Skocz do zawartości

PhysX - wybór jednostki obliczeniowej


Recommended Posts

Gość usunięty

Uwazaj, za cos takiego mozna bana dostac

:oops: Już poprawiłem.

Bo wiesz, on wyrozumiały jest :[

 

jesli wiec ktos gra w gry z wykorzystaniem physx'a i ma zbedne 200 zl to prosze bardzo --> GT220 zakupic, zamontowac i dac nam realne testy

Raczej GT240 :D

Może kiedyś, na razie, w poniedziałek, mam inny wydatek :cenzura:

 

 

Grałem w parę gier z Physx i tylko własnie przy mafii II cep był dość wąskim gardłem, a przeca ja i7 nie mam.

 

Dzisiaj. Będą nowe gry, Crysis 2, Wiedźmin 2, Mafia III, Metro 4033, Just Case 3 oraz Stacja Arktyczna :sciana: i jeszcze inne to może nie wystarczyć.

 

Bo wiesz, na CGA i monitorze bursztynowo-pomarańczowym też dobrze wyglądało... do czasu :[

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem, sprzedać gts450 i kupić gtx470...

 

PhysX jest wymagającym dodatkiem, jeśli na prawdę warto się w to bawić, to nic mi do tego.

 

Swego czasu miałem konfiguracje GTX275 + 9600gt LUB GTX275 + 9800GTX+.

 

9600GT z uwagi na to, że zdobywało mniejszy średni FPS było równoznaczne z przeciążeniem(bez oc - miało wysokie oc, więc dałoby się nadrobić). Ale nadal było płynnie. To zależy od aplikacji jaka była uruchomiona. Jednak jak już brać coś do PhysX, to kartę z zapasem mocy, jak jej braknie to fps ogólny drastycznie spadnie. Widać po procku.

 

Tak więc, polecam mocniejsze gpu, jednak ono nie tylko w PhysX będzie mocniejsze.

Sam sprzedałem 9600gt i 9800gtx+ ponieważ przez większość czasu pobierały puste Waty.

Link to post
Share on other sites

Ja do tego podchodze tak... Mi osobiscie by bylo SZKODA przeznaczac druga karte, tak jak GTS 450 na... jakiegos ta physx'a... osobiscie byl wolal zrobic sobie SLI 2x GTS 450... niz 1 karte wrzucac jako glowne GPU a druga jako physx... takie moje zdanie

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

http://www.legitreviews.com/article/1138/4/

 

With 96 CUDA cores, the GeForce GT 240 provides a great gaming experience for Batman. The game can be enjoyed at 1680 x 1050 with PhysX effects enabled at 30 frames per second.

 

http://www.legitreviews.com/images/reviews/1138/geforce_gt_240_physx.jpg

 

Tak więc mój faworyt, czyli GT240 DDR5 jeszcze raz pokazał pazur. Lwi pazur :wariat:

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Wcześniej podałem testy, gdzie 9800GT był optymalny. Zatem coś musi w tym być, rzesza redaktorów nie może się mylić... No, kup tego GT240 DDR5 i zdaj relację co i jak... w grach, oczywiście (a nie w żadnych smarkach) :ciekawy:

Link to post
Share on other sites

No to muszę zebrać kasę, bo mam tylko 100zł obecnie :wariat: Ale może prze feriami uda mi się załatwić ten model od gigusia, mam dwa sloty PCI-E i chyba nie powinno byc problemu przy X48? Ew. mogę wypożyczyć GT220 i zrobić testy na niej dla podglądu.

 

 

Jakby co to tego GT220 będę miał juz jutro po budzie to zrobię testy.

Link to post
Share on other sites

Jakby co to tego GT220 będę miał juz jutro po budzie to zrobię testy.

Rób, rób, jak wyniki będą pozytywne to u siebie zaprzęgam 9600GT leżącego obecnie w szafce i instaluję ostatnio nabyte Metro 2033 :wariat:

Żeby 1 GPU liczył fizykę, a 2 renderował, to mostek sli chyba zbędny, prawda? (muszę się upewnić :oops: )

Link to post
Share on other sites

Takie wymagania spełniam :) To jutro zrobię testy, mafię zainstalowałem i mogę też zrobić test w ME. Jak uda mi się od jakiegoś kolegi pozyczyć batmana(bo ten test najchętniej bym przeprowadził) to ok, ewentualnie zassam go z PEB'a w celach testowych :)

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Jakie wyniki po testach? Na GT220 uzyskałeś więcej fps w grach z PhysX czy bez niej?

 

Swoją drogą, wydaje mi się, ze GT220 jest za słaba, ma tylko 48SP a do płynnego liczenia PhysX powinno być minimum 96SP czyli 9600GSO/9800GT/GT240.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Panowie, Himer napisał do mnie mail i poprosił o zacytowanie jego posta do tego tematu, oto i on:

 

A więc, jest parę osób ciekawych co do PhysX i obiecałem wypożyczyć GT220 na testy oraz podać wyniki. Niestety nie mogę pisać na forum ani się udzielać, a aby nie zgarnąć perma chcę to przekazać przez ciebie. W takim więc razie możesz zacytowac post w temacie, że jutro ostateczne testy, a jak wrócę z przerwy to wydam stosowną publikację jako m-r.

 

P.S.

Himer sprawdź mail ode mnie.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Jak wydajność w PhysX będzie zadowalająca - zbieram na GT240 DDR5 (niski pobór i 96SP). Jeszcze raz zaznaczę: 48SP tego GT220 to moim zdaniem zdecydowanie za mało - popatrzcie na wcześniej podany przeze mnie artykuł z Tyg.Komputerowego.

 

Czekam :tajniak:

Link to post
Share on other sites

Ja do tego podchodze tak... Mi osobiscie by bylo SZKODA przeznaczac druga karte, tak jak GTS 450 na... jakiegos ta physx'a... osobiscie byl wolal zrobic sobie SLI 2x GTS 450

Dokładnie tak samo myślę. Zwłaszcza , że gier wykorzystujących Physx jest jak na lekarstwo.

Zważywszy, że nie każda gra nam podchodzi (nie ten gatunek/klimat./tematyka) może się okazać, że zostaną nam 3 gry do pogrania z Physx! Warto?

 

Pozostawiam to wam pod ocenę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...