Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna RX 470??


Recommended Posts

Witam

Mam w planach upgrade mojej kart graficznej. Zastanawiałem się nad Radeonem RX 470 4GB od MSI.

Chciałbym się zapytać czy ta karta graficzna będzie odpowiednio działać z moim komputerem. Poniżej przedstawiam szczegóły. Pozdrawiam

 

Procesor: Intel Core i5 3450 @ 3.10GHz

Zasilacz: FSP SI SERIES 700 W

Płyta główna : Gigabyte Technology Co. Ltd. B75-D3V

Ram: 8 GB

Link to post
Share on other sites
GTX 1060

Tak ale w wersji 6GB.

 

Wersja 3GB może jest cenowo zbliżona ale mimo wszystko mamy mniej Vramu.

Jesli to ma być zakup na przynajmniej 2 lata to korzystniej jest wybrać radeona.

Trzeba pamiętać o dłuższym wsparciu sterowników które daje AMD.

 

 

 

 

ale to tylko marzenie o wydajności

 

Jak za 950zł to i tak jest świetna wydajność. Wiedzmin 3 na ultra (bez HW) działa bardzo płynnie. Do FHD jest to karta bardzo dobra, może trochę słabsza niż gtx 1060 ale też nieco tańsza.

 

 

Przyład:

RX

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-470-gaming-x-4gb-gddr5-256-bit-2x-hdmi-2x-dp-dvi-d-box-v341-002r-993495/

 

Gtx 1060

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-geforce-gtx1060-gaming-x-3gb-ddr5192bit-dvihdmidp,70009.html

 

Trzeba też pamiętać o tym co się stanie kiedy przekroczymy te 3GB vramu na gtx 1060.

 

Na purepc w trakcie testów specjalnie testowano karte w niższych ustawieniach tak aby wynik nie był zaniżany przez mniejszą pamięć.

 

 

Mniejsza ilość pamięci graficznej nie wpłynęła negatywnie na wyniki, aczkolwiek trzeba pamiętać, iż najwyższe ustawienia mogłyby sytuację nieco skomplikować (procedura jest dostosowana do możliwości sprzętu). Przy profilach high, medium lub mieszance powyższych, rozgrywka przebiegała płynnie nawet w Hitman, Rise of the Tomb Raider czy GTA V. Niestety patrząc obiektywnie, zaledwie 3GB pamięci na tekstury to wartość ponad wszelką wątpliwość zbyt skromna dla układu graficznego takiej klasy, szczególnie iż nawet przeszło dwuletni GeForce GTX 970 dysponuje większą ilością VRAM (no, tylko odrobinę większą ;]). GeForce GTX 1060 3GB wydaje się konstrukcją idealną na dzisiaj - sensownie wycenioną i oferującą przyzwoitą wydajność, niemniej w przyszłości ograniczony VRAM może okazać się problemem. Jeśli będziecie gotowi redukować ustawienia do takiego poziomu, aby zapobiegać zapychaniu się bufora, wtedy GeForce GTX 1060 3GB najprawdopodobniej spełni Wasze oczekiwania i długo będzie oferował niezłą wydajność. W przeciwnym wypadku lepiej zainwestować w urządzenie posiadające więcej pamięci, której później żadnym sposobem nie rozszerzymy.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Właśnie zapomniałem napisać że mój budżet to około 1000 zł więc 1060 odpada. Przeglądałem różne karty graficzne i zastanawiałem się jeszcze nad GTX 960 4 GB albo Radeonem R9 380 4B, ale czytałem że RX 470 jest lepszy od tych kart. Teraz posiadam GTX 560Ti 1 GB więc myślę że wydajność będzie i tak sporo lepsza.

Link to post
Share on other sites

No tak jak nie kręcisz grafiki jest OK, bo radki mają dalej ból d*py jeżeli chodzi o podkręcanie porównując do Nvidia.

 

Primo temat jest o RX 470 nie o 1060.

Secundo naciągasz fakty bo na 470 OC jest całkiem niezłe: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/msi_radeon_rx_470_gaming_x_test_polarisa_prawie_idealnego?page=0,16#

Link to post
Share on other sites

Myślę, że chodzi o poprzednią generację. Jak dla mnie, niewiele się zmieniło. GTX koło 15% zysku, RX 470 koło 7%, chociaż słyszałem, że podobno RXy można lepiej podkręcić, jak się napięciem człowiek pobawi (poza typowo dopuszczalne wartości).

Link to post
Share on other sites

Chciałbym się zapytać czy ta karta graficzna będzie odpowiednio działać z moim komputerem.

Będzie ok. Bierz RX470. Ta karta na dzień dzisiejszy ma najlepszy stosunek cena/wydajność i ma więcej pamięci niż okrojony GTX 1060 3GB. Wsparcia sterowników też można się spodziewać na dłużej niż w przypadku NVidii.

 

Dziwią mnie czasem procedury testowe kart. Takiego GTX 780 Ti z 3GB, podobnie jak GTX 970 testowali zawsze na max detalach, ale już GTX 1060 3GB "dostosowali do możliwości sprzętu" co jest zwyczajną bzdurą i uogólnieniem. Bardzo by się przydały testy wydajności na wyższych ustawieniach tekstur, zwłaszcza w porównaniu do GTX 780 Ti, GTX 970, GTX 1060 6GB i RX 470 4GB.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Czyli jak kolega niżej poprzednia generacja mam R9 380 i słabo a ja nie grzebię w napięciach.

W takim razie o podkręcaniu pojęcie masz znikome, gdyż po lekkim podbiciu napięcia i zwiększeniu power limitu Radeony kręcą się w porządku :).

Link to post
Share on other sites

@UP 

kamil_18_19

 

Oc Gpu ile daje FPS!!!!!! Jak się ma 60 fps to nie trzeba robić oc by średnio dostać 5 fps w grach na X tytułów.

 

Nie pisać że ktoś ma 144 hz bo by takiej grafiki nie brał pod uwagę  

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

A jak podbije się za dużo to będzie boom?! Jak to by mój kolega powiedział a o ile jest skracana żywotność? :D Power Limit ma zawsze na max.

Jak podbijesz za dużo, temperatury będą zdecydowanie za duże. Miałem HD7950(aka 280), 280X i 290 i każde po lekkim podbiciu napięcia kręciły się w porządku. Podbij napięcie o te 50mV, nie zabije Ci to karty, nie uszkodzi, a możesz sporo zyskać. Pamiętaj o monitorowaniu temperatur,

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajna cena jak za rx480 4Gb warto się zainteresować bo raptem 100 zeta drożej od rx 470 a jednak wydajność wyższa.

Link to post
Share on other sites

MSI jest za http://allegro.pl/karta-msi-radeon-rx-480-4gb-gaming-x-ddr5-256b-i6495576884.html

 

Także pytanie jak to z tymi temperaturami, bo wyczytałem tyle, że "jedynie MSI odrobiło pracę domową przy rx480". 

 

Zastanawiam się nad:

http://allegro.pl/karta-msi-radeon-rx-480-4gb-gaming-x-ddr5-256b-i6495576884.html

a

http://allegro.pl/karta-msi-radeon-rx-470-gaming-x-8gb-ddr5-256b-i6495576611.html

 

Gram jedynie w 1920x1080 i tak, nie planuje zmiany.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...