Skocz do zawartości

2500k przestał boostować


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PLSBX,

Recommended Posts

Hej

Problem wygląda tak, że CPU mi utknął na 1600mhz i nie idzie go ruszyć. Wydaje mi się, że stało się to 2 dni temu bo wtedy zauważyłem spory spadek wydajności w wieśku. Reset biosu nie pomaga, baterii jeszcze nie wyciągałem. 

Jakieś pomysły na taką dolegliwość?

Link to post
Share on other sites

Próbowałeś jakoś ręcznie podkręcać w biosie?

Spróbuj też ewentualnie pobawić się ustawieniami profili zasilania w windowsie, na pewno na laptopach czasem powodują problemy. Gdzieś tam są zaawansowane ustawienia.

Możesz również ściągnąć live cd z linuchem jakimś i zobaczyć czy tam również procek się nie rozpędza.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy jest sens babrać się z linuxem skoro w biosie pokazuje mi wartości non-turbo x16 i turbo x16. Za nic nie idzie tego zmienić, czy to z wyłączonym TB w biosie czy włączonym

 

Przełączyłem się na bios F4 zamiast F5, ale nadal nic. Na dwóch rożnych biosach ta sama przypadłość, nie idzie zmienić wartości turbo...

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Wyłączałem już wszystkie możliwe opcje oszczędzanie, limity podniosłem tak jak nigdy przy OC a cep dalej stoi na 1600mhz. 

 

Wyjęcie baterii też nie pomogło. Ja już nie mam więcej pomysłów co zrobić

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

 

 

Załadowałem oryginalne ustawienia (nie wiem który raz),

 

 

Wyjęcie baterii też nie pomogło

Możesz jeszcze spróbować zworki clear_cmos

 

 

 

Nie zaktualizuje biosu bo jest najnowszy.

Tu można nawet nie chodzi o aktualizacje jako taką tylko by nadpisać twój obecny bios, może w nim się coś skopało, albo nawet spróbować zejść wersje w dół

Link to post
Share on other sites

Brak mi pomysłów

 

fajnie gdybyś miał możliwość przetestowania innego procesora w twoim kompie

 

Ogólnie w sieci jest trochę takich przypadków

https://www.techpowerup.com/forums/threads/2500k-stuck-at-1-6ghz-idle-and-under-load.155324/

tu np. koleś jeśli dobrze rozumiem naprawił to odłączając całkowicie przewód zasilania na jakiś czas

 

https://www.google.pl/search?q=2500k+stays+at+1600

Link to post
Share on other sites

Sprawdź profil zasilania w Windowsie. W opcjach zasilania wybierz profil Wysoka Wydajność, ewentualnie otwórz edycję obecnego profilu i sprawdź opcje: Zarządzanie energią procesora, w opcjach Minimalny i maksymalny stan ustaw na 100%. 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź profil zasilania w Windowsie. W opcjach zasilania wybierz profil Wysoka Wydajność, ewentualnie otwórz edycję obecnego profilu i sprawdź opcje: Zarządzanie energią procesora, w opcjach Minimalny i maksymalny stan ustaw na 100%. 

 

uruchomiłem wysoką wydajność, mnożnik na 45, reszta na auto i nic się nie dzieje. 

Edytowane przez EseY
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...