Skocz do zawartości

Obudowa + Zasilacz + Chłodzenie [1000 zł]


Recommended Posts

Witam, planuje zakupić nową obudowę, zasilacz i chłodzenie procesora do 1000 zł (jeżeli naprawdę warto to mogę dołożyć max. 100 zł). Poniżej przedstawiam mój obecny PC + własne propozycje i wymaganie co do podzespołów.

 

Mój PC:

-i5 4670k 3.4 ghz

-MSI B85 G43 Gaming

-1x8GB RAM DDR3 1600mhz (myślę nad dokupieniem drugiej kości)

-EVGA GTX 660 3GB (za kilka miesięcy wymiana na najprawdopodobniej GTX 1070)

-WD Blue 500GB

-GoodRAM Iridium Pro 240GB

-Areocool Xpredator X1

-Thermaltake Litepower 500W

-standardowy cooler intela

 

  • Wymagania co do obudowy:

-Wyciszenie matami bitumicznymi

-Bardzo dobre zabezpieczenie przed kurzem

-Cover na zasilacz i dyski twarde, tak zwana "piwnica"

-Wbudowany kontroler obrotów wentylatorów lub zatoka 5,25

 

Własne propozycje:

-SilentiumPC Pax M70 - szkoda że nie ma gumowanych przepustów

-Phanteks Eclipse P400S - chyba jedynym minusem jest brak choć jednej zatoki 5,25 (ale nie jest to jakoś bardzo potrzebne)

 

  • Wymagania co do zasilacza:

-Półpasywny tryb chłodzenie

-Cichy wentylator

-Modularne okablowanie

-Dość duża moc, gdyż nie wiem czy w przyszłości SLI stanie się opłacalne

-Długa gwarancja

 

Własne propozycje:

-Corsair RM650x - nie mam uwag

 

  • Wymagania chłodzenia CPU:

-Cichy wentylator/wentylatory (Procesor przez płytę główną będzie kręcony max do 4.0 ghz)

 

Własne propozycje:

-Thermalright Macho rev. b (jeżeli wybiorę phanteksa to boje się, że nie domknę panelu bocznego, ale słyszałem, że DarkRock Pro 3 wchodzi na styk)

-Fortis 3 (W przyszłości planuję zmianę podstawki i wymianę na coś pokroju i7 i nie wiem czy da sobie radę)

 

Chcę, aby te komponenty były przyszłościowe i dały radę przez kilka kolejnych lat. Nie chcę mieć problemów, że obudowa jest za mała, albo zasilacz za słaby. Także jeżeli warto to jestem w stanie dołożyć te kilka zł i nie martwić się na przyszłość.

 

Coś sądzicie o tych propozycja i jaki zestaw byłby najlepszy? 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Ale to SLI jest bardzo mało prawdopodobne. Ma ktoś jakieś pomysły co do upgradeu mojego komputera?
No właśnie tak jak mówisz ( obudowa, zasilacz i cooler + grafika ewentualnie ram )

Rm550 starczy do jednego gpu ( 650w jest tak naprawdę do niczego bo ani to pożytek przy 1 gpu, a do sli za mało ) Do tego może lepsza obudowa r5 czy phanteks enthoo proDo tego np grandis na skręconych wentylatorach po taniości

Link to post
Share on other sites

Co do obudowy, to oczywistym wyborem jest Fractal Design R5 (mam i bardzo polecam).

 

Zasilacz najlepiej weź 550 z modularnym okablowaniem i jak najwyższym certyfikatem (GOLD powinien wystarczyć, ale zawsze więcej to lepiej). Godne polecenia są CORSAIR.

 

Co do chłodzenia, to mam akurat na sprzedaż prawie nowe H60 od Corsair. Idealnie pasuje do R5. Przy Twoim procesorze będzie chodziło praktycznie niesłyszalnie. Jeżeli jesteś zainteresowany to proszę o kontakt priv.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zasilacz najlepiej weź 550 z modularnym okablowaniem i jak najwyższym certyfikatem (GOLD powinien wystarczyć, ale zawsze więcej to lepiej). Godne polecenia są CORSAIR.

certyfikat nic nie znaczy, bo są też słabe jednostki z wysokimi certyfikatami ( bo to tylko efektywność ) 

 

H60 od Corsair
 
Jak dla mnie, AiO są zbyt głośne ( w porównaniu z dobrym AC ) + zawsze jest wyższe ryzyko awarii.

jak dla mnie, albo taki BQ DR3, albo grandis i swap na jednego TR-TY147A ( jest tanio bo 42 zł w morele ) ( to by było najciekawsze rozwiązanie )
Link to post
Share on other sites

No nie wiem... Ja z H60 jestem zadowolony... zwłaszcza, że by mi się RAM nie zmieścił. CO do kultury pracy, to oczywiście przy 100% zaczyna być coś słychać, ale to i tak chodzi ciszej niż wentylatory z R5. Pomka niesłyszalna przy 100% (na początku bałem się, że zepsuta  :wariat: ). ...ale kolegi procesor i tak nie wygeneruje tyle ciepła przy 4.0 żeby to rozruszać  :P . No i do tego DR 3 droższe o ponad połowę  :/

Link to post
Share on other sites

Co do zasilacza to 650w jest drozszy o 20 zl od 550w w sklepie w którym chcę kupić te części. P400S bez okna jest w Salurionie za 350 i to o tą wersje mi chodzi, bo okna nie potrzebuje. Co do grandisa nie jestem przekonany, bo po co mi dwa wentyle, które będą generować zbędny hałas na prawie nie kręcony procesor. Słyszałem że Fortis 3 będzie aż nadto. DR3 jest chyba nie opłacalny, bo Macho 50zl tanszy prezentuje podobne wyniki. Co do FD R5 to nie podoba mi się brak ftrow na top w zestawie, które oferują phanteks i spc oraz coveru na zasilacz. Na innym forum(bo dość długo czekałem tutaj na odp.) polecono mi P400S, RM650x, bo doplata tych 20 zl to koszt przesyłki takze 550 jest średnio oplacalna oraz Fortis 3, bo Macho może mieć problem z wejściem do p400s, a i tak byłby nadto na moj proc. Co do AIO to odpada.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do grandisa nie jestem przekonany, bo po co mi dwa wentyle, które będą generować zbędny hałas na prawie nie kręcony procesor.
 
przecież mówię że jak grandis od razu z wymianą wentylatora na jednego TR-TY147A ( tego co jest w macho ), będziesz mieć cichy wentylator + 2-wieżowy radiator ( do tego 2 wentyle do obudowy z grandisa ), a cenowo jak macho. 

co do R5, to ona ma zaślepki u góry z wygłuszeniem, dlatego nie ma filtrów, bo w podstawowym układzie góra jest zamknięta ( ale rzeczywiście mogli pomyśleć i dać magnetyczne )
ta p400s wygląda rzeczywiście ciekawie, tylko jak preferujesz ciszę, to po co górę otwierać ? 
Link to post
Share on other sites

Z tym grandisem to nie byłby głupi pomysł, ale czy ja faktycznie potrzebuje takiego potwora do schłodzenia mojego procesora? Nie wiem czy jest sens dopłacać te 80 zł więcej, skoro to chłodzenie będzie się u mnie nudzić. Co myślicie o Fortisie 3 + P400S + rm650x/550x? Chciałbym już to zamówić bo przez ten kurz w nic nie mogę sobie pograć.

Link to post
Share on other sites

fortis 3 jest po ok 150zł, grandis jest po 20zł więcej, na początku mógłbyś zostawić fabryczne wentylatory, tylko je skręcić mocno. 
Po prostu im lepszy radiator, tym możesz mieć mniejsze obroty na wentylatorze = cichsza praca 
fortis 3 jest fajnym coolerem, jedyne co mi się nie podoba to bezpośrednie ciepłowody przy podstawie
 
upierać się nie będę, bo do 4GHz to nawet się nie spoci, ale z własnego doświadczenia wiem, że radiatora nie wymienia się często, dlatego zachęcałem do 2 wież, bo może w przyszłości cię fantazja poniesie do 5 GHz :D 
mnie do 5.3GHz jak na razie poniosło 


według mnie po prostu warto dołożyć 20zł dla miedzianej podstawy, 2 wież i 2-giego wentylatora 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Ok, zastanowię się nad grandisem. Jeżeli chciałbym zostawić jeden wentylator to powinienem umieścić go na froncie w środku radiatora? Co do P400S i Corasira to jest ok?

 

EDIT: Fantazja to mnie ponieść nie będzie mogła, bo na B85 to za bardzo nie podkręcę. Jedynie ciut przez BCLK.

Edytowane przez iKulGames
Link to post
Share on other sites
Jeżeli chciałbym zostawić jeden wentylator to powinienem umieścić go na froncie w środku radiatora?

 

 

tak w środek jeśli chcesz mieć jeden wentyl przy 2 wieżowym radiatorze ( jak np. Noctua NH-D15S ), temp rośnie w porównaniu do dwóch, ale hałas spada ( przy tym samym rpm ) 

 

 

bo na B85 to za bardzo nie podkręcę

 

a no tak, zapomniałem :/ 

 

 

Co do P400S i Corasira to jest ok?

według mnie ok 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Znalazłem jeszcze dwie aukcje allegro z zasilaczem. 

1. Corsair RM750x z całym kompletem kabli i gwarancją w niemieckim sklepie do sierpnia 2025r. + 1 miesiąc gwarancji rozruchowej. Cena 349 zł + wysyłka przez AllegroInpost, więc jeżeli bym zamawiał to nie powinno być problemu. Nie wiem jak jest z gwarancją w takich zagranicznych sklepach, także prosiłbym o sprostowanie jak to się ma.

2. Corsair RM850 kupiony rok temu w morele.net z gwarancją, ale tu nie ma podanego do kiedy, bo nie wiem czy ten model łapie się na dodatkowe 3 lat od corsair. A wysyłka to zwykły kurier, także nie jestem pewny czy mnie nie oszuka. Cena 400 zł

 

Zastanawiam się nadal nad PAX M70, bo trochę martwi mnie brak zatok 5,25 w P400S, a koszt zewnętrznej nagrywarki DVD to wydatek rzędu 100 zł. Martwi mnie również to że tylni wentylator w P400S będzie się stykać z radiatorem chłodzenia i może to popsuć obieg wentylacji :/ . Jeżeli kupiłbym ten używany zasilacz to można by jeszcze pomyśleć nad inną obudową.

Link to post
Share on other sites

Ok, a wiesz jak to jest z gwarancją za granicą? Nie będą robić problemów, że jest się drugim właścicielem itp.? Bo jeżeli zakupiłbym rm750x za 350 zł to miałbym + 100 zł, które mógłbym wydać na np. lepszą obudowę.

 

EDIT: Zapomniałem zapytać czy PAX M70 jakoś szczególnie różni się od phanteks'a, który jest niemalże 100 zł droższy PAX M70- 375 z przesyłką P400S - 370 zł z przesyłką. Podświetlenie jest mi nie potrzebne, a PAX M70 ma to do siebie, że posiada kilka kontrolerów wentylatorów, dwie zatoki 5,25, więcej portów USB na froncie i czytnik kart SD.

Edytowane przez iKulGames
Link to post
Share on other sites

No właśnie tak jak mówisz ( obudowa, zasilacz i cooler + grafika ewentualnie ram )

Rm550 starczy do jednego gpu ( 650w jest tak naprawdę do niczego bo ani to pożytek przy 1 gpu, a do sli za mało ) Do tego może lepsza obudowa r5 czy phanteks enthoo pro Do tego np grandis na skręconych wentylatorach po taniości

Noooo-mam Tx650M od Corsaira do 1 GPU i sobie chwalę-jest cicho i niezawodnie.Jeśli 550 kosztuje tylko 2 dychy taniej to wole być uboższy o 20 zł a bogatszy o 100 W.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...