Skocz do zawartości

Jak czesto kąpac psa?


Recommended Posts

Dosc nietypowe pytanie ale moze znajda sie jacys miłośnicy czworonogów.Mam suczke 4 msc kundelka,myje ja co tydzien jak zacznie nieorzyjemnie pachniec i sie zabrudzi.Mam snieznobialem krotkie futro.Szampon jest jakis rumiankowy,specjalnie dla psów.Ma pasek od pchlow,mimo to sie.drapie a pchlow ja nie widze zeby miala.

Link to post
Share on other sites

Po prostu są pewne granice,których nie powinno się przekraczać,oprócz wyjątkowych sytuacji. Jak piesek sypia s tobą,to go pilnuj na zewnątrz i tyle. Zapach psiej sierści jest specyficzny i nie każdemu pasuje,natomiast próba zmiany tego na siłę (ciągłe kąpiele) zrobi psu krzywdę.

Link to post
Share on other sites

Nie mam czasu go pilnowac teraz jestem w domu 2 dni w tyg a pilnuje go rodzina.Tam tez nikt nie ma czasu chodzic za nim wszedzie po dworze.

Nikt nie siedzi caly dzien i nie pilnuje psa.Ma duzo ruchu duze podworko ogrodzone w domu tez ma wszystko czego jej potrzeba tylko biala.cala.strasznie sie brudzi...

Samą wodą chyba moge czesciej ? Brud sie sam nie zmyje.Albo slyszalem,ze szarym mydlem tez mozna jak nie szamponem.

Link to post
Share on other sites

Dobra rada na start - pójdź do weterynarza.

Ale nie takiego od zwierząt gospodarskich, tylko takiego prawdziwego specjalisty od psów.

Korzyści z tego będą dwie:

 - porządnie psa zbadają, co może mu tylko pomoc. A jesli nawet jest zdrowy, czego mu życzę, to wizyta kontrolna nie zaszkodzi. Może jakieś szczepienia trzeba zrobić? To jak z człowiekiem - co najmniej raz do roku warto lekarza odwiedzić, nawet jak nic sie nie dzieje.

 - przy okazji dowiesz sie wszystkiego o zabiegach higienicznych. Szczególnie jak to robić, żeby psu nie zaszkodzić. Szczególnie jak pies w domu to dla Ciebie nowość. Czasem intuicyjne postępowanie może nie być właściwe dla psa.

 

I jeszcze jedno - ostrożnie z internetowymi radami. Wbrew pozorom, każdy pies jeșt trochę inny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...