Skocz do zawartości

Migotanie ekranu i nowe sterowniki AMD


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Sharimsejn,

Recommended Posts

Jak w temacie. Posiadałem niewiele starszą wersję od 16.7.3, próbowałem tej jak i wersji 16.9.1. Jednak występuje u mnie przy nich migotanie ekranu. Nie ciągłe ale co chwilę obraz delikatnie mrugnie. Myślałem, że to wina braku formatu od dłuższego czasu. Wróciłem jednak do starszej wersji i było spoko. Niedawno zaopatrzyłem się w SSD więc wypadałoby zrobić format wszystkiego, tak więc i zrobiłem. Zainstalowałem tym razem 16.7.3, a potem 16.9.1 za każdym razem usuwając wcześniejszą wersję oczywiście. Problem jednak znów się pojawia. Pewnie znalazłbym starszą wersję sterów ale pierw wolałbym spróbować dojść co może być nie tak. Czy wpływ może mieć instalowanie bibliotek vulkanRT?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Niby mam pod d-sub ale gdyby była wina połączenia kablem to działo by się raczej wcześniej już. No ale spróbuje pod hdmi.


Generalnie ciekawa sprawa bo odinstalowałem stery by wrzucić nieco starsze i nagle wszystko się zaczęło sypać. W awaryjnym zainstalowałem trzy programy do czyszczenia resztek sterowników ale podczas deinstalacji gdy wyskakiwało okno by załadować elementy to wyskakiwał "błąd sterownika wykrywania" i nie mogłem normalnie usunąć już nawet. Nawet gdy wszystko wydawało się już ok i instalowałem (różne wersje sterowników) to za każdym razem wyskakiwał także po restarcie "Błąd sygnału d-sub 75khz/60Hz" czy jakoś tak. Dźwięk był ale obrazu nie tylko ten komunikat. Ostatecznie wyszło na to, że szybciej było wymienić kabel na HDMI i na nowych sterach nic nie migota nawet ^^ Także temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...