Skocz do zawartości

Karta dzwiekowa/DAC do stereo uzywana. Ok. 300pln


Recommended Posts

Witam. Tak jak w temacie, potrzebuje uzywanej karty dzwiekowej lub daca do okolo 300zl+/-, do komputera. Sprzet na ktorym slucham to ROTEL RA-971 mk2 z kolumnami B&W 603 s1. Zalezy mi tylko i wylacznie aby poprawic brzmienie zintegrowanej karty. Czy w takim budzecie da rade? Dodam ze sluchawek nie uzywam wiec nie zalezy mi na jakims wzmacniaczu sluchawkowym czy cos.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Na PCI: Audiotrak HD2, AIM SC800 (tutaj cena powinna być pliżej 100pln). Na PCIE - AIM SC808. Na USB: Audiotrak Cube. Gdybyś za 300pln dorwał Audinsta Mini to też warto. Ale to raczej biały kruk.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Uwazasz ze AIM SC808 lepiej sprawdzi sie do stereo niz ten essence stx ? Mam tez mozliwosc zakupu Prodigy Cube z muses 8820 za 320, jak sadzicie ? A i karty na PCI odpadaja. Jezeli bedzie warto to moge budzet do 400zl podniesc, oczywiscie uzywki w glownej mierze rozpatruje. O nowych nie myslalem. 

Edytowane przez thedycker
Link to post
Share on other sites

Za 300 mx1 to moim zdaniem dobry deal. Mistrzem analityxznosci nie jest za to gra ciepło i analogowo, dobry do ostrzejszy słuchawek. Ma przyzwoity wzmacniacz i możliwość wymiany opampów. Ma też zewnętrzny zasilacz co wg mnie jest dużym plusem.

Link to post
Share on other sites
Ma też zewnętrzny zasilacz co wg mnie jest dużym plusem.

...zawsze można go wymienić na lepszego, co pewnie da skok jakościowy.

 

podsumowując, Xonar gra bardziej efektownie, detaliczniej ,Audinst spokojniej w barwie ,cieplej.Moc wzmacniacza chyba po stronie Xonara. 

Link to post
Share on other sites

W sumie tak, do stacjonarki i do grania lepiej wziąć STX-a. Jeśli natomiast wybór pomiędzy Cube a Audinstem to skłaniałbym się ku temu drugiemu. Trzeba to oczywiście sfiltrować przez wybór słuchawek.

 

P.S. W STX jest TP6120 więc tak jak pisze adixv jeśli chodzi o moc.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy Panowie sie zgubili, tak za przeproszeniem oczywiscie, tu o co tylko chodzi to Stereo tzn wyjscie analogowe, i poprawienie dzwieku z kolumn i wzmacniacza, i do tego sie sklaniam, dac/karta w ogole nie beda wykorzystywane do sluchawek. I tylko i wylacznie do sluchania muzyki, w gry gram sporadycznie i takie ktore nie wymagaja sluchawek czy jakichs super emocji :D Jest jeszcze mozliwosc zakupu Dac NOSTROMO II za 340 pln oraz Breeze audio XMOS za 400 pln.. Jak juz mowilem zalezy mi tylko i wylacznie na analogu i bedzie on podpiety do komputera. 

Edytowane przez thedycker
Link to post
Share on other sites

No to masz większy zgryz :]

Troszke nie rozumiem :o Chodzi ze ciezszy wybor? :D No ja juz sam nie wiem co zrobic, co wybrac, czy sens placic wiecej czy lepiej zamknac w 100 zl i spokoj bo duzo to nie zmieni... Creative Soundblaster audigy SE delikatnie polepszyl dzwiek bylo juz widac roznice, lecz odbylo sie to na innym kompie do mojego tej plyty podpiac nie moge... 

  Edytowane przez thedycker
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to, że różnice na głośnikach mogą być mniejsze. Ja mam integrę na ALC1150 i to w dobrej aplikacji a jednak podłączenie HUD-mini wniosło sporą różnicę (Gainclone->MA BR1). Dlatego optuję za Audinstem. Tylko niech Ci sprzedający oryginalne kable RCA dołączy :)

Link to post
Share on other sites

Okej, to dopytam o tego Audinista.. Z tego co wiem jest pelen komplet wiec chyba raczej oryginalne kable dostane ? :) A i nie powiedzialem tego, chce zakupic takie cudo, bo uslyszalem jak gra ten moj sprzet na odtwarzaczu CD Pioneer PD-f906. z tego co sie zorientowalem nie jest to cos " wysokiej klasy " na ebay oscyluja one do 100$ a dzwiek jaki z tego wyszedl byl dla mnie oszalamiajaco lepszy.. Chodzi mi o to zeby brzmieniem sie do tego przyblizyc, a zeby to nie bylo odtwarzacz CD a muzyka z komputera.

Edytowane przez thedycker
Link to post
Share on other sites

Bawta się dobrze :)

Hmm ? Prosze sobie nie nabijac postow  :rotfl: A powaznie, o co chodzi ? 

Jeszcze male pytanko, co sadzicie o czyms takim ? http://sklep.rms.pl/pro-ject-dac-box-s-usb-dacboxsusb-zewnetrzna-karta-dzwiekowa oczywiscie uzywki bym szukal tzn jest jedna za 400zl. I pytanko takie cudo lepiej podlaczac do plyty glownej przez optyczne wejscie czy usb ? 

 

Pozdrawiam :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...