Skocz do zawartości

Błąd "kurza twarz" chrome oraz inne przeglądarki


Recommended Posts

Cześć,

od pewnego czasu mam problem z błędem, o którym mowa tutaj: https://support.google.com/chrome/answer/95669?hl=pl
Przeszukałem już internet i próbowałem rozwiązań proponowanych na poszczególnych forach, ale nic nie pomogło, a poza tym sytuacje wydają się specyficzne dla konkretnych przypadków, więc być może tak samo jest z przyczyną... W każdym razie nie potrafię zlokalizować momentu, kiedy błąd zaczął się pojawiać. Komunikat wyskakuje mi nie tylko na chrome, ale także na operze, choć operę zainstalowałem dopiero wtedy, kiedy błąd pojawiał się już na chrome. Najczęściej awaria ma miejsce, kiedy próbuję odpalić jakiś film - czy to na youtube, czy na facebooku, ale bywa i w innych sytuacjach, kiedy próbuję w ogóle wejść na jakąś stronę (dajmy na to: alltube.tv albo ostatnio facebook). Czasami wystarczy do skutku odświeżać, ale bywa i tak, że naprawia się dopiero za 20 odświeżeniem, a to niebywale męczące.

Serdecznie proszę o pomoc,
z góry dzięki!:)

Robiłem memtest, wyłączyłem akcelerację sprzętową w przeglądarce, próbowałem wyłączać i avasta, i firewalla od comodo, skanowałem FRST. 

Link to post
Share on other sites

Zaglądnij do podglądu zdarzeń i błędów (nie tylko krytycznych). Spróbuj  skojarzyć błędy czasowo tzn. jak ten błąd wyskoczy ,to zobacz która godzina i wyszukaj błąd w podglądzie,z tą samą godziną. Kliknij na niego  i pojawi się jego opis. oże tą drogą coś się znajdzie,jeśli ma na to wpływ system...

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zaglądnij do podglądu zdarzeń i błędów (nie tylko krytycznych). Spróbuj  skojarzyć błędy czasowo tzn. jak ten błąd wyskoczy ,to zobacz która godzina i wyszukaj błąd w podglądzie,z tą samą godziną. Kliknij na niego  i pojawi się jego opis. oże tą drogą coś się znajdzie,jeśli ma na to wpływ system...

Tak wygląda wpis FRST powiązany z błędem: 

Error: (08/29/2016 10:26:24 PM) (Source: Application Error) (EventID: 1000) (User: )

Description: Nazwa aplikacji powodującej błąd: chrome.exe, wersja: 52.0.2743.116, sygnatura czasowa: 0x57a128a8

Nazwa modułu powodującego błąd: unknown, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x00000000

Kod wyjątku: 0xc0000008

Przesunięcie błędu: 0xb35e8c7a

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x64a4

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d2023123b4ab1c

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: unknown

Identyfikator raportu: d3991b5a-05b0-4d25-8373-e0624268d48c

Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: 

Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd:

Jeśli idzie o przegląd zdarzeń, to dziwnie to wygląda. Wchodzę w to jednak pierwszy raz, więc być może tylko mi się wydaje, ale: 

 

Windows wyświetla taki błąd zaraz po crushu aplikacji:

 

  0       APPCRASH       Niedostępny       0       chrome.exe       52.0.2743.116       57a128a8       StackHash_2342       0.0.0.0       00000000       c0000008       PCH_95_FROM_ntdll+0x00076CBC                       C:\Users\Jakub\AppData\Local\Temp\WER5CC1.tmp.appcompat.txt C:\Users\Jakub\AppData\Local\Temp\WER5D6E.tmp.WERInternalMetadata.xml C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportQueue\AppCrash_chrome.exe_8dfc2546f4e835b0151696634360c797fdfbbb65_bed0c6ba_cab_23eb5dac\memory.hdmp C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportQueue\AppCrash_chrome.exe_8dfc2546f4e835b0151696634360c797fdfbbb65_bed0c6ba_cab_23eb5dac\triagedump.dmp WERGenerationLog.txt       C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportQueue\AppCrash_chrome.exe_8dfc2546f4e835b0151696634360c797fdfbbb65_bed0c6ba_cab_23eb5dac               0       453bc432-ba38-48ee-97dd-f1f60bac21db       4        

 

 

Wrzucam też screeny, bo w ogóle podczas ostatnich 24h pojawia się wiele błędów:

http://pokazywarka.pl/qd9z93/

 

specyfikacja pc ?

 

HP Pavilion g6-2245sw amd a10-4600m, Windows 10 na bieżąco aktualizowany. 

Link to post
Share on other sites

Czy próbowałeś odinstalować te przeglądarki ,w których występuje ten błąd? Trzeba to jednak zrobić bardzo dokładnie,czyszcząc wszystkie pliki z nimi związane oraz rejestr. Jest trochę tego szukania ale sama reinstalacja nic nie da. Podejrzewam,że nie masz punktu przywracania systemu ?

Oczywiście przeszukuj komputer jako administrator. gdybyś nie mógł jakichś plików usunąć,to podaje ci stronę z poradnikiem: http://toin.pl/nadawanie-uprawnien-plikom/ .Ja niedawno z jednym takim upi..liwym błędem trzy dni walczyłem....

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie mam jakiś punkt przywracania, bo zawsze robię, kiedy aktualizuję sterowniki, ale ostatni raz miało to miejsce jakiś czas temu... Spróbuję odinstalować, wyczyścić i zainstalować, ale generalnie przywracałem już przeglądarkę do ustawień fabrycznych, używałem też do je naprawienia FRST, a samą operę zainstalowałem, kiedy błąd już się pojawiał (i na niej też zaczął od samego początku).  Co ciekawe, błąd nie pojawia się, kiedy korzystam z IE. Żeby to zweryfikować, postaram się trochę pokorzystać z tej przeglądarki, bo awaria pojawia się nieregularnie. 

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Problem występuje w Google Chrome i kończy się AppCrashem, czy Kurza Twarz i dalej przeglądarka działa?

 

Jeżeli takie kwiaty są to ja bym zrobił tak:

1. Zresetuj ustawienia chrome do fabrycznych.

https://support.google.com/chrome/answer/3296214?hl=pl

 

2. Odwiedź stronę Adobe i pobierz Flash Player

https://get.adobe.com/pl/flashplayer/

 

3. Zweryfikuj czy przypadkiem po tym zabiegu nie będziesz mieć więcej niż 1 flashplayera w chrome:

https://helpx.adobe.com/pl/flash-player/kb/enabling-flash-player-chrome.html

 

4. Uruchom youtuba i zweryfikuj czy błąd się powtórzy

 

5. Udaj się na stronę AMD i sprawdź czy producent daje nowsze stery do tych radeonów w systemie.

 

Jeżeli problem nadal będzie występował zainstaluj firefoxa lub testuj na ie.

 

6. Zweryfikuj system poleceniem SFC /scannow z wiersza poleceń

 

Start -> w szukaju "wiersz poleceń" -> SFC /scannow 

 

Problem taki może występować jak masz w systemie 2 karty graficzne, spotkałem się z podobnym że chrome nie odtwarzał video z youtuba a tylko sam dzwięk.

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...