Skocz do zawartości

~1500 zł Tablet do wszystkiego - net+filmy+czytanie


Recommended Posts

Potrzebuję tableta dla mamy, którą krew zalewa jak ciągle dostaje komunikat o braku pamięci w jej Kiano :D

Nie gra w gry, więc nie musi to być demon wydajności, byle działał płynnie system. Atutem będzie dobry aparat. Ważne żeby nie miał z góry przydzielonego miejsca na aplikacje, nie mam ochoty na kolejne zabawy z linkowaniem partycji.

 

Ogólnie sprawa przedstawia się tak:

- cena do 1500 zł

- ekran, najlepiej ~10"

- ładny wygląd

- dobra matryca

- tablety z Chin odpadają, tylko zakupy w sklepie w Polsce

- fajnie jakby było LTE, ale z drugiej strony tablet będzie używany głównie w miejsach z WiFi, a ona sama ma pakiet neta w telefonie

- moje propozycje

1. Samsung Tab S2 8.0, wiem, że 8", ale wydaje mi się bardzo dobrą opcją

2. Samsung Tab S2 9.7", przekracza trochę budżet, ale kto wie...

3. iPady... Oficjalnie do 1500 zł mogę kupić Mini 2 32Gb (1499 zł), na Allegro widzę też trochę Air i Air 2, problem w tym, że to wersje 16GB, a nie jestem przekonany do tak małej pojemności.

Wiadomo, iPad to najlepsza opcja, ale z drugiej strony, mama do tej pory używała Kiano i na wydajność nie narzekała, używałaby go dalej gdyby nie brak pamięci.

 

Coś innego polecacie w tym budżecie? 

Tylko proszę o konkretne odpowiedzi, nie mam ochoty czytać porad w stylu "mam XXX i polecam" mimo, że sprzęt wcale nie pasuje do założeń.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Zobacz Lenovo Tab 2 A10-70L 10.1" 16GB LTE. Odpowiada wszystkim Twoim wymaganiom, a cenowo jest sporo poniżej Twojej granicy. Myślę, że mama powinna być z niego zadowolona. W https://www.morele.net/tablet-lenovo-tab-2-a10-70l-10-1-16gb-lte-bialy-za010022pl-764658/ kosztuje 1015zł, więc cena jest szczególnie atrakcyjna. Co o nim myślisz?

Link to post
Share on other sites

Daruj sobie androida. Za te pieniądze dostaniesz sprzęt na windowsie, który będzie działał znacznie lepiej, miał dłuższe wsparcie, możliwość odpalania aplikacji z PC, pełny pakiet office, oraz... W ogóle wszystko to co laptop. 

 

http://allegro.pl/asus-transformer-t100ha-x5-4gb-128gb-win10-480zl-i5997971034.html (wiem, ponad budżet wersja z mniejszą ilością gadżetów się w budżecie zmieści)

W zasadzie, obecnie chyba jedna z lepszych propozycji. Jest jeszcze podobny HP, trochę taniej, ale z mniejszym dyskiem

 

Proponowana aukcja to tylko przykład, nie sugeruję tego sklepu i tego zestawu, choć jest spoko

Link to post
Share on other sites

 

 

Co o nim myślisz?

Android 4.4 z miejsca dyskwalifikuje wszystkie Lenovo, śmieszne jest, że nie potrafią zaktualizować swoich topowych tabletów do 5.0 czy 5.1, o 6 nawet nie wspomnę.

 

@up

Jakby miał większą rozdzielczość ekranu to byłby całkiem spoko, ale 1280x800 to jakieś nieporozumienie przy 10"

 

 

Temat w sumie już do zamknięcia, zamówiłem iPada Mini 4, pomijając cenę to chyba najrozsądniejsza opcja.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...