zwrot kasy...

Może weź kasę i spróbuj tego Gigabyte Xtreme Gaming. Ma bardzo solidna sekcję zasilania 6+1, dławiki i kondensatory z kart klasy Titan. Choć nie wiem czy to zagwarantuje ciche cewki..

Link to post
Share on other sites

cyberix jak u Ciebie mamy chyba tę samą płytę. Coś buczy, chrobocze czy piszczy, jak to jest u Ciebie? 

 

Ogólnie zaczynam się zastanawiać czy naprawdę micro star (msi) jest tak dobry... Czy dba tylko o wykończenie zamiast o istotę.

 

Na tą chwilę chyba oddam i poprosze o zwrot kasy i poczekam do świąt... może wtedy, coś kupię? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...