Skocz do zawartości

Drugi raz umiera mi 8800gt


Recommended Posts

Drugi raz umarł (zepsuł się) MSI 8800GT. Stało się to w przeciągu 5 miesięcy. Był to drugi egzemplarz karty, którą dostałem w ramach gwarancji pierwszej padniętej 8800gt. Przed włożeniem nowej karty otrzymanej z gwarancji do komputera, wymieniłem zasilacz z tracera na Modecom MC-400. Pierwsza moja MSI 8800GT zepsuła się w sierpniu (miała wówczas 2 lata, i pracowała pod zasilaczem tracera 400W), oddałem na gwarancję i dali mi nową 8800gt, która zepsuła się dzisiaj (wiek: 5 miesiecy, pracowała pod Modecomem MC-400W). Dzieje się to samo co przy pierwszej: wywala mi blue screeny i artefakty. Nie chce się załadować nawet pulpit. Nie wiem co jest tego przyczyną, że karty tak mi się psują, dlatego pytam Was i z góry dzięki za odpowiedzi. Podaję config:

 

Modecom MC-400W

Intel Core 2 Duo E8200 2x2,66gHz (niepodkręcana)

MSI 8800GT (niepodkręcana)

2x2gb ram

GIGABYTE GA-P35-S3G

 

Kartę czyściłem co miesiąc, kurz odpada. Nie przegrzewała się. Stało się to wtedy, gdy siedziałem w menu rFactora. Obraz się ściął, kolory się pomieszały (Różowy ekran), wyskoczyły artefakty i nie szło wyłączyć komputera. Z góry dzięki za odp.

 

PS.

 

Jeszcze wcześniej w 2 miesiącu użytkowania padło mi jedno wejście DVI, brakowało wówczas koloru zielonego w obrazie, kolory były dziwne. Do dzisiaj używałem drugiego wejśćia i było ok, aż do padnięcia karty.

Link to post
Share on other sites

wymieniłem zasilacz z tracera na Modecom MC-400.

Z jednego złoma na drugi. Wymień go na jakiś Corsair, Seasonic, OCZ, BeQuiet lub ewentualnie Chieftec (obojętnie jaki o mocy co najmniej 400W).

 

Miałem model MSI GeForce 8800GT (referencyjny) przez 5 dni - był wadliwy, ponieważ co jakiś czas (na pulpicie, w internecie, grach itd.) wywalał mi kolorowy ekran np. różowy po czym konieczny był reset - cały komputer się zawieszał. Na szczęście dogadałem się ze sprzedawcą i wymieniłem go na Gigabyte :D

 

A co do Twojego pytania "Czy MSI 8800GT są aż tak wadliwe?" teraz odpowiadam twierdząco.

Link to post
Share on other sites

a może coś z systemem? sprawdź czy da rade go zainstalować być może coś się wysypało( najlepiej jakbys karte sprawdził na innym kompie,kumpla jakiegoś np.

edit:

wymieniłem zasilacz z tracera na Modecom MC-400.

Z jednego złoma na drugi.

 

Miałem model MSI GeForce 8800GT (referencyjny) przez 5 dni - był wadliwy, ponieważ co jakiś czas (na pulpicie, w internecie, grach itd.) wywalał mi kolorowy ekran np. różowy po czym konieczny był reset - cały komputer się zawieszał. Na szczęście dogadałem się ze sprzedawcą i wymieniłem go na Gigabyte :D

 

A co do Twojego pytania "Czy MSI 8800GT są aż tak wadliwe?" teraz odpowiadam twierdząco.

modecom MC 400 to dobre zasilacze, nie znasz się i bajki piszesz

Link to post
Share on other sites

nie wciskajcie kitu ze modecom mc 400 jest taki słaby, wy chyba porządnej wydmuszki nie widzieliście, a no tak.. nigdy nie mieliście taki zasilacz, co najwyżej powtarzacie to co kto napisał. Ludzie nie popadajmy w skrajność, o ile trzyma napięcia nie widzę powodu nagłego kupowania nowego zasilacza.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

nie wciskajcie kitu ze modecom mc 400 jest taki słaby, wy chyba porządnej wydmuszki nie widzieliście, a no tak.. nigdy nie mieliście taki zasilacz, co najwyżej powtarzacie to co kto napisał. Ludzie nie popadajmy w skrajność.

Miałem Modecom Carbon a teraz mam Corsair TX650W. Różnica jest, szczególnie w przypadku trzymania napięć, pod dużym obciążeniem Modecom mi "przygasał obraz". Na Korsarzu i tej samej konfiguracji takich problemów nie miałem. Ot, co!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...