Skocz do zawartości

Zakup SSD do "katowania" - gwarancja bez ilość zapisanych danych


Recommended Posts

Bardzo dużo eksperymentuję z wirtualizacją i talerzowy HDD jest dla mnie zbyt wolny. W związku z czym szukam SSD (może być także M.2) który nie będzie miał ograniczenia gwarancji w postaci ilości zapisanych danych. Z tego co się orientuję chyba nie ma takiego producenta który oferuje tego typu gwarancję. Nie jestem na 100% pewna stąd pytanie kieruję do Was czy jest producent z takową gwarancją?

Link to post
Share on other sites

Bardzo dużo eksperymentuję z wirtualizacją i talerzowy HDD jest dla mnie zbyt wolny. W związku z czym szukam SSD (może być także M.2) który nie będzie miał ograniczenia gwarancji w postaci ilości zapisanych danych. Z tego co się orientuję chyba nie ma takiego producenta który oferuje tego typu gwarancję. Nie jestem na 100% pewna stąd pytanie kieruję do Was czy jest producent z takową gwarancją?

Redaktor benchmark.pl Paweł Maziarz pisał że Iridium PRO nie ma czegoś takiego (tzn ograniczenia na ilość zapisów). Ja tam widziałem coś innego w goodramowskim pdf

Edytowane przez Atak Snajpera
Link to post
Share on other sites

samsungi osiagaja 1-2 peta bytes i chodza 850 evo i pro.jak chcesz przyspieszyc to doloz drugi hdd w raid ,, 

jesli dysk ci wystarczy na 2 lata to sobie kupisz nowy w nowszej generacji 

pozatym soft od samsunga uzywa ram do transferu danych takze wzrost transferow skacze do 4-5gb ,pewnie to pomaga przy wydluzeniu zywotnosci ssd

Link to post
Share on other sites

samsungi osiagaja 1-2 peta bytes i chodza 850 evo i pro.jak chcesz przyspieszyc to doloz drugi hdd w raid ,, 

jesli dysk ci wystarczy na 2 lata to sobie kupisz nowy w nowszej generacji 

pozatym soft od samsunga uzywa ram do transferu danych takze wzrost transferow skacze do 4-5gb ,pewnie to pomaga przy wydluzeniu zywotnosci ssd

Ta 1-2 petabajta i retencja danych na poziomie paru dni ;) Te testy są źle przeprowadzane bo nie odłącza się SSD od prądu tylko nonstop programuje i kasuje nand. Wystarczy że pojedziesz na wakacje i po danych :)

Link to post
Share on other sites

 

 

O pare sekund. Naprawdę robi ci to taką kolosalną różnice? http://www.purepc.pl...extora?page=0,9
 ten test niewiele pokazuje jeśli chodzi o wydajność, przyjrzyj się, dysk oparty o SF i pojemności 240 wyprzedza w nim iridium pro ( a wszyscy wiemy jak beznadziejną wydajność ma ten dysk przy większych obciążeniach ) 

Co do dysków, to oczywiście oba dobre ( wszystko wypada jednak słabo na tle nośników NVMe ( niestety nie pamiętam aby którykolwiek miał nieograniczony TBW ) 
Link to post
Share on other sites

 ten test niewiele pokazuje jeśli chodzi o wydajność, przyjrzyj się, dysk oparty o SF i pojemności 240 wyprzedza w nim iridium pro ( a wszyscy wiemy jak beznadziejną wydajność ma ten dysk przy większych obciążeniach ) 

 

Co do dysków, to oczywiście oba dobre ( wszystko wypada jednak słabo na tle nośników NVMe ( niestety nie pamiętam aby którykolwiek miał nieograniczony TBW ) 

Dobra dobra. Zrobili normalny test kopiowania plików a ty już węszysz błedy. Poprostu z małymi pliczkami radzi sobie całkiem dobrze. Z większymi ma problemy. W badaniu spójności dużego pliku czyli tylko odczyt Iridium PRO nawet wychodzi na prowadzenie. Oczywiście różnica jest w praktyce i tak żadna więc moje pytanie po co dopłacać? Nie wiem jakim cyborgiem trzeba być aby dostrzec te pare sekund w tą czy wewte.

Edytowane przez Atak Snajpera
Link to post
Share on other sites

no widzisz, a ja np jak robiłem w android studio, to te parę sekund w tą lub w tą robi mi dużą różnicę, zależy po prostu do czego wykorzystujesz, m6 pro tak na serio największą przewagę ma dzięki 256MB cache więcej ( czyli tyle ile samsung 850 pro, czy sandisk extreme pro ), to nie jest jakaś wydumana różnica, bo one fizycznie się różnią.
Niemniej jednak oba są dobre ( nie zapominajmy że to są najwyższej klasy, i jedne z "najdroższych" dysków na rynku, rok temu iridium pro 240GB kosztowało 650zł, M6 pro 256GB pod 700zł, czyli więcej niż 850 pro wtedy, dlatego też mają tak dobre gwarancję )  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...