Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Czas spróbować czegoś nowego, całkowitego przeciwieństwa moich aktualnych słuchawek. Szukam słuchawek otwartych, zdecydowanie jasnych. Oczekuje od nich jak najszerszej sceny, łagodnej i przyjemnej góry i dużej wygody, ponieważ jeżeli mi spasują, to bede je miał na głowie przez pare godzin dziennie. Byłbym wniebowzięty, gdyby miały jeden, odłączany kabel jack 3,5mm, wtedy mógłbym korzystać z jednego kabla w obu słuchawkach. Bedą podłączane pod AIM'a sc808. Chetnie zmieściłbym sie w 300zl, ale jeżeli bedzie cos, co mi rozsadzi czaszkę do 500zl to jestem w stanie dołożyć.

Bardzo dziekuje za propozycje :)

Link to post
Share on other sites

Ponownie AKG k240 studio. Lekka V, dosyć chłodne. Wygodne.

Jedyne co to są to półotwarte słuchawki, lecz specjalnie nie izolują.

Co do kabelka to tu też kiepsko z racji, że są podłączane na mini XLR.

Miałem, sprzedałem, żałuję. Za niecałe 400 zł słuchawki miód.

Link to post
Share on other sites

Do czego konkretniej te słuchawki? Co masz aktualnie?
Jeśli szukasz czegoś do muzyki to można pobawić się jakimiś Takstarami, np. TS-671. Nie są co prawda bardzo jasne, ale za to nie są też piskliwe i mają przyjemną (ciepławą), dość szczegółową sygnaturę. Wyśmienita scena (ale raczej do muzyki, nie gier). Na sc808 dostają więcej klarowności, zachowując przyjazny ton. Po reckablingu w pewnych aspektach doganiają k701. Inne modele też powinny się sprawdzić (Hi2050). K240 będą bardziej klarowne, ale na dłuższe posiedzenia mogą nieco męczyć. Jeśli jesteś pewien to super opcja, ale polecałbym je sobie gdzieś najpierw przesłuchać. Choć jak już iść w AKG to chyba po całości i kupić wyższy model, bardziej dostojny w brzmieniu :D . No i ciężko też nie wspomnieć o Superluxach HD681 - kosztują ułamek ceny, a są to prawie te same słuchawki. 
Poza tym przychodzi mi jeszcze do głowy coś z gamy Shure, ale to są raczej zamknięte, choć srh440 ma odpinany kabel, więc możesz się zainteresować mimo wszystko.

Link to post
Share on other sites

Mam TS-671 i w grach sa ok, ale jeśli chodzi o fps-y to lepiej radzą sobie wszelkiej maści Superluxy (k240 pewnie też). Są dość ciepłe, przez co szczegóły i szczególiki są gorzej namacalne. Natomiast jeśli nie zależy nam na super szczegółowości w cs-ach itp. to do innych gier będą rewelacyjne.Taki skrót myślowy, ale mam nadzieję, że są jeszcze ludzie, którzy grają w coś innego :D

Link to post
Share on other sites

Wiesz, może kwestia porównania i przyzwyczajenia, jak założyłem TS-671 po przesiadce z HD661 to w cs:go miałem wrażenie, że jestem głuchy. Teraz chyba jest lepiej, ale i tak to nie to samo. Niemniej słuchawy są genialne i nie mam zamiaru ich zdejmować. No i z sc808 to też inna rozmowa. 

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać, słuchawki oczywiście do muzyki ;)

Od prawie roku mam Focale Spirit Classic. To były moje pierwsze słuchawki z wyższej półki, doszedł do tego sc808 w tym samym momencie i wkroczyłem w grono lekkich audiofili :D Dają bardzo fajny, mięsisty dźwięk, nie nudzą się, ale po paru miesiącach stwierdziłem, że chce spróbować czegoś innego niż zamknięte i ciepłe słuchawki, bo dotychczas tylko z takich korzystałem.

Edytowane przez Drzewo97
Link to post
Share on other sites

Drzewo97 i ty chcesz żebyśmy ci znaleźli słuchawki do 300 zł które będą godnym zamiennikiem/odmianą dla Focali za 1400zł? I co jeszcze lek na raka w zestawie?  :roll:  Porównywalną jakość dźwięku ale w wersji otwartej dadzą ci np SENNHEISER HD 600 za 1264zł. Do 300 zł to obawiam się że twoje reakcja na dowolny model będzie raczej negatywna. Jak się nie boisz podłubać w słuchawkach to kup sobie Superlux HD330 + welurowe pady + usunięcie wszystkich oryginalnych gąbek (wystarczy płaski śrubokręt i te słuchawki można w 5 minut otworzyć i przeprowadzić powyższe modyfikacje). Ewentualnie szukaj używanych Beyerdynamic Dt990 ale do 300zł będzie ciężko.

Link to post
Share on other sites

Źle mnie zrozumiałeś. Nie szukam zamiennika, tylko chce zobaczyc, czy to, co mają mi do zaoferowania słuchawki otwarte mi "siądzie". Potrafie słuchac muzyki, ale nie wiem którymi modelami warto sie interesować przy wyborze słuchawek i dlatego prosze Was o pomoc. Jak bede miał wiecej czasu i możliwości to przyjrzę sie Waszym propozycjom bardziej dokładnie, na razie zainteresowały mnie TS-671 i SHP9500. Jak juz bede miał jakies pojęcie na ten temat to czeka mnie objazd sklepów i odsłuch najciekawszych modeli

Link to post
Share on other sites

No to wg. mnie powinieneś celować w coś od AKG, z tym, że za 300zł będzie ciężko. Generalnie taka kwota nie da Ci nic ciekawego z otwartych, bo żeby było naprawdę fajnie to przyda się jakiś porządny wzmacniacz. Może K612 Pro? Ogólnie AKG są konkretne, mają swój styl, nie będziesz na nie patrzył jak na biednego zastępce swoich Focali, no i chyba są najbliżej dźwięku jaki chcesz. Jeszcze są właśnie HD600, ale ja na Twoim miejscu wybrałbym jakieś "austriaki".  Tak rozsądnie to postaraj się posłuchać TS-671 - nie są idealnie skrojone pod to czego oczekujesz, ale są za to tanie i mniej ryzykowne niż jakieś analityki, natomiast poziomem nie odstają od tych naprawdę drogich.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...