Skocz do zawartości

GTX 970 SLI vs GTX 1070


Recommended Posts

Hej !

 

Mam cholerny dylemat.

 

Obecnie posiadam GTX'a 970 od ASUS'a w moim kompie i mam dylemat :

 

Dokupić drugą 970 używkę czy kupić nówkę 1070.

 

Do 1070 muszę sporo dopłacać a mieszkam za granicą. 

 

 

Do 1070 jakbym sprzedał 970 musiałbym dopłacać aż 300CHF, a jakbym chciał kupić drugiego 970 to musiałbym ( bez sprzedawania 1 karty ) niecałe 200 CHF.

 

 

Wydajnościowo GTX 970 SLI wygląda lepiej od 1070. Tylko kurde nie wiem czy 970 SLI jest przyszłościowe. Gram na 1440p

 

mój komp :

 

i5 3570K 4,5

8GB RAM

Z77 Saberooth 

Fractal Design Core R2 800W

 

Link to post
Share on other sites

Siemka ;)

 

 

Wyobraź sobie, że posiadam identyczny dylemat. Nawet kompa masz podobnego :P Ja celowałbym jednak w SLI bo w grach różnica jest czasem spora (10-15FPS dla 970SLI ) kompa masz dobrego więc nie warto dopłacać do 1070 ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I potem będziecie mieli dwie karty z problemem z pamięcią do pozbycia się, zamiast jednej. Ani ta karta nie jest przyszłościowa, ani SLI nie jest przyszłościowe. Więc odpowiedź jest krótka: nie, dziękuję.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie patrz tylko na słupki bo te nie oddają tego jak to w praktyce wygląda, a wygląda to tak, że na 1070 będziesz miał prawie zawsze wyższy minimalny i przede wszystkim stabilniejszy fps. Dużo gier słabo się skaluje, SLI coraz częściej jest olewane przez programistów, zarówno tych od gier jak i samych kart. W 1440p, w nowych grach to 3,5 GB Vram to zdecydowanie za mało, no chyba, że na kompromisy będziesz szedł i zjeżdżał z ustawieniami tekstur i jakości cieni (które też potrzebują sporo VRAM). 1070 zapewni Ci komfortowe granie w każdym tytule, na najwyższych ustawieniach, 970 SLI już nie. SLI robi się z mocnych kart a nie ze średniaków, ja to przerabiałem i więcej do SLI nie wrócę, jedna mocna karta to dużo lepsze rozwiązanie.

Edytowane przez delfinn
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Do sli trzeba mieć dużą obudowę z mnóstwem wentylatorówIm.Im więcej wentylatorów tym większy hałas co być może nie zakłóci gry w dooma,ale na pewno będzie przeszkadzać przy grach logicznych/strategicznych.

Ps.jeśli Twoja karta to nie referent...zapomnij o sli bo będzie gorąco.

Na moje oko najlepszym rozwiązaniem jest zostać przy gtx970 lub iść na całość i brać gtx1070 bez względu na straty.

Link to post
Share on other sites

Sens ma jak chcesz mieć spokój na dłuższy czas. Tak jak pisałem wyżej omijaj szerokim łukiem sli lub poczytaj na zagranicznych forach o wsparciu plus filmy na yt popularnych gier. Czasem to jest płacz i zgrzyt zębami i modlenie się aby wypuścili fixa sli.

Najważniejsza dyskwalifikacja to 3.5 gb vram i tutaj temat powinien się uciąć.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez rangerson
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmmm moze jednak doplace do te 300fr do tego gtxa 1070.. tylko jak mysle ze za 970 moge doplacic jedynie 100fr to jednak daje do myslenia tym bardziej ze wydajnosciowo jest podobnie a nawet lepiej od 1070 a gry ktore wykorzystują 3.5 vram mozna policzyc na palcach jednej ręki. Temat jeszcze zostawie. Moze ktos sie jeszcze wypowie :)

Link to post
Share on other sites

Miałem przez jakiś czas 970 w SLI i teraz mam zamiar powrócić do tej konfiguracji.

 

Moje odczucia są takie. We wszystkich grach spokojnie wyciągało w 1440p powyzej 60fps. W gta 5 na ultra i fxaa spokojnie bylo 80-100fps. A uzycie ramu w większosci nie przekraczalo 3fv vram. Wyjątkami bylo ac syndicate i chyba forza 6 ale optymalizacja tych gier byla ponizej krytyki.

 

Takze pomysl NA TĄ CHWILE z SLI nie jest głupi. Tym bardziej ze jednak patrzac na wydajnosc nie oplaca sie az tyle doplacac. Za pol roku sprzedasz obie i akurat bedzie starczyc na 1070 bo pewnie ceny spadną.

 

Ja osobiscie nie mialem absolutnie zadnych problemow z SLI ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hejka. 

 

Zdecydowałem się, że dokupię drugiego GTX'a 970. Po przeczesaniu internetu i dość długiej konwersacji z Mixtape'em na temat jego SLI uważam, że na obecną chwilę nie warto dopłacać aż tyle pieniędzy do 1070 bo jednak przyznam, że pieniądze grają tutaj też bardzo dużą rolę. Za pół roku czy za rok zdecyduję się na sprzedanie obu kart i kupie może kto wie nawet GTX'a 1080 bo do tego momentu ceny na pewno spadną. Temat uważam za zamknięty i dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

 

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

@up na pewno wzrośnie zużycie prądu (licząc pobór prądu 970 280W X2 vs 1070 340W) oraz generowany hałas

Skąd wyczarowałeś te cyfry?

Tak się składa, że mam GTX1070 z zestawem z sygnatury i jak do tej pory największy pobór jaki zanotowałem to 265W gdzie przeważnie jest ~220W.

Link to post
Share on other sites

"Napewno" to ci się tylko podwyższą temperatury, zużycie prądu, hałas i dojdą nowe problemy, o których wcześniej nawet nie słyszałeś. ;)

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Ja zrobię mały UP i podzielę się spostrzeżeniami użytkowania SLI 970gtx, Kumpel zrobił przesiadkę na 1080 więc starą kartę mi pożyczył do zabawy. 

 

Nawet obeszło się bez zgrzytów przy montażu ale było ciężko miejsca na mm w jednym miejscu obudowa musiała zostać "zmodernizowana" :).

 

Wszystko zyskało nowy wymiar, zwłaszcza jeśli chodzi o temperatury, dodatkowe went. nie wiele dawały obudowa non stop otwarta, wzrósł drastycznie poziom hałasu a w grach chociaż więcej FPSów często spotykam różne błędy, których nie było przy 1 karcie.

Wiedźmin non stop się wykrzaczał z różnych powodów, For Honor na SLI nie poszedł na jednej karcie w miarę śmiga chociaż widać, że brakuje mocy. Pobór prądu no tutaj nie ma niespodzianek bo wzrosło porządnie :). Dopiero po zainstalowaniu niereferecyjnych sterowników poprawiła się stabilność SLI w wiedźminie teraz zamiast błędów co kilka minut grania wywala raz dwa na kilku godzinną rozgrywkę.  BF1 losowe wykrzaczanie się na SLI więcej z tym utrapienia niż zysku.

Jednak też zdecydowałem się poczekać jeszcze trochę i przeboleć na 1 karcie 970, czekam aż nieco stanieje 1070

 

U mnie SLI się nie sprawdziło, dobrze, że nie wybuliłem na to pieniędzy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Hey Posiadam GTX MSI 970 gaming

Teraz składam nowy komputer i mam takie pytanie z czystej ciekawości, w nowym zestawie chcę dać kartę GTX MSI 1070 i czy jak już poskładam cały zestaw mogę swojego starego GTX-a 970 dodać jako SLI ? tak z czystej ciekawości czy to będzie działać.

Wiem pewnie napiszecie ze 1070 spokojnie wystarczy do większości gier ale jak by się to miało z połączeniem tych 2 modeli ?

I przy okazji jeśli był by to np Asus 8GB Asus GeForce GTX 1070 Strix OC Aktiv PCIe 3.0 x16 (Retail)

Czy te karty by ze sobą działały ?

Dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Jeśli karta to inny model, to nie zadziała z SLI. Inna mikroarchitektura/budowa wewnętrzna. Musi być ta sama karta, ta sama mikroarchitektura.

dodatkową karte mozesz jedynie użyć jako akcelerator PhysX w grach, które go wykorzystają. Czyli przeważnie starszych, gdzie pewnie nie będzie ci to już potrzebne. Dzisiejszy PhysX idzie już raczej tylko w stronę procesora.

 

Sprzedaj GTX 970.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...