Skocz do zawartości

(Laik) Nowy dysk SSD do komputera do ok. 200 zł mogę?


Recommended Posts

Witam, 

 

chciałbym zakupić do swojego obecnego komputera dysk SSD. 

Zamiar jest taki aby na dysku HDD przechowywać ważniejsze informacje oraz inne pliki (gry, filmy zdjęcia), a na dysku SSD system, dzięki czemu wszystko ma sprawniej chodzić oraz np. gra League of Legends, w która najczęściej gram, dlatego też nie musi mieć on zbyt dużej pamięci.

(zestaw komp. poniżej w sygnaturze)

- Proszę o propozycję 1 - 3 dysków (do 200 zł ?? chyba,że będzie konieczność to mogę dopłacić) oraz dlaczego właśnie ten,

- będę w stanie sam go podłaczyć?

 

*Brat mnie zainspirował do kupna tego dysku, ponieważ sam "tuningował" swój komputer i w 10 sekund sie chociażby włącza. Dla mnie WOW :o

 

Dziekuje z góry za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Który wybrać?

 

120GB

A-Data SP920 (195zł)

 

240+GB

A-Data SP920 (345zł)

GoodRam Iridium Pro (296zł) obecnie najbardziej opłacalny SSD 240-256GB 

 

skłaniał bym się do kupna tego GoodRam, wyczytałem bardzo wiele dobrych opini o trwałości i wydajności tego dysku.

Nie mniej jednak, czy będzie on kompatybilny z moim zestawem komputerowym? 
Potrzebuje coś dodatkowego zeby go podłączyć?

Poradze sobie samemu z podłaczeniem?

 

Wybaczcie tyle pytan ale jestem naprawde "świeżynką" z 10 lat używałem laptopa a teraz mam PIERWSZY nowy komputer.

 

Link to post
Share on other sites
Nie mniej jednak, czy będzie on kompatybilny z moim zestawem komputerowym? 

będzie, potrzebujesz tylko portu SATA III ( a on jest obecnie na wszystkich płytach )  

 

 

Potrzebuje coś dodatkowego zeby go podłączyć?

potrzebujesz kabelka SATA III ( długości takiej aby starczyło :D

i wolnej wtyczki zasilającej SATA przy zasilaczu ( twój zasilacz ma 4 takie, więc jeszcze 3 masz wolne ) 

 

do tego 4 standardowe śrubki montażowe ( powinieneś mieć je z obudową ) i zatokę 2.5" też ją masz 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...