Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne + karta dźwiękowa do 800 zł


Recommended Posts

Witam. Szukam słuchawek najlepiej wokół-usznych lub nausznych do ceny około 500 zł + karta dźwiękowa w okolicach ~300, 400 zł.

-Budowy słuchawek: Najlepiej zamknięte, pół otwarte. W ostateczności mogą być otwarte.
-Charakterystyki brzmienia: ciężko jest mi powiedzieć. :/
-Preferencji kupującego: Głównie mają być to słuchawki do muzyki. Słucham muzyki gatunku pop, rock, soft rock oraz czasami muzyki house z mocniejszym bassem.
 -Wymagania słuchawek wobec układu dźwiękowego: układ dźwiękowy również do kupienia
 -Inne informacje: Przeczytałem kilkanaście tematów w podobnym zakresie cenowym do mojego i podaję kilka interesujących mnie modeli: Philips fidelio L, Ultrasone HFI 580, Audio Technica M40x, M50X. 

 

Do słuchawek najlepiej bym chciał kartę dźwiękową z wejściem do płyty głównej pokroju AIM. Ewentualnie mogę naciągnąć budżet o 200-300 zł. 

Edytowane przez vertiver
Link to post
Share on other sites

Takstar PRO 80 v2 (~300-350zł). Ciężko o lepsze słuchawki w tej cenie (nawet do 800zł wciąż w wielu kwestiach "wygrywają"). Mają dość wyrazisty bass, schodzą głęboko i są przy tym nieźle kontrolowane. W miarę dobrze tłumią dźwięki otoczenia. Małe zastrzeżenia można mieć do głębii sceny, dominują tu pierwsze plany, ale z doświadczenia wiem, że słuchawki za 1000 czy 1500 również czasem borykają się z tym "problemem". Co najważniejsze, brzmią realistycznie, rzetelnie uwydatniają głosy ludzkie, słuchawki nadają się zarówno do popu, jazzu, poezji śpiewanej jak i nieco bardziej rytmicznych utworów. Najlepiej będzie przetestować sobie przed zakupem, sporo porządnych sklepów oferuje to (można z własnym sprzętem przyjść, można "pożyczyć" jakiegoś FiiO czy coś podobnego z randomowymi utworami).

 

Polecam doczytać jeszcze różne opinie, testy, recenzje i przejrzeć fora. Słuchawki są dość popularne i naprawdę ciężko o lepsze w tej (i nieco wyższej) cenie.

Przy okazji wygoogluj Takstar HD6000, ten sam poziom, małe różnice w charakterystyce brzmienia, które mogą akurat Ci podpasować.

 

Audiotechnika to już cena rzędu 700zł i wciąż wydaje mi się, że Takstary byłyby lepszym rozwiązaniem (oczywiście najlepiej będzie sprawdzić to na własne uszy). Drugich zaproponowanych przez Ciebie słuchawek nie znam.

 

Trochę dobrego czytałem też o Soundmagic HP150, AKG 550/545, ale osobiście nie znam tych słuchawek. Google pomoże :)

 

Jeśli zdecydujesz się na Takstary (PRO80) to nie wymieniaj padów na welurowe, stracisz bass. Nie warto w tych słuchawkach, przy standardowych radzą sobie znacznie lepiej, a wygoda ta sama. Jeśli chcesz wyciągnąć jeszcze więcej, przydałby się też jakiś wzmacniacz (może wzmacniacz do obecnej karty dźwiękowej, zamiast nowej? Ale to tylko luźna propozycja). Jeśli jednak postawisz na kartę dźwiękową... to ciężko mi pomóc. Słyszałem sporo dobrego o asus xonar phoebus, ale musiałbyś podczytać o tym. Tańszą propozycją jest karta Xonar DG, o której posiadacze też chwalebnie się wypowiadają. Tak jak napisałem, niestety nie korzystam z kart dźwiękowych, więc i w temacie nie siedzę jakoś bardzo. Ale propozycje są, pozostaje kwestia doczytania :)

 

Edit: Jeśli o karty chodzi, można ten temat prześledzić:

http://forum.benchmark.pl/topic/220861-karta-dzwiekowadac-do-stereo-uzywana-ok-300pln/

Edytowane przez Szponix93
Link to post
Share on other sites

Moja propozycja to Audio technica m50x i  AIM SC808. Tylko czy to będzie harmonijne połączenie i słuchawki nadadzą się do gatunków muzyki której słucham. 

na te pytanie sam już sobie odpowiesz. Zestaw nie jest zły ale DT150 pod niektórymi względami będzie lepszy. Mniej wysokich tonów jak w przypadku ATH, bardziej naturalniejsze brzmienie ,większa scena, bardziej różnorodny bas. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...